Problem sa Panasonic CS-E12NKEW

Forum za klima uređaje split, multi, industrijske, it...
Odgovori
bitmontKlima
Početnik
Pridružio se: Pet Dec 06, 2019 11:30 pm

Problem sa Panasonic CS-E12NKEW

#1 Post od bitmontKlima » Pon Dec 30, 2019 1:41 pm

Zdravo svima,
Imam problem sa Panasonic CS-E12NKEW u modu grejanja. Sve faze su normalne (kompresor ukljucuje, pritisak freona je normalan), sve do faze kada ventilator unutrasnje jedinice poveca obrtaje, pritisak freona normalno opada ali nakon 30-40 sec. ventilator u unutrasnu se iskljucuje a nakon toga prestaje i kompresor. ( nakon 3-4 minuta ponovo krene grejanje i opet nakon 3-4 minuta ista situacija) Promenio sam oba senzora u unutranjoj jedinici ali opet isti problem. Inace jas sam iz Makedonije i zato izvinjavam se zbog jazicne greske
Unapred Hvala

Korisnikov avatar
Mata
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 24, 2017 12:18 am

Re: Problem sa Panasonic CS-E12NKEW

#2 Post od Mata » Pon Dec 30, 2019 11:05 pm

Možda malo suludo zvuči ali probaj sa zamenom kondenzatora za ventilator spoljne jedinice.
Pritisak opada kada ventilator ne radi na spoljnoj.
I da li je ventilator ispravan ... na nekim modelima Panasonica elektronika reaguje kada je nešto oko ventilatora spoljne jedinice u problemu.
Pozdrav za Makedoniju

Darko012
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 26, 2019 9:00 am

#3 Post od Darko012 » Uto Dec 31, 2019 8:26 am

Mozda kondezator od turbine unutrasnje jedinice (ventilator).

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#4 Post od elektricar024 » Pet Jan 03, 2020 9:41 pm

bitmontKlima napisao:
Pon Dec 30, 2019 1:41 pm
Zdravo svima,
Imam problem sa Panasonic CS-E12NKEW u modu grejanja. Sve faze su normalne (kompresor ukljucuje, pritisak freona je normalan), sve do faze kada ventilator unutrasnje jedinice poveca obrtaje, pritisak freona normalno opada ali nakon 30-40 sec. ventilator u unutrasnu se iskljucuje a nakon toga prestaje i kompresor. ( nakon 3-4 minuta ponovo krene grejanje i opet nakon 3-4 minuta ista situacija) Promenio sam oba senzora u unutranjoj jedinici ali opet isti problem. Inace jas sam iz Makedonije i zato izvinjavam se zbog jazicne greske
Unapred Hvala
Pozdrav.

Moj iskustvo sa ovom problemom. Bukvalno me napušio sto na sat. Problem je bio sa senzorom Izmenjivača toplote: Kada si izvadio napolje i odradiš merenje ponaša se redovno. Ali čim se zagreje negde preko 40C stepeni, dolazi do prekida i zbog toga se resetuje elektronika. Nakon zamene sonde rešen problem. Za početak da testiraš, zameni ambient senzor od izmenjivača. iste su vrednosti inače. Pa probaj tada da startuješ na grejanje.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

bitmontKlima
Početnik
Pridružio se: Pet Dec 06, 2019 11:30 pm

#5 Post od bitmontKlima » Uto Jan 14, 2020 4:55 pm

Hvala svima na korisne savjete, ali cini se da elektricar024 je najblizi do resenje mog problema. Zamenio sam oba senzora na izmjenuvacu ali cini se da oni nisu ipak iste vrednosti kod svih klima uredjaja. Na ovom trebao bi ambientalni senzor pokazivati oko 20 kilo oma na 20 stupnjeva a ja sam stavio senzor koji pokazuje 14 kila na 20 C). Sada klima ne isklucuje ali ponasa se kao da je dostigla zadana temperatura (cak i kad je posesena na 30 C) . I jos jedno pitanje: dali je moguce da iskljucuje elektronika ako vajnska jedinica nije uzemljena?

Hvala jos jednom
pozdrav

Korisnikov avatar
Mata
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 24, 2017 12:18 am

#6 Post od Mata » Sre Jan 15, 2020 12:11 am

bitmontKlima napisao:
Pon Dec 30, 2019 1:41 pm
Promenio sam oba senzora u unutranjoj jedinici ali opet isti problem.
Ja mislio da je to gotovo

Odgovori