Beko WKL 15080 DB samo centrifugira

Odgovori
Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Beko WKL 15080 DB samo centrifugira

#1 Post od elektricar024 » Pon Apr 10, 2017 2:01 pm

Stao m mozak oko ove veš mašine a što je najbolje nikakve informacije skoro nema oko ovog čuda.
Na ime, mašinu čim upalimo ona redovno kreće bez ikakve zadate komande u pripremu za centrifugu koja traje nekih 2-3 minuta, posle ubaci u max brzinu i radi centrifuga bez stajanja. Ostavio sam tako sa nadom da će kad tad završiti ali nije hteo. Nakon 30min rada sam isključi iz struje. Tek je tada stao ( što je i logično :) ). Na reset ne reaguje.
Jel je ima neko iskustvo sa problemom ovog tipa?

Usput, čim upalim ona se vraća nazad sa greškom. Kao što je prikazano na slici.
viber image.jpeg

Na slici je prikazana greška, sa tim da dugme play ( gornja prva ledica ) i dugme kraj programa ( donji red 3 ledica ) svetli a ostala 3 trepte ( gornja druga, donja prva i druga)...
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

bob rock
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 18, 2017 10:21 pm

Re: Beko WKL 15080 DB samo centrifugira

#2 Post od bob rock » Pon Apr 10, 2017 2:49 pm

elektroniku si gledao?da nije neki trijak u kratkom spoju?imao sam slican problem ali na masini beko wkl 15050 kb,problem je bio triac BT136.bio u kratkom spoju,a motor si pregledao?tu je sve u redu i sa taho generatorom?

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#3 Post od elektricar024 » Pon Apr 10, 2017 3:20 pm

Prvo su i elektroniku donel. Kad sam konstatovao da je ona skroz ispravna, da sam mašinu otišo da pogledam lično. Za svaki slučaj triac BTB16 sam zameni ( što je sigurno sigurno ). Nisam merio tahogenerator, ali smatram da je ispravna, pošto ne kreće centrifugu odma max brzina, nego redovno kreće da kontroliše motor. Malo levo malo desno. Pa polako ubrzavanje itd. Kao da je sve apsolutno uredu :D Samo što neće da stane :lol:

Čim upalim mašinu, ona kreće sa programom, stisnuo ja play dugme ili ne.... Smatram da je proca poludela, ali ne nađem ni greška koju ispisuje šta znači ništa. Bukvalno nemam nikakvu informaciju džaba tražim....
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

bob rock
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 18, 2017 10:21 pm

#4 Post od bob rock » Pon Apr 10, 2017 3:29 pm

da.nista nema o kodovima gresaka,samo oni osnovni.i ja sumnjam da je procesor nastradao

Bane016
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 15, 2019 4:47 pm

#5 Post od Bane016 » Ned Jan 19, 2020 7:48 pm

Danas sam postavio temu za ovaj tip masine....dakle kad je ukljucim ulljuci se pumpa i radi bez prestanka...nijedno dugme ne radi nemoze ni reset nista.....

Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

#6 Post od žežino » Ned Feb 09, 2020 8:37 am

Skini taho pa provjeri,meni se odlepio magnet i radi kako ona oče.
KO ZNA TAJ I UME

Odgovori