Automatski osiguraci na tabli povezivanje

Odgovori
Korisnikov avatar
MrZyx
Početnik
Pridružio se: Uto Sep 25, 2018 10:42 pm

Automatski osiguraci na tabli povezivanje

#1 Post od MrZyx » Sre Mar 06, 2019 11:27 pm

Postovani Elektricari,
Potrebna mi je jedna informacija koju sam pokusao da nadjem ali nisam uspeo.
Jedino sto sam uspeo je da vidim na nekoliko klipova (sa youtube kanala) da se na automatske osigurace dolazna faza povezuje sa donje strane kao i cesalj ali sam isto tako na nekoliko klipova video da su neki ljudi vezivali sa gornje strane dolaznu fazu i cesalj.
Po logici stvari nebi trebalo da je svejedno ali posto nisam nikada radio povezivanje automatskih osiguraca znam samo u teoriji kako se to radi pa me interesuje da li je svejedno gde je dolazna faza ili ima veze?

Hvala unapred
Zeljko Simic...
:music-guitarred: :music-guitarred: Ne, ne sinak, taj ti aeroplan nikad nece poleteti... :music-guitarred: :music-guitarred:

jocko
Početnik
Pridružio se: Pet Jul 21, 2017 3:47 pm

Re: Automatski osiguraci na tabli povezivanje

#2 Post od jocko » Čet Mar 07, 2019 5:09 am

Evo ovako, faza odnosno ulaz uvek ide na neparnom broju tako je i kod kontaktora, diferencijanih (fid) sklopki pa i kod automatskih osiguraca, a postavljanje se vrsi da ulaz bude dole, jer obicno kablovi koji idu prema potrosacima odozgo silaze u tablu, tako je po pravilu. Pozdrav

Korisnikov avatar
MrZyx
Početnik

#3 Post od MrZyx » Čet Mar 07, 2019 3:14 pm

Za fid sklopku znam (1 3 5 si ulazi 2,4,6 izlazi) ali na ETI osiguracu ima samo oznaku L sa donje strane (za fazu) na donjem delu gde je i ona zakacka za sinu sto ima logike jer je na fid sklopci ulaz gore a izlaz dole pa onda cesljem se montira sa donje strane ali me buni sto sam negde video da neko povezje gore da bude ulaz i to me je zbunilo...
Ja sam to povezao sa donje strane.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
:music-guitarred: :music-guitarred: Ne, ne sinak, taj ti aeroplan nikad nece poleteti... :music-guitarred: :music-guitarred:

radicmx
Početnik
Pridružio se: Ned Jan 27, 2019 11:22 am

#4 Post od radicmx » Pet Mar 08, 2019 8:06 am

ETI aut. prekidac moze da se napaja sa obe strane. Imas u njihovom pdf https://www.eti.ba///images/userfiles/b ... AT-MCB.pdf.
Isto tako za neke osigurace sam nalazio po pdf da je ulaz 2 a ne 1. Najbolje pregledaj pdf za svaki osigurac vecinom su tamo ti te informacije.

Otvarao sam mnoge osigurace i ETI mi se svidja ima dosta bakra u njima, i EATON mi se svidja ali npr vidim da neprolazi bas najbolje na nekim testovima po youtube https://www.youtube.com/watch?v=tbfAIfeB0RI

Korisnikov avatar
MrZyx
Početnik

#5 Post od MrZyx » Pon Mar 11, 2019 9:51 am

Hvala svima na odgovorima.
Proverio sam i sa ETI fabrikom i oni su mi rekli da za AC nema veze (konkretno za ETIMAT 6) ima veze samo za DC osigurace.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odgovor:

ales.semolic@eti.si
8:45 AM 11.3.2019.

Dear Sir,

For normal ETIMAT 6 for AC is it's irrelevant where you connect. Important is when you use ETIMAT DC for DC current, there is important where to connect.

And also for KZS electronic version is important where to connect.

Sincerely,

Ales

Odgovori