Silikonski provodnici za rernu

Pravila foruma
Ako imate potrebu za neki rezervni deo, koju ne možete nabaviti u prodavnicama ili naručiti, onda pitajte naše članove Foruma da li neko ima ili zna gde možete nabaviti.
Obavezno postaviti tip, model i po mogućnosti fotogrfije.
Odgovori
Korisnikov avatar
Player_One
Početnik
Pridružio se: Čet Jan 12, 2017 10:46 pm

Silikonski provodnici za rernu

#1 Post od Player_One » Uto Maj 02, 2017 1:49 pm

Pozdrav ljudi, treba da odradim remont rerne, da zamenim komplet dotrajale instalacije i prekidace. Medjutim nigdje ne mogu da nadjem silikonski kabal sa oklopom, bio bih zahvalan za neke info gdje ga ima kupiti ako neko zna. Obzirom da se ne bavim mnogo elektricarskim poslom, vec sa vise elektronicar, ne znam da li smijem da zamjenim postojece silikonske provodnike koji su dodatno oklopljeni, sa obicnim silikonskim. Koliko mi je poznato silikonski podnose do 200 stepeni. Rerna radi do 280. Drugo, mogu da postavim silikonske ali ocigledno je da bi trebalo da imaju neki termootporan buzir, pa me interesuje gdje i to ima da se nabavi, jer u Boki Kotorskoj gdje zivim sam maltene sve radnje obisao i nisam nasao nista sem obicnog silikonskog. Hvala svima unaprijed na odgovorima.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Silikonski provodnici za rernu

#2 Post od elektricar024 » Uto Maj 02, 2017 5:29 pm

Zar silikonska ne trpi do 300 stepeni celziusa? Ja sam do sada nisam ni posumnjao da ide do 200. Kao da se sećam da sam pitao u prodavnici tamo su rekli da do 300C i do sada nisam imao nikakve probleme. Sad i ja razmišljam šta sam uradio :think: :think:
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
Player_One
Početnik

#3 Post od Player_One » Uto Maj 02, 2017 5:58 pm

Istrazivao sam, silikonska od raznih proizvodjaca uglavnom ide do 200, retko koji proizvodjac 250. Na ovoj koju imam kod kuce na njoj pise do 200. Obzirom da rerna koju remontujem, radi u hotelu, gde se nekad desi da se po celi dan ne gasi, ne smem da se igram. Sad kopam gdje mogu da nadjem fiberglas buzir, mada kod mene vjerovatno tesko. Nego da li zna neko po Srbiji gde ima da se nabavi?

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#4 Post od elektricar024 » Sre Maj 03, 2017 4:31 am

Pazi, druže. Imaš pravo. Sad sam i ja proverio. Ali nekoliko činjenice treba da uračunaš. Remontovao sam dosta industrujske pećnice domaćeg porekla. Svaka od njih je imala običnu silikonsku žicu. Sa druge strane, tebi je stranica, tamo gde se nalazi instalacija je izolovana od same pećnica. Tamo ti temperatura nikada ne dostiže 300 stepeni celziusa, jer to već može da ugrozi rad samog termostata itd.

Ja sam moju prvu industrujsku pećnucu za pekaru remontovao pre nekih 5-6 godina. današnji dan ja održavam tu pekaru, i pećnica apsolutne funkcioniše. Čak prošle godine riknuo jedan grejač pa smo menjali, a instalacija je ostala extra. Jedino kada smo naručili nove grejače tražio sam od fabrike da ne prave na vrhu sa stopicama nego da ide na navoj radi boljeg kontakta.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
Player_One
Početnik

#5 Post od Player_One » Sre Maj 03, 2017 11:45 am

Znas kako, nemam mnogo iskustva sa tim poslom, prihvatio sam se sam jer je drugar u pitanju i pocinje mu sezona u hotelu, a nema rernu, elektricara zvao 20 puta, danas cu sutra cu, i evo mesec prodje ne dodje covek.
Zatekao sam instalaciju uvucenu u buzir, pa reko da ne menjam stvar. Konsultovao se sa ocem moje devojke, docekao penziju kao elektricar na brodu, pa mi je rekao da bi valjalo da nadjem taj buzir da stitim, ili original zicu sa plastom od fiberglasa. Medjutim to ovde nema, jedva silikonsku zicu nasao. Kao polugu zlata da trazim.
Verujem ti da radi sve kako treba. U ovoj rerni sto sam zatekao kablova, sve maltene izgorelo, a izmedju rerne i ostatka kucista, nigde nikakvu izolaciju nisam video, samo metalna ploca. Stavicu silikonsku, pa koliko bude trajala, kad bolje kod mene nema.
Kad budem pri racunaru poslacu slike, sa telefona direktno nece, kaze prevelike.

Odgovori