MITSUBISHI Klima INVERTER SRK35GZ-L1

Forum za klima uređaje split, multi, industrijske, it...
Odgovori
Istrijan
Početnik
Pridružio se: Ned Avg 11, 2019 1:35 pm

MITSUBISHI Klima INVERTER SRK35GZ-L1

#1 Post od Istrijan » Sre Avg 14, 2019 10:53 am

lp. društvo...imam problem sa navedenom klimom,koja kad se pokrene preko daljinskog upravljača,radi nekih desetak min. i ide u TILT(error). Počne treperiti ledica"TIMER"(Trepti cca svakih 3s)i tad klina(unutarnja jedinica)ne reagira na daljinski.
Za ponovno pokretanje moram isključiti napajanje (spustim osigurač na kućnom ormariću)cca10min i nakon toga restartujem klimu.
Tad se nakon 5 do 10 min. problem ponovi...ali ako po treći/četvrti put restartam klimu(spuštajući osigurač) zna se desiti da normalno starta i normalno hladi.
Ali opet čudna situacija :klima će raditi ako daljinski upravljač nije u dometu (ili ako sam na daljincu izvadio baterije)...klima radi sve dok je manualno ne isključim na tipkalo(taster)na unutarnjoj jedinici.
Rezimirajmo: baca alarm ako se pokreće putem daljinskog,i kod manualnog pokretanja(daljinac izvađene baterije) ,uhvati raditi tek nakon dva du tri pokušaja...
PS:sva mjerenja otpora svih el.mot.su u normali...elektronika je ok(na oko)...na kolenderu vanjske jedinice bilo je par osinjaka,ali ose nisu mogle napraviti nikakvu štetu.
molim Vas za savjet i pomoć

Istrijan
Početnik
Pridružio se: Ned Avg 11, 2019 1:35 pm

Re: MITSUBISHI Klima INVERTER SRK35GZ-L1

#2 Post od Istrijan » Ned Avg 18, 2019 2:35 pm

Uspio sam nabaviti upute ,doduše na engleskom, i opisan je problem koji se i meni dešava.
U prethodnom postu krivo sam stavio vrijeme između trepraja Time ladice.
Naime,ona se upali ,jednom u trajanju od 0,5s svakih 8s....i po uputama radi se o:
(e) Current cut
(i) Purpose: Inverter is protected from overcurrent.
(ii) Detail of operation: Output current from the converter is monitored with a shunt resistor and, if the current exceeds
the setting value, the compressor is stopped immediately. Simultaneously, a red LED on the printed circuit board
provided on the outdoor unit controller flashing for 0.5 second at intervals of 8 seconds. Operation starts again after a
delay time of 3 minutes but, if the current cut mechanism is actuated again before it reaches less than 25:28 Hz, 35:34
Hz, 50:20 rps, the operation does not start on the third time

Zna li netko,tko bolje zna engleski,gdje bi bio kvar...zašto se pali ta struja zaštita?

Korisnikov avatar
Mata
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 24, 2017 12:18 am

#3 Post od Mata » Sub Avg 24, 2019 10:45 pm

Predpostavimo da je ovo odgovor
Purpose: Inverter is protected from overcurrent.
Možda treba proveriti napon, struju koju vuče dok radi tih par minuta.

Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

#4 Post od žežino » Pon Sep 09, 2019 2:11 pm

Ima tu lepog posla,moralo bi tu komplet pretraga dali motor vuce veliku struju,ili inverter baguje to je sad igrica,ali za početak izmeri gas,pojedine klime u koliko im iscuri gas izbace rad da nebi motor otišao.
KO ZNA TAJ I UME

Odgovori