bauknecht ves masina wa pure 24 tdi

Odgovori
jelenaj2
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 12, 2019 2:42 pm

bauknecht ves masina wa pure 24 tdi

#1 Post od jelenaj2 » Sub Jan 12, 2019 3:00 pm

dobar dan..problem sa masinom...kupljena polovna,jedna tura je odradila normalno,ali kod ispiranja je pocela da skace,otiso amortizer,dosao taj od koga sam kupila i stavio drugi,sve je bilo ok...ali..stavim ves,radi normalno do trenutka kada treba prvo ispiranje,uzme vodu,okrene ponekad ali se uglavnom muci,nece da okrece bubanj i tako sve dok ne dodje da treba da izbaci vodu,kad izbaci onda krene centrifuga par sekundi i stane,onda radi pumpa izbacuje vodu ali ne centifugira,tj par sek i opet pumpa,opet uzme normalno vodu i na drugom ispiranju ali je situacija ista,ne okrece nego se muci...opet odradi isto kao i kod prvog ispiranja. na kraju kad treba centifuga opet se malo zaleti pa stane i na kraju odradi normalno..izvrti do kraja. na svakom programu je isto,nebitno da li je na belom ili obojenom,kracem ili duzem pranju,konstantno ispiranje ne radi..ja se ne razumem u to,cak i da pozovem majstora moze da mi kaze bilo sta i za najmanju sitnicu da me odere jer se kreten od koga sam kupila masinu vise nikad nije pojavio ni javio iako je obavesten o problemu,tako da vas molim da mi date neki uvid u kvar,da znam sta me ocekuje...hvala unapred...

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: bauknecht ves masina wa pure 24 tdi

#2 Post od elektricar024 » Sub Jan 12, 2019 5:05 pm

Po opisu simptoma ja bih reko da je motor, nema snagu. Treba pregledati četkice. Smatram da promena četkice i čiščenje kolektora biodradio svoj posao bez neke veće muke.

Test možete uraditi i tako da upalite mašinu na prazno pranje, pa da vidimo bez tereta kako funkcioniše. Ako onda odradi kako treba ili makar kreće sa centrifugom, onda je stoposto motor. Al kažem da ja odma bi pregledao motor. 80% da je kvar sa njim.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

jelenaj2
Početnik

#3 Post od jelenaj2 » Sub Jan 12, 2019 5:14 pm

ja sam mislila da je programator,jer se to desava samo kad krene ispiranje..onako kao radi normalno..mislim ne koci dok pere,vrti ali ima neki cudan zvuk,kao da hvata zalet,pa okrene normalno,ne nekom brzinom ali ne staje i ne muci se da okrene...

mozda nisam lepo objasnila,znaci samo kod ispiranja nece da okrene bubanj,muci se i stane,pa sve tako dok ne pocne da izbacuje vodu...dok pere sa praskom tada izgleda kao normalno okretanje,i nekad mi zablokira vreme na displeju..npr jedan minut stoji valjda 10...onda je resetujem i stavim ispocetka ..

Spojeni uzastopni postovi. Koristite mogucnost da izmanite post, koja vam je na raspolaganju.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#4 Post od zokce » Sub Jan 12, 2019 6:16 pm

Laslo vam je napisao sta da uradite, nije komplikovano.
Без старца нема ударца!

jelenaj2
Početnik

#5 Post od jelenaj2 » Ned Jan 13, 2019 6:22 am

dobro jutro,evo odradila sam ono sto ste mi rekli...pustila sam masinu na prazno da radi,usput sam stavila sodu bikarbonu,kad vec radi na prazno da je malo osvezim...stavila sam kratak program,30 min na 30 stepeni,uzela vodu normalno,okretala bubanj cini mi se malo brze nego kad ima ves,radila normalno,dosla na 22 min i onda je tajmer poceo da pravi neki krug,umesto brojeva su bile neke crtice koje su se vrtele u krug nekih par sekundi i vratilo tajmer na 28 min,znaci sa 22 je vratilo na 28....onda je opet normalno radila,izbacila vodu ne mogu da se setim da li na 20 ili 18 min,onda je bila jedna kratka i slaba centrifuga,par sekundi ..(.ne znam da li to tako treba,)..uzela vodu,nije kocila i nije se mucila da okrece,izbacila i opet ta kratka i jedna malo duza centrifuga,,,onda je uzela drugu vodu,isto je odradila bez onog zujanja i kocenja,izbacila je,jedna kraca i slaba centrifuga,druga malo duza onako malo jaca i na kraju je bila ona prava,polako pa sve brze i brze dok nije odradila onu najbrzu,na 2 min je zavrsila,okretala jos malo i na minut stala...posle se na displeju pojavilo end i iskljucila sam. objasnite mi i ovo,.
1.. .zasto displej vraca vreme,to se desavalo i pre,ili da zakoci na neko vreme i tako stoji po 5,6 min dok ne pocne ponovo da odbrojava.
2.. zasto nekad dok uzima vodu ne staje,uzme vise nego sto treba..na kraju moram da zatvorim da nebi prelila...
3.. koliko bi kostala popravka svega ovoga..
ja se izvinjavam sto vas davim ali stvarno se ne razumem u ove digitalne masine,kod mehanickih je bilo sve prosto,ovo mi nista nije jasno,.. :lol: :think:

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#6 Post od elektricar024 » Ned Jan 13, 2019 8:42 am

jelenaj2 napisao:
Ned Jan 13, 2019 6:22 am
1.. .zasto displej vraca vreme,to se desavalo i pre,ili da zakoci na neko vreme i tako stoji po 5,6 min dok ne pocne ponovo da odbrojava.
2.. zasto nekad dok uzima vodu ne staje,uzme vise nego sto treba..na kraju moram da zatvorim da nebi prelila...
3.. koliko bi kostala popravka svega ovoga..
0) Onda je definitivno problem sa motorom. promena četkice, očisti se kolektor i radiće ko doksa.
1) Vraćanje vremena na display- se dešava zbog rekalkulacije programa. Možda je mašina izračunao jedno vreme, a potom nije uspeo da na vreme da zagreje vodu itd... pa radi rekalkulaciju vremena. To je kod ovih sasvim normalno, pogotovo kod starijeg modela. Whirlpool mašine pogotovo. A Bauchnecht = Whirpool
2) Staće ona. Ne treba da se nervirate. Zavisnosti od programa, treba da uzima ponekad manje a kod oblivanja više ( ili naopako )
3) Cenovnik zavisi od majstora do majstora. Ali motor da se reši 30€+-

P.S.

Kad se reši motor, i testira se mašina ja bih vas zamolio da ne gledate više tu mašinu :D Jer na kraju kao hipohonderi samo ćete milsiti na neke kvarove, ovo nije u redu ono nije uredu :D Pustite da mapina radi svoj posao. Biće i njemu lakše a i Vama :D :D :chores-laundry:

jelenaj2
Početnik

#7 Post od jelenaj2 » Ned Jan 13, 2019 12:06 pm

jeste,stalno gledam u nju :lol: hvala puno...

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#8 Post od elektricar024 » Ned Jan 13, 2019 3:08 pm

jelenaj2 napisao:
Ned Jan 13, 2019 12:06 pm
jeste,stalno gledam u nju :lol: hvala puno...
Pa toliko detaljno opisali njegoiv rad, da sam inižinjeri ko je smislio mašinu, ne bi mogo ovako detaljno objasniti. Šala naravno. Svakako, zovite majstora nek reši motor pa eto lepog rada.

Odgovori