ESP8266-01 problem oko programiranja

Rasprava o mikrokontrolerima PIC, AVR OSTALO
Odgovori
Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

ESP8266-01 problem oko programiranja

#1 Post od DenisHD » Pet Apr 06, 2018 9:14 pm

Pozz svima! :D
Dakle nabavio sam esp82666-01 modul, i hteo sam da ga povežem sa računarom preko arduina, pošto poseban onaj usb-serial adapter tačnije "programator" nisam još nabavio.. mada sam imao problema oko uparivanja sa arduinom i samim računarom, pa sam probao sa NodeMCU pločicom i proradilo je! Ali RXD pin esp-a je povezan na RXD pin NodeMCU-a, isto je TXD esp-a povezan na TXD NodeMCU-a.. to sam našao na jednom sajtu, i to mi je bilo čudno, pa sam povezao regularno.. znači rxd - txd, txd - rxd.. i posle sam odradio prema uputsvima sa sajta i proradilo je! Uploadovao sam kod za blinkanje ugradjene diode, i radi! :D
E sad ne odaziva se na AT komande... jel ono što piše ponetu važi samo kad ga prvi put pokrenemo da ima to pre programirano, i kad ubacimo neki kod, to se briše, ili kako? Ako je tako, jel postoji neki kod koji to ponovno omogućava?
P.S. Kod povezivanja sa NodeMCU-om je dobro i to što ne mora da se pazi na naponske nivoe.. pošto i sam NodeMCU prvo preko stabilizatora dobija 3.3v, tako da su mu svi naponi max 3.3V.. dok kod arduina mora da se pazi na serijskoj liniji zbog napona od 5V.. :D
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

Re: ESP8266-01 problem oko programiranja

#2 Post od DenisHD » Pet Apr 06, 2018 9:17 pm

I da.. napravio sam adapter za ovaj modul.. jer on sam po sebi nije BreadBoard friendly.. :D Nogice sam malo improvizovao.. jer sam sve lemio na probnom pertinaksu.. ali ću nekom prilikom napraviti i PCB dvoslojni, pa da lepo sa svake strane postoji bakar, da može lepo da se zalemi.. :D Vrv ću sa jlcpcb da naručim... :D

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#3 Post od DenisHD » Pet Apr 06, 2018 9:20 pm

Evo još jedne slike.. ne znam zašto neće više od 3-4 odjednom da uploaduje..

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#4 Post od DenisHD » Pet Apr 06, 2018 10:12 pm

I kad ubacujem neke kodove, zna ovako da izbaci grešku..

Kod: Obeleži sve

Sketch uses 226209 bytes (52%) of program storage space. Maximum is 434160 bytes.
Global variables use 31888 bytes (38%) of dynamic memory, leaving 50032 bytes for local variables. Maximum is 81920 bytes.
warning: espcomm_sync failed
error: espcomm_open failed
error: espcomm_upload_mem failed
error: espcomm_upload_mem failed
Šta bi to moglo da pravi problem?

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#5 Post od DenisHD » Pet Apr 06, 2018 10:47 pm

I da.. nigde na netu nisam našao, kako se definišu ona dva GPIO pina u kodu.. pošto bih hteo da ih iskoristim.. pa ako se još neko bavio sa ovim modulom i zna, bio bih mu zahvalan, ako bi napisao. :D

Odgovori