Power Station

Ako imate potrebu za neki rezervni deo, koju ne možete nabaviti u prodavnicama ili naručiti, onda pitajte naše članove Foruma da li neko ima ili zna gde možete nabaviti.
Obavezno postaviti tip, model i po mogućnosti fotogrfije.
Pravila foruma
Ako imate potrebu za neki rezervni deo, koju ne možete nabaviti u prodavnicama ili naručiti, onda pitajte naše članove Foruma da li neko ima ili zna gde možete nabaviti.
Obavezno postaviti tip, model i po mogućnosti fotogrfije.
Odgovori
Korisnikov avatar
dekip
Početnik
Pridružio se: Ned Dec 30, 2018 9:44 pm

Power Station

#1 Post od dekip » Uto Mar 19, 2019 9:40 pm

Upravo sam ostao bez bench power station-a. Može li mi neko preporučiti neko povoljnije ovde kod nas. Ne čeka mi se dva meseca.
Gledam ovo:
http://www.mikroprinc.com/proizvodi/izv ... /index.php
Rekao bih malo jača cena za 15V.

Howard1
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 2:49 pm

Re: Power Station

#2 Post od Howard1 » Sre Mar 20, 2019 6:32 am

Do koliko para gledas? Iskreno sve ispod 100e je teski Kinez.

8bit
Početnik
Pridružio se: Pon Mar 26, 2018 7:35 am

#3 Post od 8bit » Sre Mar 20, 2019 7:42 am

Bio sam u sličnoj situaciji. Dugo čekao da stigne moje primarno lab. napajanje, pa je bilo daj nešto što jeftinije, samo da radi. Odabrao sam ovo:
http://www.mikroprinc.com/proizvodi/izv ... /index.php

3k din je skuplje od ovog tvog, ali imaš 30v i 5a. Zadovoljan kako radi. Do sad sam primetio samo jednu manu: kad priđeš blizu 5a, hoće da pušta čudne zvuke. No, trenutno samo laptop-ove kačim na njega i radi posao. Korektno switch napajanje za te novce.

Korisnikov avatar
dekip
Početnik

#4 Post od dekip » Sre Mar 20, 2019 7:53 am

Howard1 napisao:
Sre Mar 20, 2019 6:32 am
Do koliko para gledas? Iskreno sve ispod 100e je teski Kinez.
Sve na tržištu su teški kinezi. Zato i pitam šta je ko probao. I ovo moje staro je neko noname pa je radilo dok nisam rešio nešto da budžim.

Meni od 15-20V i do nekih 3A više i ne treba. Evo baš sad mi zapelo za test nekih uređaja gde mi treba od 12-14V. Da poludiš.

Korisnikov avatar
dekip
Početnik

#5 Post od dekip » Sre Mar 20, 2019 8:04 am

Kakvi li su oni Baku krševi?

Howard1
Početnik

#6 Post od Howard1 » Sre Mar 20, 2019 11:42 am

Moze da prodje ali je struja slaba. Ako napisu 5A jedva da ima 2A. Naponi su im dosta tacni tako da za neke hobi stvari i neke popravke moze da posluzi. To su sve choperska napajanja gde se su choper transformatori slabi i dosta se greju.

Korisnikov avatar
dekip
Početnik

#7 Post od dekip » Sre Mar 20, 2019 2:06 pm

Ovi u mikroprincu ne daju na rate...
Nesto cu morati da resavam

Howard1
Početnik

#8 Post od Howard1 » Sre Mar 20, 2019 5:53 pm

Ne znam koje su im to fore sto ne daju na rate ali nisu bas ni jeftini za ono sto nude. Ja pravim torusna skuplja kvalitetna napajanja ali tipa komad ili dva i to brzo ode bas iz razloga sto ljudi nemaju da kupe nesto sto valja. Zbog manjka vremena prodje i 4 ili 5 meseci dok ne napravim ali to bude i jaca cena jer je u pitanju vrhunski kvalitet u odnosu na ovo sta nam prodaju. Ja vec godinu dana mucim muku da kupim osciloskop a laboratorijsko napajanje sam nazalost na kraju pravio sam jer ovo sto sam gledao ne valja nista osim onih jakih marki a to se bas tesko nabavlja. Doslo je vreme da i kad imas pare ne dobijes kvalitet koji zelis. Baku, Peak Tech i ostala "boranija" su smesni sa kvalitetom. Isti problem ima i clan Zezino koji hoce da plati da mu neko uradi ploce a nema ko. Pobegli ljudi iz Srbije koji nesto znaju da rade.... tuga.

Korisnikov avatar
dekip
Početnik

#9 Post od dekip » Sre Mar 20, 2019 7:42 pm

Pa za ploče, meni sirotinjskim šipingom stižu uglavnom za cca 15 dana. Ne znam koje su cene ovde ali 10 komada za $10 na kućnu adresu je top.

Back to topic...
Imaš li ti neki predlog za power station? Kao što rekoh, meni i do 15-20V igra, ali cena i način plaćanja je ono što je bitno. Uzeo bih ja i neko skuplje ali na šnicle. Ne mogu da progutam tek tako 100 jevreja na gomili.

