HP 5740 Inkjet štampač

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, itd...
Odgovori
Korisnikov avatar
BogdanCarr
Početnik
Pridružio se: Pon Jan 30, 2017 12:27 pm

HP 5740 Inkjet štampač

#1 Post od BogdanCarr » Sre Feb 14, 2018 10:52 pm

Zanima me dali kod ovog štampača HP 5740 postoji još koji brojač ili je samo brojač na ketridzu?
Pošto je ketridz dopunjen i ošampao je nekih 10-tak listova i više nije hteo da štampa, a pri punjenju je resetovan brojač na ketridzu. :dance:
Mnogo volim ovaj režim kad svi rade, a ja ležim. :whistle:

ShoneX
Početnik
Pridružio se: Uto Jul 11, 2017 7:21 pm

Re: HP 5740 Inkjet štampač

#2 Post od ShoneX » Čet Feb 15, 2018 2:10 pm

Neke dodatne informacije?
Jesi li probao softverski da resis pomocu HP Print and Scan Doctor https://support.hp.com/my-en/drivers/se ... ies/357201
Jesi li probao da odstampas dijagnosticku stranicu https://support.hp.com/rs-en/document/c00247443

Korisnikov avatar
BogdanCarr
Početnik

#3 Post od BogdanCarr » Čet Feb 15, 2018 8:08 pm

Imam samo jedan ketridz i to crne boje. Pošto mi se ne isplati da uzimam kolor ketridz pošto ništa ne štampam u boji. Više koristim samo crni ketridz. Pošto imam opciju za čišćenje ketridza i nemogu nista da uradim pošto za to treba i kolor ketridz.

ShoneX
Početnik

#4 Post od ShoneX » Čet Feb 15, 2018 9:33 pm

Jesi li pokusao da odstampas test page, to je moguce bez jednog ketridza, ona ce pokazati informacije samo za taj ketridz, ukoliko ni to nece, ukljuci HP Print and Scan Doctor aplikaciju, klikni ono sto vidis na ovoj slici, pa dole klikni Refresh, vidi najpre sta pise, pa posle vidi da li se nesto menja.
c05346711.jpg
c05346712.jpg
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Korisnikov avatar
BogdanCarr
Početnik

#5 Post od BogdanCarr » Sub Feb 17, 2018 9:44 pm

Evo ovo pokazuje evo slike sa oba ketridza.To je slika od štampača HP Deskjet 2000. Ovaj štampač hp deskjet 5740 sam rasturio radi čisćenja pošto je bio sav od mastila jer je dugo stajao, ali ću uskoro da stavim sliku i za njega. Samo me zanima dali ima još koji brojač za brojanje strana da nedođem u situaciju da uzmem nov keridz i da neće da štampa onda bi bilo bačene pare na ketridz, a ketridz od ,,hp deskjet 5740'' nije kontabilan sa,,hp deskjet 2000''. Kako se resetuje taj brojač?:violin:
ucvdfntitled.jpg.jpg
untijjjtled.jpg.jpg
untitled.jpg.jpg

ShoneX
Početnik

#6 Post od ShoneX » Pon Feb 19, 2018 5:40 pm

a pri punjenju je resetovan brojač na ketridzu.
A na koji nacin si ti resetovao brojac?
Koji ketridz koristis, da li je originalni za taj stampac, ili neki zamenski model, slikaj i kontakte ketridza.
Koliko se bar secam, a nisam skoro radio sa stampacima, ono sto si zaokruzio crvenim bi trebalo da je ukupan broj odstampanih stranica koje broji sam drajver stampaca, a verovatno i njegov firmware u samom stampacu
Ne verujem da postoji jos neki brojac unutar samog stampaca, svakako nemoj jos uvek da uzimas novi ketridz vec probaj da osposobis ovaj koji si punio, nema on neku narocitu zastitu i elektroniku, kolko znam na toj seriji stampaca je moguce dopunjavanje ketridza i resetovanje brojaca i to su korisnici uglavnom i radili.
Jesi li probao da malo prebrises kontakte na ketridzu?

Korisnikov avatar
BogdanCarr
Početnik

#7 Post od BogdanCarr » Pon Feb 19, 2018 7:21 pm

Za štampač HP Deskjet 2000 je original, a za štampač HP Deskjet 5740 je uneverzalan. Evo slike i za jedan i za drugi šrampač. Tu je slika i za jedan i drugi štampač. Punen je ketridz za štampač hp deskjet 5740,dok ovaj ketridz za hp deskjet 2000 nije punjen nijednom. Neverujem da ću nešto postići sa punenjem pošto je nije korišćen 10-tak godina.
HP Deskjet 5740.jpg
HP Deskjet 2000.jpg

Odgovori