Eeprom kombinatorika

Gologuzan

Eeprom kombinatorika

#1 Post od Gologuzan » Ned Jan 12, 2020 6:41 pm

Dobro vece svima,

malo se igram sa budzenjem kola. i dosao sam do sledeceg resenja a nemam problem.

uzeo sam kilometar sat sa fiat eva i sa alfe mito. mogu vam reci da je isto sranje. tj odgovara fomila delova sa ovoga na ono i obratno.
e sada.
cajgeri su isti fizicki, ali razlike. cjgeri kod fiata imaju opciju da mi pokazu poruku "shift up" ili "shift down" kada je vreme da se menja vrzina.

dok recimo cajgeri od alfe imaju opciju kada se startuje auto da kazaljke od brzinomera i obrtomera obrne do kraja i vrati nazad.

i kod alfinog cajgera prebaci da pokaze daljinu na pistalici kada se ide u rikverc a kod fiatovog nema.

probao sam oba cajgera na fiatu. oba rade kao da su na svojim maticnim automobilima, samo sto imaju nekih manjih stucavica. tipa fiat ova cajger ima opciju start/stop koja pali lampicu kada se aktivira.
akda se stavi alfin cajger, auto odradi stop ili start, ali se nista ne vidi na cajgeru.

na fiatu je eeprom 95080, MISLIM da je isti i na alfi. trenutno mi nije tu cajger da ga raskupusam i proverim.

moje pitanje je sledece, da li je moguce iskombinovati fajlove iz ta 2 eproma da se dobije jedan ultimativni koji ima sve fensy opcije?
i da li bi neko hteo to uopste da uradi?