Pronalaženje kvara sa Termalnom kamerom

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, itd...
Odgovori
Korisnikov avatar
RadovanPetkovic
Početnik
Pridružio se: Uto Jan 02, 2018 8:00 am

Pronalaženje kvara sa Termalnom kamerom

#1 Post od RadovanPetkovic » Pon Feb 03, 2020 8:04 pm

Imao sam par "slučajnih" opravki tako što sam se tako reći opekao dodirujući neki element na štampi ploče. što me je navelo na razmišljanje da nabavim IC kameru sa kojom bi lako video šta se na štampi greje. Imao sam priliku da je deo bi veličine milimetar sa pola milimetra. Malo su mi skupe IC kamere ako je nećeš svakodnevno koristiti i moći da naplatiš njen trud. Ako bi neko menjao smart telefon imao bi priliku da kupi telefon koji ima u sebi IC kameru. Takvi su CAT S60 i skuplji CAT S61. Postoje i neki Kinezi ali treba guglati.
Postaviću snimak i postupak kako može ličiti opravka kada neki kondenzator pravi kratak spoj. Ili skidati sve pa instrumentom ih ispitivati ili na ovakav način
https://www.youtube.com/watch?v=FMpLNxN ... e=youtu.be

I Kinez
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Re: Pronalaženje kvara sa Termalnom kamerom

#2 Post od zokce » Uto Feb 04, 2020 11:53 am

Сад ће и кинези то да трпају у мобилне. Само стрпљења. Велики је то бизнис и тржиште. Једно време су биле `стерео` камере, али је кратко трајало јер је 3д ефекат био слаб. Ово ће да се разграби, уз добре апликације за коришћење ИЦ камера.
Без старца нема ударца!

qwert01
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 26, 2019 10:24 pm

#3 Post od qwert01 » Uto Feb 04, 2020 9:58 pm

Gledao sam ic kamere, dosta pomaze prilikom pronalazenja kvara, ali je dobra kamera za elektroniku "skupa" stvar. Može se bez nje, ali je svakako lakse sa ic kamerom. Ne znam za telefon, ali pitanje koliko bi bio koristan pri pronalazenju neke sitne komponente. Koristim termo sprej (hladni do -55), lako se otkrije komponenta koja je u kratkom spoju, čim se pusti napon u trenutku se odledi.

radicmx
Početnik
Pridružio se: Ned Jan 27, 2019 11:22 am

#4 Post od radicmx » Sre Feb 05, 2020 12:05 pm

Jedno vreme je kod nas mogla da se kupi Sanwa PC5000a jako dobar instrument za male pare.
Sa tim instrumentom sam uspevao na omskom podruciju da pronadjem kratak spoj na nekim kompjuterima motora kod radnih masina.
Pisali su ranije o njima https://www.elitesecurity.org/t464665-0 ... m-izdvojio

Odgovori