Indukciona ploca-ringla

gargamel
Početnik
Pridružio se: Sre Mar 06, 2019 10:59 am

Indukciona ploca-ringla

#1 Post od gargamel » Ned Mar 10, 2019 11:15 am

Vjerovatno sam profulao i temu ali imam nekoliko pitanja u vezi popravke nekakve indukcione ringle.pocetnik sam u ovim stvarima ali sam ustanovio da je crkao grecov spoj i jos par dioda...ostalo se cini ok.upravljacka ploca sa displejom sad radi,osposobio sam to i imam napon na stezaljkama grijaca 310 V DC ali kad prikljucim grijac iskoci mi osigurac na mrezi za tu uticnicu gdje sam prikljucen,znaci kratak spoj negdje.pomoglo bi mi da mi neko olaksa kako ga pronaci.

Howard1
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 2:49 pm

Re: Indukciona ploca-ringla

#2 Post od Howard1 » Pon Mar 11, 2019 6:41 pm

Prvo otkaci grejac sa napajanja pa ukljuci sporet. Ako i tada izbija osigurac uticnice imas problem u elektronici (pre toga proveriti kabl sporeta). Ako izbija osigurac uticnice samo kada je povezan grejac u strujno kolo ili je grejac neispravan ili grejac ima veoma mali otpor prema masi.

Korisnikov avatar
RadioElektro
Početnik
Pridružio se: Pon Apr 09, 2018 4:35 pm

#3 Post od RadioElektro » Pon Mar 11, 2019 6:58 pm

Ako misliš na "grejača" od pletene bakrene žice onda Ima tamo pored gretza i IGBT tranzistor (TOP-3 kućištu) kad crkne gretz, najčešće je od tranzistora crko..

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#4 Post od zokce » Pon Mar 11, 2019 10:44 pm

Slicno kao u audio pojacalu, ako izbija osigurac obicno je probio najmanje jedan izlazni tranzistor.
Без старца нема ударца!

Odgovori