Šema ispravljača na 48V jednosmerne struje

Ako imate potrebu za neki rezervni deo, koju ne možete nabaviti u prodavnicama ili naručiti, onda pitajte naše članove Foruma da li neko ima ili zna gde možete nabaviti.
Obavezno postaviti tip, model i po mogućnosti fotogrfije.
Pravila foruma
Ako imate potrebu za neki rezervni deo, koju ne možete nabaviti u prodavnicama ili naručiti, onda pitajte naše članove Foruma da li neko ima ili zna gde možete nabaviti.
Obavezno postaviti tip, model i po mogućnosti fotogrfije.
Odgovori
Korisnikov avatar
tobrago
Početnik
Pridružio se: Ned Maj 27, 2018 6:28 pm

Šema ispravljača na 48V jednosmerne struje

#1 Post od tobrago » Ned Avg 05, 2018 9:49 am

Potrebna mi je šema za ispravljač na 48V jednosmerne struje, potrebno je da ima čist izlaz i stabilnost. Imam transformator 230V \ 48V 0.63A 30VAopt. Uređaj koji bi ga koristio ne vuče veću struju od 0.4A. Potreban mi je zato što je od uređaja crkao njegovo napajanje Switch Power Supply. Naravno da puno ne košta i da je jednostavan za izradu, hvala svima unapred na predlozima i savetima.

Interesuje me odnos Linijskog napajanja i Prekidačkog napajanja, koji je bolji i loše i dobre strane i jednog i drugog?
Hvala svima na odgovorima.

za admistraciju: Izvinjavam se ako sam pogrešio temu, ovo je rubrika "Potražn(nj)a" meni je potrebna šema.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Re: Šema ispravljača na 48V jednosmerne struje

#2 Post od zokce » Uto Avg 07, 2018 2:39 pm

Ako vec imas trasformator, onda je svejedno kakvo ces napajanje. A posto trazis cist izlaz, onda bi moj izbor bio obicno `starinsko` ispravljanje. Stabilnost zahteva povratnu spregu na obicnom napajanju, dok kod prekidackog je to vec `ukljuceno`.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
tobrago
Početnik
Pridružio se: Ned Maj 27, 2018 6:28 pm

#3 Post od tobrago » Uto Avg 07, 2018 4:23 pm

Hvala vam na odgovoru. Da li bi mogli da predložite neku šemu ispravljača. A voleo bi da znam razliku između linijskog i prekidačkog napajanja, mislim na loše strane i dobre strane i linijskog i prekidačkog napajanja.

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

#4 Post od DenisHD » Čet Avg 09, 2018 9:18 pm

Mala ispravka.. nije "linijskog" nego "linearnog". ;) :D

Odgovori