On/Off klima

Forum za klima uređaje split, multi, industrijske, it...
Odgovori
djoxas
Početnik
Pridružio se: Pet Feb 07, 2020 12:14 pm

On/Off klima

#1 Post od djoxas » Pet Feb 07, 2020 8:35 pm

Pozdrav, treba mi pomoć oko dijagnostikovanja kvara na on/off klimi Hitema IT-HIT-12H. Pre neki dan je izbio glavni osigurač od 25A u ormanu. Zamenjen je novim i od tada klima ima problem sa grejanjem (nisam je isključio iz zida prilikom zamene osigurača :doh: ). Kada je uključim sa daljincem podešenim na hlađenje ona radi normalno. Čim menjam mode ona se samo isključi. Kada na daljincu podesim grejanje i tada uključim klimu ona samo stoji uključena ali ne pokreće prebacivanje gasa niti okreće turbinu. Dok je tako uključena pritisnem i držim taster za emergency na unutrašnjoj jedinici oko 5 sekundi ona uključi turbinu polako od hladnog prelazi na toplo i kada se dostigne temp od 24C, to je default, ona isključi i više ne uključuje turbinu. Postupak sa emergency dugmetom mogu da ponavljam i tada ona opet postepeno počne da greje i radi dok ne dostigne temp 24C. Ako pokušam da povećam temperaturu u toku rada, ona se isključi. Ako povećam temperaturu i onda je uključim na daljincu + emer. dugme na displeju piše temperatura npr. 29C ali ona i dalje greje do 24 i isključi. Da napomenem da na displeju blinka ventilator ikona.

NecaElectric2005
Početnik
Pridružio se: Čet Jun 20, 2019 6:57 pm

Re: On/Off klima

#2 Post od NecaElectric2005 » Sub Feb 08, 2020 1:37 pm

Je l se cuje da zuji, ako ne mislim da nema gasa u sistemu, ili ga ima previse. :)

NecaElectric2005
Početnik
Pridružio se: Čet Jun 20, 2019 6:57 pm

#3 Post od NecaElectric2005 » Sub Feb 08, 2020 1:39 pm

To mi lici na problem sa kompresorom, ali mi opet nije jasno kako iskoci osigurac od 25A :think:

djoxas
Početnik

#4 Post od djoxas » Sub Feb 08, 2020 1:57 pm

Ne čuje se ništa, tek kada pritisnem taster na unutrašnjoj jedinici nekih 5 sekundi. Tada proradi i čuje se kako gas polako odlazi. Osigurač je izbio zbog preopterećenja(uključen bojler, grejalica i inverter klima, monofazna struja). Pre nego što je crkla prilikom paljenja i gašeja je ulazila u cikluse preiodičnih vibracija/zujanja od sporog do brzog. To traje par minuta kada uključi grejanje ali se stišavalo kako se ubrzavalo, možda nisam baš najbolje opisao ali ne znam kako bih to drugčije sročio.

djoxas
Početnik

#5 Post od djoxas » Ned Feb 16, 2020 4:21 pm

Pozdrav svima, problem rešen. U kvaru je bila sonda u spoljašnjoj jedinici. Možda nekome pomogne ova informacija.

Odgovori