Elektronika za ledomat

Forum za fridžidere, zamrzivače, hladnjače, itd...
Odgovori
Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

Elektronika za ledomat

#1 Post od žežino » Sub Apr 06, 2019 9:32 am

Evo jedne interesantne temice kako ubaciti elektroniku kad strada programator ledomata.Kao prvo da kažem da ovvaj ledomat ima problem sa meh.programatorom i onda sam odlučio da ubacim digitalni tajmer,koji ima NO NC i COM kontakte sa štelovanjem vremena i Loop varijantom.Malo je komplikovano ali majstori će razumeti.Uglavnom koristim izvode sa mikro prekidača i spajam na elektroniku a sve ostaje isto,kako bi se zadržao istovetan rad ledomata.Štelovanje vremena vršm na elektroniici NO 4 min i NC 8 min,Loop beskonačan to se sve šteluje na programu.Zašto NO 4 minute , to je vreme otapanja kocki i odmor motora, kako bi se ledomat uvek pri prvom uključenju napunio vodom a kasnije uključio motor naNC 8 min što je dovoljno za dobre kockice.OVAJ UREDJAJ IMA JEDNU DOBRU STRANU ŠTO PAMTI SVE I PO ISKLJUČENJU STRUJE nemora da se ponovo šteluje.Eto toliko.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
KO ZNA TAJ I UME

Howard1
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 2:49 pm

Re: Elektronika za ledomat

#2 Post od Howard1 » Sub Apr 06, 2019 4:23 pm

Hvala za informaciju Zezino :-). Bice nekom od koristi sigurno. Samo jos reci gde moze da se nabavi taj tajmer kod nas i gde ima da se nadje taj programator kako bi majstori znali i da ne lutaju mnogo :-).
Poslednja izmena od Howard1 u Pon Apr 08, 2019 7:48 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#3 Post od žežino » Sub Apr 06, 2019 5:28 pm

KO ZNA TAJ I UME

Korisnikov avatar
Mata
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 24, 2017 12:18 am

#4 Post od Mata » Ned Apr 07, 2019 10:52 pm

Nešto mi nisi dovolnjo jasan ovde :think:
Hoćeš da kažeš da izbacuješ PG i ubacuješ elektroniku sa jednim No i Nc kontaktom.
Bi li pojasnio šta reguliše ventil za toplo otapanje, ventile (hidrostat ili vrremenski) cirkuacionu pumpu ... termostat očigledno više nije u funkciji.

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#5 Post od žežino » Pon Apr 08, 2019 7:39 pm

Sve u funkciji kao što rekoh,dva ventila,motor ,,2 termostata cirkulaciona pumpa otvaranje ventila za hladjenje motora,ama baš sve 😀 pročitaj Matane pažljivo.Šta je ovde programator? Okidač dva mikro prekidaća na odredjeno vreme.Termostat za debljinu leda produžava vreme rada i odredjuje debljinu kocke,drugi termostat isključuje kad se napuni ledom do vrha, hidrosta ne postoji ,Samo ima jedna caka koje žice upotrebiti da sve radi kako treba.😋 .Tura leda ispada za oko 13 minuta.
KO ZNA TAJ I UME

Korisnikov avatar
Mata
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 24, 2017 12:18 am

#6 Post od Mata » Pon Apr 08, 2019 8:25 pm

:handgestures-thumbupleft:
Važno je da radi.
Nedovoljno jasno objašnjeno, ali kao ideja ok.

sikibl
Početnik
Pridružio se: Pon Jan 22, 2018 2:42 pm

#7 Post od sikibl » Uto Apr 09, 2019 7:40 am

odlično odradjeno,hvala za link,ja sam to odradjivao sa vremenskim multifunkcionalnim releom,dosta je skuplji,možeš sa istom stvarčicom zamijeniti presostat na vodeno hladjenim da ne mijenjaš pa ponovo puniš,vreme otprilike pušta vodu 5sec pa pauzira 20sec,ovisi o ambijentu i redukciji u ventilu,pozdrav

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#8 Post od žežino » Uto Apr 09, 2019 9:19 am

Ovde imas opcije u sec, min i satima.Neznam šta nije jasno Matane,ako još nešto treba tu sam
KO ZNA TAJ I UME

sikibl
Početnik
Pridružio se: Pon Jan 22, 2018 2:42 pm

#9 Post od sikibl » Čet Apr 25, 2019 8:13 am

pozdrav iz bl,kako si rijesio napajanje modula,nemas u ledomatu 0-30v,sad sam ga mislio poruciti al mi treba na 220v

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#10 Post od žežino » Sub Apr 27, 2019 6:32 pm

jednostavno napajanje od mobilnog telefona na usb ili bilo koji drugi ispravljac.Jedino me brine dugovecnost ali i to ce mo saznati.
KO ZNA TAJ I UME

Odgovori