Motor usisivaca

Odgovori
Muho
Početnik
Pridružio se: Sre Jun 14, 2017 4:20 pm

Motor usisivaca

#1 Post od Muho » Čet Jun 21, 2018 10:52 am

Pozdrav,
Nedavno sam nabavio jedan motor od usisivaca (600w) i pravim sada nesto sa njim, pa me zanima par stvari.
1. Posto obicno ti motori nemaju uzemljenje, da li bi bio neki problem da ja spojim provodnik sa njegovim metalnim kucistem i tako napravim uzemljenje? ( ispitao sam unimerom da nema nigdje proboj sa cetkicama, namotajima, itd...)
2. Da li neko slucajno ima neku tabelu sa preporucenim vrednostima povrsine poprecnog preseka kabla? Posto su faza i nula spojene na rednu stezaljku, pa sada trebam da nadjem neki provodnik na koji cu spojiti suko vile i tako da mogu ukljucivati bilo gde ( naravno staviti cu jedan prekidac)

:D :) ;) :clap:

Korisnikov avatar
Mata
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 24, 2017 12:18 am

Re: Motor usisivaca

#2 Post od Mata » Čet Jun 21, 2018 1:19 pm

1. Možeš da ga uzemljiš, mada može fidova sklopka da reaguje.(varničenje četkica)
2. 1.5m2 će biti ok,, mada može i 0.75, sve zavisi šta će motor da radi i koliko će struje vući.

I ne zaboravi da ti motori pri startu jako trzaju....

bendja
Početnik
Pridružio se: Uto Jun 19, 2018 2:04 pm

#3 Post od bendja » Čet Jun 21, 2018 2:59 pm

Muho napisao:
Čet Jun 21, 2018 10:52 am
Pozdrav,
Nedavno sam nabavio jedan motor od usisivaca (600w) i pravim sada nesto sa njim, pa me zanima par stvari.
1. Posto obicno ti motori nemaju uzemljenje, da li bi bio neki problem da ja spojim provodnik sa njegovim metalnim kucistem i tako napravim uzemljenje? ( ispitao sam unimerom da nema nigdje proboj sa cetkicama, namotajima, itd...)
2. Da li neko slucajno ima neku tabelu sa preporucenim vrednostima povrsine poprecnog preseka kabla? Posto su faza i nula spojene na rednu stezaljku, pa sada trebam da nadjem neki provodnik na koji cu spojiti suko vile i tako da mogu ukljucivati bilo gde ( naravno staviti cu jedan prekidac)

:D :) ;) :clap:
jeno pitanje :) a sto bi to radio jer taj motor je unutar usisivaca i covek nema kontakt sa njime zar ne?

Muho
Početnik
Pridružio se: Sre Jun 14, 2017 4:20 pm

#4 Post od Muho » Čet Jun 21, 2018 7:45 pm

Pa izvadio sam ga vani i pricvrstio, poskidao one propelere, promjenio cetkice, ocistio kolektor, usisao...
Moze da radi svasta, npr na osovinu pricvrstim glavu od brusilice nakacim neki brus i ostrim nozeve :o
Sto da djabe stoji :D
Kada sve sredim poslat cu ovde koju sliku.

Korisnikov avatar
Duki9
Početnik
Pridružio se: Sre Mar 15, 2017 8:51 am

#5 Post od Duki9 » Pet Jun 22, 2018 5:12 am

Po svemu napisanom,najpametnije je odustani..!!!!!!
Nije ti to za to.

Darko70
Početnik
Pridružio se: Pon Jun 18, 2018 7:40 pm

#6 Post od Darko70 » Pet Jun 22, 2018 1:42 pm

Ma mozes svasta ja sam od motora krupace namestio kosacicu za travu i nemna trave gde bi se kosacica zagusila.

bendja
Početnik
Pridružio se: Uto Jun 19, 2018 2:04 pm

#7 Post od bendja » Sre Jul 04, 2018 3:17 pm

i dali si nesto pametno napravio sa tim motorom :D

Bojanm81
Početnik
Pridružio se: Ned Jul 08, 2018 4:04 pm

#8 Post od Bojanm81 » Ned Jul 08, 2018 4:31 pm

Moje postovanje pre svega svima Vama. Bez turbine motor nema hladjenje i izgoreće, tako da je najpametnije odustati od toga. Prvo radi sopstvene bezbednosti jer postoji opasnost od proboja i samozapaljenja namotaja.... Dobra je ta zmisao ali moraćeš da nadjes drugi motor koji možeš da iskoristiš npr. od veš masine bi mogao :) pozzz

Odgovori