Howard1
Početnik

#10 Post od Howard1 » Čet Mar 21, 2019 12:56 pm

Od Kineza jedino uzimam selotejp traku i zicu za pranje kuhinjskog posudja :-D. Znam da se 80% stvari pravi u Kini ali gledam da ima neciju drugu licencu a da dam Kinezu da mi pravi nekvalitetnu plocu to neka hvala. Pokazale su se njihove ploce kad pucaju vodovi posle dva lemnjenja.Pogledaj u prodavnici Metrotech sta nude ili juri na KP neko polovno a dobro.

Korisnikov avatar
dekip
Početnik

#11 Post od dekip » Čet Mar 21, 2019 6:34 pm

Na KP je sve kupljeno preko Alija ali 50-100% skuplje. Neka hvala. Imam više načina za plaćanje preko interneta a umem i sam da otvorim Aliexpres.

Metrotech ne radi do kasno. Videću sutra. Mada koliko vidim ispod 20k nema ništa. Taj novac za bench power station ću da dam kada budem imao svoju firmu i od toga živeo. Za ono za šta meni treba ove cene ne dolaze u obzir. A sve je to iz Kine. I možda se pravi u istoj šupi jedno pored drugog.

Howard1
Početnik

#12 Post od Howard1 » Čet Mar 21, 2019 10:18 pm

Sve je stvar kako covek gleda na stvari.Ja na primer hocu da dam i 300e za polovan osciloskop i dao sam 100e za dobru Weller-ovu lemilicu a nemam firmu niti zivim od toga. Jednostavno to volim i volim da budem opremljeniji od vecine servira. Imam kvalitetniji alat i raznovrsniju opremu od dosta servisera i ponekad kad odem kod mojih drugara servisera podbadam ih zbog toga ali u sali :-), znaju oni to. Ne mogu da kazem ni da sam ja u pravu ni ti da si u pravu jer drugacije gledamo na stvari. Nekom je uzitak da se napije na splavu i potrosi 30000 dinara a meni je to na primer bacanje para.Sto se tice KP-a ne znam kakva je situacija tacno ali vidim da ima dosta stvari sa Aliexpressa. Ne znam koja ce budala da kupi istu stvar po mnogo vecoj ceni a ima to na Aliexpress-u za duplo manje pare. Znam da je KP imao polovne stvari pa sam mislio da juris neki dobar polovnjak ako neces da dajes neki veci novac. Ovo novo ispod 100e je dosta slabog kvaliteta.

Bojanm81
Početnik
Pridružio se: Ned Jul 08, 2018 4:04 pm

#13 Post od Bojanm81 » Sub Mar 23, 2019 9:24 am

Da Hovarde u pravu si verovatno vecina nas ne zivi od popravke... Kad zatreba lab. napajanje problem... Meni je skoro trebalo 😃 ali da budem prost, ajd da ispitam relej kocka na programatoru ves masine, ne znam da li prebacuje, ja ti brate rastirim Satelitski resiver koji mi dzabe stoji i na elko od 46 V zalemim dva kablica + i - , znajuci da je tu oko 25V, pa napadnem relej i vidi cuda radi... Jedna alternativa, ali zavrsilo posao, snalazim se nekako dok ne bude stvarno zatrebalo🤣

Korisnikov avatar
dekip
Početnik

#14 Post od dekip » Sub Mar 23, 2019 11:00 pm

Howard1 napisao:
Čet Mar 21, 2019 10:18 pm
Sve je stvar kako covek gleda na stvari.Ja na primer hocu da dam i 300e za polovan osciloskop i dao sam 100e za dobru Weller-ovu lemilicu a nemam firmu niti zivim od toga. Jednostavno to volim i volim da budem opremljeniji od vecine servira. Imam kvalitetniji alat i raznovrsniju opremu od dosta servisera i ponekad kad odem kod mojih drugara servisera podbadam ih zbog toga ali u sali :-), znaju oni to. Ne mogu da kazem ni da sam ja u pravu ni ti da si u pravu jer drugacije gledamo na stvari. Nekom je uzitak da se napije na splavu i potrosi 30000 dinara a meni je to na primer bacanje para.Sto se tice KP-a ne znam kakva je situacija tacno ali vidim da ima dosta stvari sa Aliexpressa. Ne znam koja ce budala da kupi istu stvar po mnogo vecoj ceni a ima to na Aliexpress-u za duplo manje pare. Znam da je KP imao polovne stvari pa sam mislio da juris neki dobar polovnjak ako neces da dajes neki veci novac. Ovo novo ispod 100e je dosta slabog kvaliteta.
Pa ono jeste neka vrsta hobija koja polako ali sigurno prerasta u nešto više. Dajem ja i previše para na sve to. Samo kolekcija SBC me košta koliko polovan automobil. Srećom, neke sam dobio od proizvođača. Ali slažem se sa tobom za Power Station. Daš neke pare i posle ti stoji ispod nosa i nervira te što nisi dao koji dinar više i kupio kršten uređaj. Ma da mi je sve ko za to...

Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

#15 Post od žežino » Sre Mar 27, 2019 6:06 am

Što ne uradiš sam nešto priručno dok nedobiješ ono što tražiš imaš komponenti koliko hoćeš ovde i možeš bolje da sastaviš ono što želiš od ponudjenog.
KO ZNA TAJ I UME

Odgovori