Aparat za kafu

Odgovori
qwert01
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 26, 2019 10:24 pm

Aparat za kafu

#1 Post od qwert01 » Ned Dec 15, 2019 9:51 pm

Delonghi magnifica
Zanima me za navedeni aparat, njegova elektronika, da li je univerzalna, ili mora ici po serijskom broju?
https://drive.google.com/file/d/1ExA5DA ... TN6G6ryCnU

Korisnikov avatar
RadovanPetkovic
Početnik
Pridružio se: Uto Jan 02, 2018 8:00 am

Re: Aparat za kafu

#2 Post od RadovanPetkovic » Pon Dec 16, 2019 11:42 am

Upravo sam opravljao jedan takav kafe aparat.
U vezi čega ti treba elektronika?
Svaka elektronika se može uspešno opravljati dok god procesor izdrži.
Čitav dan sam izgubio kako uređaj radi (i kilu kafe u zrnu :) ).... meni je apart stigao od nekog majstora kao: "crkla elektronika jer neće da iz točilice curi pripremljena kafa.
Sve je očišćeno i sve ispravno radi ali sumnja se na elektroniku". Sva sreća donet mi je čitav aparat a ne samo elektronika jer bi izgubio nedelju dana ispitijući nešto što je ispravno......
Normalno nije bila elektronika.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Korisnikov avatar
Mata
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 24, 2017 12:18 am

#3 Post od Mata » Uto Dec 17, 2019 12:02 am

Normalno nije bila elektronika
.

Pa šta bi na kraju, nije bilo vode ..... :mrgreen:

Korisnikov avatar
RadovanPetkovic
Početnik
Pridružio se: Uto Jan 02, 2018 8:00 am

#4 Post od RadovanPetkovic » Uto Dec 17, 2019 8:07 am

Mehanički ventil "zaribao"

A za sve se buni kad nema dovoljno vode, dovoljno kafe, Slabo grije, nema pritiska ...... Samo se nebuni kad zaglavi ventil

qwert01
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 26, 2019 10:24 pm

#5 Post od qwert01 » Ned Dec 22, 2019 10:08 pm

Ovaj aparat je prestao sa radom, samo su blinkale sve lampice, ovaj reduktor je ostao u jednoj strani
Slika
Kada sam pritisnuo svu dugmad resetovao sam ga i proradio je, ali je mljevenu kafu izbacio unutra u onu posudu za otpad, provjerio sam releje, i sam motor na reduktoru koji su ispravni, kada motor od reduktora spojim direktno na 220v vrti ali se reduktor ne pomjera ni na jednu stranu, rucno okretajuci pomjera se.
Prilikom otvaranja reduktora vidim da sama matica koja se pomjera navojnom sipkom ima bas dosta lufta. Prije toga sam kupio drugu elektroniku nesto jeftino, a ovu staru, prilikom ispitivanja pod naponom, slučajno napravio kratak spoj. Poslacu je u jedan servis da probaju sa drugim reduktorom (da ne kupujem ako nije ni do toga) , pa pitam za elektroniku, da ne prebacujem komponente sa jedne na drugu ako moze i ova sto sam kupio.

Odgovori