Perilica sudja Koncar

Odgovori
igors11111
Početnik
Pridružio se: Pet Jun 22, 2018 9:20 am

Perilica sudja Koncar

#1 Post od igors11111 » Pet Jun 22, 2018 9:42 am

Pozdrav svima. Imam perilicu suđa Končar model PP60.BL5. Kupljena je nova u trgovini prije otprilike 4 ili 5 godina, ne mogu da se sjetim točno. Hoću da kažem da sam prvi vlasnik. Sve u svemu radila je dobro sve do neki dan. Šta se dogodilo, navečer je žena kao i svaki puta stavila posuđe u nju i pustila je da pere i sve ok. U jutro kada sam se ustao vidio sam da na mašini trepću sve tri lampice i da više ne radi. Probao sam je ugasiti i ponovo upaliti, ali opet isto. Nisam našao nikakve servisne informacije za tu mašinu,a pitam se da li je to uopće končar ili neki kinez. Ako je, onda me zanima koji. Ne znam odakle da krenem. Ako netko ima iskustva oko toga ili je imao takav problem bio bih mu zahvalan. I da redovno je čišćena i korištene su tablete za čišćenje,ako to uopće ima veze. Pozdrav

Korisnikov avatar
Mata
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 24, 2017 12:18 am

Re: Perilica sudja Koncar

#2 Post od Mata » Pet Jun 22, 2018 2:15 pm

Da li se poklapaju blinkanja sa slikom.
Screenshot_20180622-161224.png
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

igors11111
Početnik

#3 Post od igors11111 » Sub Jun 23, 2018 3:21 pm

Pozdrav. Sto se tiče Končara zaboravio sam reći a to je bitno da u ritmu lampica škljoca i relej. Slikao sam prednju ploču i te tri diode trepću kada se upali na bilo kojem programu. Snimio sam sve to ali ne mogu to prikačiti ovdje, preveliki je file.

totii
Početnik
Pridružio se: Pet Avg 11, 2017 5:10 pm

#4 Post od totii » Pon Jun 25, 2018 6:40 am

Problem je u napajanje programatorom,proverite elektrolite na nemu.

sikibl
Početnik
Pridružio se: Pon Jan 22, 2018 2:42 pm

#5 Post od sikibl » Pet Jun 29, 2018 12:32 pm

probaj sa drzanjem tipke plej oko 5 secmozda buradi reset,onda izaberi program i probaj startati

igors11111
Početnik

#6 Post od igors11111 » Pet Jun 29, 2018 7:38 pm

Pozdrav svima. Prvo da zahvalim na odgovorima kolegama. Evo probao sam sve što ste mi napisali,ali bez uspjeha. Međutim probao sam izmjeriti neke stvari na samoj ploči. Postoji dioda u sekundaru SB140. To je schottky dioda a kada je mjerim instrumentom postavljenim na diode onda pokazuje u smjeru anoda katoda 180mV, a u smjeru katoda anoda ništa. Međutim kada je instrument postavljen na om metar onda u smjeru anoda katoda pokazuje 2,4 kilooma, a u smjeru katoda anoda na opsegu 2 megaoma pokazuje vrijednost 0,080. Kupio sam novu diodu i kod nje nema takvih mjerenja. Ali kada sam je zamijenio problem je opet ostao isti. Daljnjim mjerenjem sam našao dva elementa koja izgledaju kao smd tranzistori i kod njih između pinova imam otpor 11oma, nisam ih još skidao sa ploče, iskreno ne znam da li su to uopće tranzistori je na sebi imaju oznaku JB i ništa više. Možda to znači jebiga ne znam. Promijenio sam sve kondenzatore i LNK304PN. Pokušat ću poslati sliku. Crveno su ti tranzistori, a plavo dioda. I još nešto, kada je dioda zalemljena na svoje mjesto onda mjerenjem od anode prema katodi pokazuje 11 oma. Nešto je u kratkom spoju vjerovatno. Pitanje, da li netko ima šemu tog programatora i shemu ožičenja mašine uopće. Hvala i pozdrav.

limiter
Početnik
Pridružio se: Ned Jun 11, 2017 9:00 pm

#7 Post od limiter » Pet Jun 29, 2018 9:39 pm

Izvuci masinu i nagni je na 45 stepeni, stavi je tako nagnutu jedno 5-6 min, postoji senzor probijanja vode ispod masine moguce je da je proslo vode na senzor i jednostavno to joj je jedan od safe modova. Ako je do tog nakon 5-6 min treba da ti curi voda ispod masine dok je u nagnutom polozaju. Imao isti problem i rjesen.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#8 Post od elektricar024 » Sub Jun 30, 2018 6:32 am

Što limiter kaže ima istine. Treba otvoriti mašinu i pogledati unutra kako stoji stvare :D

Igors11111 bih te zamolio da kada koristiš veće fotografije, onda koristi neki PictureShare opciju, jer PDF je predviđen za dokumente a ne za slike...
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Odgovori