Kontrola obrtaja trofaznog elektromotora

Odgovori
Korisnikov avatar
MrZyx
Početnik
Pridružio se: Uto Sep 25, 2018 10:42 pm

Kontrola obrtaja trofaznog elektromotora

#1 Post od MrZyx » Sub Okt 06, 2018 9:56 am

Pozdrav svima,
Vec duze vreme lupam glavu kako se moze skontrolisati ili tacnije napraviti regulator za 5KW trofazni motor.
Naime taj 3 fazni motor na kada dostigne maximalni obrtni momenat se mnog cuje sto u zgradi u kojoj zivim je veliko maltretiranje za stanare ali u toj prostoriji nema prozora pa je to jedina opcija za izmenu vazduha.
Da li je to uopste izvodljivo jer znam da 3 fazni motor moze da se kontrolise kao step motor (ako sam u pravu) jedino sto kontroler treba biti za veliku snagu.
Ako je nemoguce ili ne postoji ni jedan uredjaj koji nije preskup napisite kako bi ovu temu brzo zatvorili i nebi gubili vreme.
Motor je ogroman i jako tesko bih ga skinuo a i sve je povezano pa je zamena za manji motor veoma komplikovana jer mora da se napravi adapter nosac za motor kao i samu turbinu ili propeler sa je vec unutra u samom tunelu.
Ako ima neka varijanta bio bih zahvalan za info a ako je tone izvodljivo ili skupo onda mi recite da ne lupam vise glavu oko toga...

:angry-banghead: :angry-banghead: :angry-banghead: :angry-banghead: :angry-banghead: :angry-banghead: :angry-banghead:

HVALA UNAPRED...
:music-guitarred: :music-guitarred: Ne, ne sinak, taj ti aeroplan nikad nece poleteti... :music-guitarred: :music-guitarred:

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Kontrola obrtaja trofaznog elektromotora

#2 Post od elektricar024 » Ned Okt 07, 2018 7:13 am

Velika je razlika između sep motora i trofaznog motora. Kontrola a njega postoje, al ni malo nije jeftin. Mi ga zovemo frekventni regulator motora. Sa njim, tačno možeš podesiti obrtaje motora. Dal da to bude jedan u sekundu ili 500 ;D
Pogledaj na internetu. Ima ih, al nimalo nisu jeftini.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
MrZyx
Početnik
Pridružio se: Uto Sep 25, 2018 10:42 pm

Re: Kontrola obrtaja trofaznog elektromotora

#3 Post od MrZyx » Ned Okt 07, 2018 1:55 pm

Hvala,
pogledao sam i sad znam u kom pravcu da razmisljam.
Pozdrav.

http://www.sah.co.rs/upravljanje-motori ... kfEALw_wcB

Evo jedan od linkova ako nekog kao mene bude interesovalo ovo isto da moze da pogleda.
:music-guitarred: :music-guitarred: Ne, ne sinak, taj ti aeroplan nikad nece poleteti... :music-guitarred: :music-guitarred:

Odgovori