Dodavanje suko uticnica

Odgovori
markotores
Početnik
Pridružio se: Pet Maj 12, 2017 1:33 pm

Dodavanje suko uticnica

#1 Post od markotores » Ned Maj 28, 2017 6:39 pm

Pozdrav potrebana mi je pomoc,kao sto naslov kaze u dodavanju suko uticnica u jednoj sobi,dakle hteo bih da dodam jos 3 suko uticnice na jednoj strani zida,potrebna je pomoc gde povezati.U sobi u kojoj ocu da dodam jos 3 sukoa ,imam jednu sijalicu,prekidac za svetlo i dva sukoa na jednoj strani zida,i imam 4 razvodne kutije,jedna odmah iza vrata gde se inace nalazi prekidac za svetlo,jedna na levoj strani zida,koja koliko ja vidim posto sam je otvorio ,vodi na sijalicu i jos dve kutije na suprotnoj strani zida koje sluze za sva vec pomenuta sukoa otvorio i video,e sad me zanima iz koje kutije bi trebalo da uzmem da povezem 3 sukoa koja ja hocu,suko uticince koje postavljam postavicu na zidu gde se nalazi razvodna kutija koja ide na sijalicu ako ja ne gresim jer po nekoj logici ta kutija je posatavljenja za sijalicu,pa ako ima neko strucan da me malo uputi,znam kako se vezuje u kutijama to mi nije problem,problem je dakle odakle bi bilo najbolje da izvedem te suko uticnice.

Korisnikov avatar
Duki9
Početnik
Pridružio se: Sre Mar 15, 2017 8:51 am

Re: Dodavanje suko uticnica

#2 Post od Duki9 » Pon Maj 29, 2017 5:32 am

Iz najbliže razvodne kutije u kojoj je doveden kabl 2,5 kvadrata.
Naravno proveriti fazu nulu i uzemljenje.

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

#3 Post od Joe Black » Pon Maj 29, 2017 7:48 am

Najbolje je povući sa voda koji je trenutno najmanje opterećen, ali ne sa strujnog kola rasvjete jer ono vjerovatno ima 3x1.5 provodnike i slab osigurač. Dakle, kolo koje ima 3x2.5 provodnike i nije trenutno mnogo opterećeno. Npr. ako su to utičnice, ti povuci kabl sa utičnica u koje nikad ne ubadaš grijalice, nikakve mašine i sl, a one koje trenutno koristiš za to preskoči.

Naravno, ako je instalacija rađena tako da je cijela ta soba na jednom osiguraču, onda ti je skoro svejedno.

Takođe, neki feedback nakon ili tokom odrađenog posla je poželjan. Da vidimo malo kako si ti to uradio.
Meni lično ne treba, ali pomoći će mnogima koji dodju sa sličnim problemom :character-oldtimer:

markotores
Početnik
Pridružio se: Pet Maj 12, 2017 1:33 pm

#4 Post od markotores » Pon Maj 29, 2017 8:18 am

Hvala svima na odgovorima,sve je na jedan osigurac to,pa najlakse bi mi bilo iz kutije gde je povezano svetlo,znaci mogao bio odatle da izvedem 3 suko uticnice,nece tu biti nista jace ukljucivano,tv,racunar,punjaci za tel i tako to.

Odgovori