Pozdrav

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, itd...
Odgovori
monter91
Početnik
Pridružio se: Sre Feb 14, 2018 1:06 pm

Pozdrav

#1 Post od monter91 » Uto Mar 06, 2018 9:20 pm

Mozete mi pomoci sa popravkom tv odjednom je dobio jake boje u krajevima ekrana crvena boja najvise ,sta bi moglo da bude ,zao mi ga je upitanju je crt sanyo japanac

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

Re: Pozdrav

#2 Post od Joe Black » Uto Mar 06, 2018 9:37 pm

Da se nije namagnetisao ekran? Ne razumijem se nimalo u CRT, ali znam da to može biti. Ako je blizu zvučnika ili šta već.

Ima li opciju degauss u meniju? Ako ne, onda treba sa nekim uređajem proći preko ekrana i to "pokupiti" . Sjećam se da je jedan majstor to imao u obliku nekog kruga, pretpostavljam neki namotaj, šta li.

ShoneX
Početnik
Pridružio se: Uto Jul 11, 2017 7:21 pm

#3 Post od ShoneX » Sre Mar 07, 2018 6:34 pm

Za pocetak pokusaj da iskljucis TV iz struje preko noci pa se mozda i sam razmagnetise, to se uglavnom radilo kad nas... Taj uredjaj je zapravo neki namotaj koji sluzi kao elektromagnet koji brzo menja polove i tako razmagnetise ekran. Ne razumem se ni ja nimalo u CRT, ali o ovim namagnetisanjima sam ranije citao na gomilu foruma, secam se da su ljudi upotrebljavali i masinicu za sisanje jer ona ima taj namotaj koji menja polove, pa cak i neke zvucnike, bilo je i brdo snimaka iz indije gde pokazuju kako razmagnetisati tv jer su ti crt kod njih bili mnogo duze nego kod nas popularni... Medjutim noviji tv-i su uglavnom imali opciju dagauss, probaj da pronadjes u meniju. A za ove uredjaje najbolje vidi sa nekim majstorom.

monter91
Početnik
Pridružio se: Sre Feb 14, 2018 1:06 pm

#4 Post od monter91 » Sub Mar 10, 2018 3:49 pm

hvala na savetima pokusacu da ubacim sliku da vidite . necu kod majstora jer mi je hobi elektronika i planiram da dublje udjem sve to pa sam rad da istrazujem dobro bi mi dosao svaki savet od kolega :) sto se tice iskljucivanja iz struje probao sam , u meniju nema tu opciju

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#5 Post od zokce » Čet Apr 19, 2018 7:26 pm

Nije to opcija u meniju. CRT televizori koriste magnetno polje za horizontalno i vertikalno usmeravanje mlaza elektrona na ekran, cime se stvara preduslov za sliku. Kada se dugo vremena iskljucuje samo na stby, desava se da se magnetno polje poremeti i onda se boje pomesaju. Ima ugradjen sklop koji kada se televizor (monitor) ukljucuje daje impuls koji `resetuje` magnetno polje i onda radi kako treba. Bitno je da se s vremena na vreme televizor iskljuci na dugme, ne samo pomocu daljinskog.
Без старца нема ударца!

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

#6 Post od Joe Black » Pet Apr 20, 2018 7:30 pm

Zokce je u pravu, novi uređaji to rade automatski.

Međutim, stari nisu to radili a opcija je izgledala ovako
degauss-640x475.png
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Odgovori