Elektronika Simens sušare pali gasi -REŠENO-

Odgovori
Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

Elektronika Simens sušare pali gasi -REŠENO-

#1 Post od žežino » Pet Feb 02, 2018 7:38 pm

Radim neku elektroniku od simens sušare i sad , dešava se to da rele koji pali komplet elektroniku, pali,gasi prilikom starta.Znači radi klik , klak ima nema i normalno mašina udje u grešku. Za sad sam promenio rele ali nisam momentalno pri mašini da je probam ali nameravam sutra.Moje pitanje je sledeće ima tu neki tranzistor što pali taj rele oznaka mu je FDW u data šitu nisam našao ništa , ali na sličnoj ploči stoji tranzistor za paljenje istog relea sa oznakom FDs.To sam našao da je darlington u tom SMDeu,.U slučaju da nije rele , može li biti to govanjce uzrok talasnju relea ili nešto drugo.Hvala na savetima unapred. :roll:

UZ to evo malo muzike za rad https://www.youtube.com/watch?v=NpQHg3J3zoA
KO ZNA TAJ I UME

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Elektronika Simens sušare pali gasi

#2 Post od elektricar024 » Pet Feb 02, 2018 9:27 pm

Ovaj muzički post od malo pre, nekako napalio masu :D :D :D :D :D :D
Nego, problem nije do relea nego da osnovnog napajanja. Što znači da čim upali rele ona povuče toliko struje da osnovni naponi za stabilan rad elektronike nestane, pa se resetuje. Ne bi bilo loše tačan model i slika elektronike.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

elektroda
Početnik
Pridružio se: Pet Jan 05, 2018 7:08 pm

#3 Post od elektroda » Pet Feb 02, 2018 11:13 pm

Mislim da je problem blok kondenzator u mreznom dijelu,a provjeri i elektrolite.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#4 Post od elektricar024 » Sub Feb 03, 2018 7:28 am

Obično ona i pravi takve probleme. Samo što bez slike da vidimo od prilike o čemu se radi teško da se može korak napred.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#5 Post od žežino » Sub Feb 03, 2018 6:20 pm

Zamenuo sam juče rele i mašina radi ali ok postavljam slike.Probao sam je najednoj mašini u radionici i neprekida , simptom se odmah javljao a sad više ne, mada i ja sam mišljenja da kondenzatori mogu praviti problem u nekom doglednom vremenu zato ću i njih promenuti hvala na brzoj pomoći.Drago mi je da se dobra muzika sluša , ja to onako dok radim uveče daje mi elana.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
KO ZNA TAJ I UME

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#6 Post od žežino » Sub Feb 03, 2018 7:02 pm

Elektrolite sam merio i blok Sa čuvenim ESR metrom(Kad kažem čuvenim mislim na probleme koje prate majstore koji ga prave) :angelic-flying: plus multimerom takodje čuvenim Mastech MS8268 za sad niko nelaže mada predlažem kupcima ovog instrumenta nek ulože malo više novca u uzmu bolji jer ovaj zna da baguje i što kinezi lažu da ima svetlo a ono moraš sam da prepravljaš fabriku da bi imao pozadinski displej.Odo ja u krivu temu sorry
KO ZNA TAJ I UME

Odgovori