Gde naci praksu u Beogradu za Elektronicara?

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, itd...
Odgovori
Vlada01
Početnik
Pridružio se: Pet Jan 17, 2020 3:50 pm

Gde naci praksu u Beogradu za Elektronicara?

#1 Post od Vlada01 » Pet Jan 17, 2020 5:11 pm

Pozdrav,prvi put se susrecem sa nekim forumom pa mi molim Vas nemojte zameriti ako napravim neku gresku.Zanima me sledece :Ucenik sam 4. godine ETS"Rade Koncar".Smer Elektronika. Zeleo bih da ucim zanat kod nekog,do sad sam uspevao da popravim manje kvarove ,ali zelim da znam vise. Imam dosta prakticnih radova koje sam radio i prakticnih takmicenja.Pa me zanima da li ima neki servis da bi me primio na praksu?

Korisnikov avatar
RadovanPetkovic
Početnik
Pridružio se: Uto Jan 02, 2018 8:00 am

Re: Gde naci praksu u Beogradu za Elektronicara?

#2 Post od RadovanPetkovic » Sub Jan 18, 2020 7:43 am

Verovatno u Beogradu :)
Šalu na stranu. Samo savet kada budeš tražio gde ćeš. Prvo moraš sam obilaziti i nuditi se. Svako će te primiti da volontiraš i radiš badava :).
Ali vodi računa i tako se dogovaraj.
Prvo da je renomiran dobro opremljen servis sa profesionalnim alatom (obilazi one koji su na glasu da su najbolji)
drugo da imaju promet uređaja tj što više opravki da vidiš....
treće da imaš majstora koji želi da ti prenese znanje.
A ostalo je da pažljivo gledaš, razmišljaš o tome šta vidiš, zapitkuješ, "kradeš" znanje i pokušaš sam da nešto odradiš.
Sve ostalo čini vreme i iskustvo...... Ali ako to voliš i ne bojiš se mukotrpnog svakodnevnog učenja sve do penzije. Nedaj se i samo napred.

Vlada01
Početnik

#3 Post od Vlada01 » Sub Jan 18, 2020 10:06 am

Cilj mi je sto vise da nacucim ! :) Stim da se na zalost nisam susreo sa nesto mnogo takvih servisa... Znam za par TV servisa pa sam razmisljao i od njih da pocnem,naravno da bih volontirao posto ne zelim da se "obogatim"nego da naucim.Najradije bih nesto sto radi i Laslo,od igle do lokomotive stim da nije fuseraj nego kvalitetan rad. A takvu radnju nisam jos uvek nasao... Pa ako Imate neku preporuku rado bih je cuo :D

radicmx
Početnik
Pridružio se: Ned Jan 27, 2019 11:22 am

#4 Post od radicmx » Sub Jan 18, 2020 4:15 pm

Mene kad su pitali dali imam iskustva, ja sam slagao da imam, ali sam pozajmio neke knjige, buljio po semama, ormanima i gledao kako su drugi radili.
Ko sto kaze Radovan Petkovic krao znanje.
Sad vec imas mnogo dobrih elektronicara i po forumima, predlazem i https://www.elitesecurity.org/f51-Elektronika.
Pogotovo postove clana macolakg, bogdankecman, mikikg...
macolakg je vanserijski elektronicar sa ogromnim znanjem koje deli drugima.

Mihajlo
Početnik
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 5:00 pm

#5 Post od Mihajlo » Sub Jan 18, 2020 7:00 pm

čuj odakle si iz beograda? ne verujem baš da bi se cimao 20 km u jednom pravcu svaki dan...
mozda ja imam nešto da ti ponudim, nisam ja poslodavac, ali imam ljude koji su me pitali za klince koji hoće da uče. pozdrav!

Vlada01
Početnik

#6 Post od Vlada01 » Sub Jan 18, 2020 7:41 pm

Iz Mirijeva ,javljam ti se na IG sad,da me smaram ljude ovde :D

Howard1
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 2:49 pm

#7 Post od Howard1 » Ned Jan 19, 2020 2:30 pm

Ako si iz Mirijeva imas PP.

milanerg
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 04, 2020 10:05 pm

#8 Post od milanerg » Ned Jan 19, 2020 8:44 pm

Pozdravljam, ne radim elektroniku, radim u jednoj firmi u projektnom birou, firma radi sve u oblasti energetike, ali sam dugo bio u automatici, vodio radionicu, proslo je mnogo klinaca i starijih...
Necu da te kritikujem ili bilo sta, samo da te posavetujem, sugde mozes dosta nauciti, samo ako hoces...
Nece ti uvek znanje dati na tanjiru, moras dosta citati, sklopiti kockice, pa tamo samo prakticno to i potvrditi... Za ucenje su mozda najbolji stariji majstori, imaju vremena i smireni su... Mada iz oblasti elektronike neki nisu mozda u koraku sa vremenom...
Ali glavno je da slusas, pratis, pa ako ti nije jasno dobro sazvaces, procitas negde pa pitas opet ako nisi razumeo...
Najveci problem sa danasnjim decacima je taj sto nisu isli recimo u vojsku, pa onda ne slusaju nikoga i misle da sve znaju :)
Znaci samo uci, pa kada dobro naucis neke stvari onda mozes da udjes u raspravu i onog drugog pobedis znanjem... Dotle samo cuti, kradi zanat, prati sve kao video kamera i bices dobar majstor za 3-4 godine...
A kao sto rekose nikada neces nauciti sve, svi mi ucimo do kraja zivota, i uvek ima nesto novo...
Eto toliko od mene..

Vlada01
Početnik

#9 Post od Vlada01 » Sre Jan 22, 2020 9:44 am

Hvala na savetu Milane ! Time se i vodim,ne kazem da znam sve.Tek se ucim,ali ovo jako volim i ne zuri mi se posto kao sto rekoh,necu da se obogatim (ne makar odmah :D ) nego zelim znanje. :D

Odgovori