Rasklapanje Beko blendera

Odgovori
mikibgd
Početnik
Pridružio se: Pet Avg 10, 2018 10:15 am

Rasklapanje Beko blendera

#1 Post od mikibgd » Pet Avg 10, 2018 10:42 am

Pozdrav drugari,

Desilo se da poklopac na posudi nije bio dobro zatvoren, pa je prilikom podizanja iste sav sadrzaj iscureo. Jeste da blender ima kanalic za odvod tecnosti, ali sam hteo da iskoristim priliku da ga otvorim :shifty: (i da ocistim iznutra ako je nesto proslo niz osovinu).

Gledao sam malo po netu, obicno moze da se pristupi unutrasnjosti blendera kad se odvrnu srafovi od dole, medjutim kod mog to nije slucaj.
Izgleda da taj dole poklopac nije samo poklopac, nego i nosac za ceo motor (povezan negde unutra..?) , a da je plasticni deo koji pokrece seciva (ne znam naziv, na engleskom "drive shaft") nakacen na osovinu, i zbog njega ne mogu da izvucem motor.
Deluje mi kao da bi moglo da se odvrne odvrne odgore, ali nemam nacina da blokiram osovinu motora.

Ako neko ima ideju kako da resim, bio bih zahvalan, pre nego sto odem u servis. :shock:

U pitanju je model (TBN7802X od 800W) http://www.beko.rs/blenderi/tbn7802x/

Hvala i pozdrav.
1.png
2.png
3.png
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Poslednja izmena od mikibgd u Sub Avg 11, 2018 10:06 am, izmenjeno 1 put ukupno.

mikibgd
Početnik

Re: Rasklapanje Beko blendera

#2 Post od mikibgd » Pet Avg 10, 2018 8:57 pm

Uspeo sam da sredim! Na kraju kad sam sve oterao u ... :mrgreen: i kad sam resio da ga rasturim pa sta bude.

Ispalo je ono sto sam sumnjao: skalpelom sam odsekao plasticnu mrezu kod ventilatora dole, i tu sam pristupio osovini, koja moze da se blokira srafcigerom sa ravnim vrhom (malo debljim, na mom setu pise da je broj 6), i rukom odvrne gornji deo koji vrti nozeve.
Uspeo sam da kupim i srafciger duzine 20cm i sirine 2mm, da dodjem do nekog srafa koji sam video (ali se ispostavilo da je bilo uzalud).

Ono sto mi je totalno misterija, je kako oni to zatvaraju proizvod u fabrici, i da li je moguce da nisu ostavili mogucnost otvaranja (bar za svoje servisere)? Nisam video mogucnost pristupa osovini osim od gore, i dole preko ventilatora (plasticni, koji nije nesto izdrzljiv...).
Kapiram ja da je moguce i da ga ne popravljaju nego samo skartiraju, ali da se ni ne otvara...

Danas mi ode ceo dan, sutra cu da okacim i neku sliku.

Pozdrav

8bit
Početnik
Pridružio se: Pon Mar 26, 2018 7:35 am

#3 Post od 8bit » Sub Avg 11, 2018 7:55 am

Baš pre neki dan sam radio jedan blender. Neki procook, valjda. Ista priča. Ušla tečnost, buuum, i crkne relej i triak. Al 100 puta mi je manje vremena trebalo da pronađem šta sve ne valja i to zamenim, nego da ga rastavim.
I stvarno tako ide. Skineš donji poklopac i onda imaš pristup ventilatoru koji je na rotoru. Blokiraš rotor i odvrneš onaj deo što okreće noževe. Trik je što taj deo ima kontra-navoj. Ala sam ga zatezao dok nisam provalio to... :)

mikibgd
Početnik

#4 Post od mikibgd » Sub Avg 11, 2018 10:24 am

@8bit
Ja sam proveo sveukupno jedno pola sata u toku dana samo gledajuci, u pokusaju da nadjem nesto sto mi je promaklo, a sto bi mi pomoglo da otvorim blender a da se ne vidi da je otvarano :whistle: Kontra navoj sam video, ali sam ostatak dana pokusavao da nadjem nacin da blokiram rotor :ugeek:

Evo i slika, mozda nekome budu koristile (izvinjavam se sto su malo mutne, poceo telefon da mi brljavi):
4.jpg
5.jpg
6.jpg

mikibgd
Početnik

#5 Post od mikibgd » Sub Avg 11, 2018 10:25 am

7.jpg
8.jpg
10.jpg

Odgovori