Impulsni Regulator Napona

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije.
Odgovori
Mafi
Početnik
Pridružio se: Pon Feb 19, 2018 7:08 am

Re: Impulsni Regulator Napona

#1 Post od Mafi » Sub Mar 03, 2018 11:22 am

Ovo je ipak profi liga, videcu na sta ce kod mene liciti. Sta displej prikazuje?

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

#2 Post od DenisHD » Sub Mar 03, 2018 1:46 pm

DaniloR1 napisao:
Sub Mar 03, 2018 1:18 pm
Displej pokazuje ulazni napon,ne mogu ga staviti na izlazu jer ne moze ocitavati PWM napon.
Ne kontam... Jel ovo PWM regulator, ili regulator napona?? Kako? Ako je regulator napona, zar ne daje na izlazu DC napon? Bez talasanja? Sad sam se zbunio...
DaniloR1 napisao:
Sub Mar 03, 2018 1:18 pm
Imam centralni trafo koji napaja celu kucu na kome mogu podesavati njegove izlaze...
Malo me i ovo buni.. Jel imate jedan jači trafo, od kojeg idu posebni provodnici kroz zidove, sa naponom na krajevima 12-16V?? Pa onda gde vam treba napon u tom opsegu, ne morate da kačite ispravljače i trafoe na utikač, nego imate pored već taj napon.. onda samo ovim regulatorom namestite tačnu voltažu, koju želite?? Jel tako nešto, ili sam promašio?

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

#3 Post od Joe Black » Sub Mar 03, 2018 5:35 pm

Samo mogu reći svaka čast.

Super odrađeno! :clap: :clap: :clap:

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#4 Post od DenisHD » Sub Mar 03, 2018 10:32 pm

Auu... morate biti veliki srećnik.. :D Takav trafo kad bi neko nabavljao ili dao da mu se namota, izašlo bi ga dosta mnogo... 140Ax16V... Preko 2kW snage..
Super je to sa LED rasvetom pod 1. mala potrošnja struje, pod 2. ako nestane struje, tu je akumulator, i o5 može biti svetla u celoj kući... :D Još ako napravite neki uradjaj koji će da svičuje na akumulator kad nestane struje.. možete da zaboravite oko cimanja da prespojite na akumulator sve.. :D
Sve je to super, ali meni još uvek ne ide u glavu, kako sad radi ovaj regulator? Jel reguliše napon, postotak uključenog/isključenog (u pravom smislu reči PWM), ili oboje reguliše.. i napon i ovo drugo? Ili pomoću PWM signala reguliše napon na izlazu (što mi je opet nelogično bez zavojnice)??

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#5 Post od zokce » Ned Mar 04, 2018 1:03 pm

Lepo, ali kritika za stampanu plocicu. Samo ako je privremeno.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#6 Post od DenisHD » Čet Mar 08, 2018 3:19 pm

Ali to je onda samo PWM regulator.. a u naslovu piše regulator napona.. i u prvim postovima piše da može da reguliše napon od 0V do 32V sa ulaza, i da daje napon na izlazu od 0V do max voltaže napajanja... Onda ako je PWM regulator, onda može samo da menja odnos uključeno/isključeno, koliko se razumem u PWM... A da mu je voltaža približna naponu napajanja.. i onda promenom vrednosti on/off reguliše se propuštanje energije do potrošača...

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#7 Post od zokce » Čet Mar 08, 2018 7:21 pm

Kad izracunas srednju vrednost napona, ispadne da je to jedan nacin za regulaciju napona. Kod motora to mozda nije toliko uocljivo, ali za sijalicu je to zgodniji nacin regulacije osvetljenja jer obicnim smanjenjem napona pocinje da sija zuto, a ovako ne.
Без старца нема ударца!

Odgovori