Problemi sa upload-om slika

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

Problemi sa upload-om slika

#1 Post od Joe Black » Sub Okt 20, 2018 8:09 am

Nas forum ima svojih musica, ali najcesca zamerka je nemogucnost uploada vecih fotografija.
Evo jednog od rjesenja.

Vasi uredjaji ce slike praviti u velikim formatima, naravno to povlaci i velicinu - npr. 3-4Mb.
Forum ce se zaliti da je slika prevelika, te ju mozete jednostavno smanjiti u Windows Paintu.

Kada otvorite sliku u Paintu, pri gornjem lijevom uglu nalazi se opcija RESIZE, cijim odabirom se otvara prozor
u kome je potrebno samo unijeti zeljeni postotak smanjivanja.
Primer: 50% ce prepoloviti sliku.

Postupak mozete ponoviti sve dok ne smanjite sliku do zeljene velicine, te je onda bez problema mozete uploadovati ovdje.

Mozemo napraviti i detaljan step-by-step tutorial, ali mislim da nema potrebe.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Re: Problemi sa upload-om slika

#2 Post od zokce » Sub Okt 20, 2018 6:25 pm

Cesto je i samo snimanje u jpeg formatu dovoljno da smanji velicinu fajla. Kad ne pomaze, onda mora `resize`.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
RadovanPetkovic
Početnik
Pridružio se: Uto Jan 02, 2018 8:00 am

#3 Post od RadovanPetkovic » Čet Okt 25, 2018 9:15 am

Ma ni to nije rešenje jer ako sliku čak i smanjiš u rezoluciji i veličini i nalazi se ispod ograničenja sajt opet "vidi" onu početnu vrednost koju ja u propertisu (svojstvima) više ne vidim. Pa onda menjam naziv ili ko zna šta pa PATNJA..... Često odustanem i da objavim išta jer više se napatim oko obrade slika nego li da napišem šta......
Inače MWsnap program je najbolji za snimanje ekrana i najbolje kompresuje fotografije tj pravi daleko najmanji fajl od svih ostalih programa za isti format i rezoluciju tj kvalitet.

Korisnikov avatar
tobrago
Početnik
Pridružio se: Ned Maj 27, 2018 6:28 pm

#4 Post od tobrago » Sre Okt 31, 2018 11:00 pm

Mislim da je dobra opcija da uploadujete sliku na neki od servera za te namene, naprimer ja često koristim ovaj server imgur. Tu nema ograničenja.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#5 Post od elektricar024 » Pon Nov 05, 2018 5:52 am

WEB disk nije veličine 500Gb nego već 2GB. Od toga je slobodno mesto ostalo 180Mb. I ja bih voleo da slike stavljamo be ograničenja al nažalost to za sada ne može da se uradi.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Odgovori