Uljani radijator

stefansajic
Početnik
Pridružio se: Čet Dec 15, 2016 2:26 pm

Uljani radijator

#1 Post od stefansajic » Čet Dec 15, 2016 2:48 pm

Cao, evo uslikao sam iz daljine i iz jos nekih uglova nadam se da se sve moze lepo videti
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Uljani radijator

#2 Post od elektricar024 » Čet Dec 15, 2016 3:15 pm

Koliko ja vidim, tamo si imo neku klemnu ili slično i ta veza ti izgorela. Pošto ovako kako sam ispratio braon-plava ti je ulazna faza a plava i crvena ti je odlazna linija. Teoretski braon treba da ide na crvenu a plava na plavu.
Oprezno pošto je velika struja u pitanju treba da koristiš kvalitetne luster klemnu i obavezno hilzne na kablove. Nikako ne smeš samo, onako zavrtati kablove jedan za drugim, pošto ulazni kabel je bakar a odlazni aluminium. Te dve veze ne vole zajedno da se mešaju. :!: Zato moraš koristiti hilzne i kvalitetnu luster klemnu. :!:
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

stefansajic
Početnik

#3 Post od stefansajic » Čet Dec 15, 2016 3:31 pm

Hvala ti, oticicu sada po hilzne i luster klemnu pa cu sve kako si mi objasnio da uradim i javicu sta uradim :)

stefansajic
Početnik

#4 Post od stefansajic » Čet Dec 15, 2016 5:19 pm

Nabavio sam sve sada ne znam tacno kako to ide jel se hilzne navuku na zicu pa treba da viri zica i da se zategne u klemu ili treba hilzna da se zategne u klemu i da ne viri zica i da li treba taj deo da se stegne sa necim ili samo ovako ide posto ne znam mozda moze i obicnim kljestima ili kako evo slike sta sam kupio

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#5 Post od elektricar024 » Čet Dec 15, 2016 8:11 pm

Pozz :) :character-spongebobdance:
Jeste. Oblankujete kabel toliko koliko je i hilzna. Stavite hilzn na kabel. Malo stisnete hilznu na početku gde je plastika ( znači ne plastiku nego kod plastike ) čisto da ne može past u toku rada. Pažljivo da ne bi presekli. Nakon toga stavite kabel u luster klemnu. Verovatno da moraćete skraćivati hilzne da ne viri metalni deo van kućišta luster klemne. I sve to sa osećajem ali jako stegnete da dobijate dobar kontakt.
Ako ste sve dobro uradili stavite pod napon, i ako sam bio u pravu treba da uživate u adiatoru :dance: :dance: :dance: :dance:

stefansajic
Početnik

#6 Post od stefansajic » Pet Dec 16, 2016 1:00 am

Na zalost probao sam i sa hilznama samo sto sam se vise namucio hilzne tesko ds mogu da udju u kleme ali sam ns kraju uspeo i zategao sve i i virilo mi je ono metalno jednu sam probao odseci pa sam je jedva ubacio u kleme i na kraju ne radi radijator posle sam pokusao bez hilzni i opet ne radi znaci povezao sam plavu sa plavom braon sa crvenom ostalo nisam pokusao da menjam da nesto ne izgori i hilzne sam skoro unistio sve pa cu kupiti nove i mozda za jedan manje i ne znam zasto ne radi

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#7 Post od elektricar024 » Pet Dec 16, 2016 6:12 am

Imaš unimer?

stefansajic
Početnik

#8 Post od stefansajic » Pet Dec 16, 2016 6:02 pm

Nemam mozda bi mogao da kupim ili ako postoji drugi nacin da proverim gde ide sutruja pre mi se desavalo pre nego sto je prestao da radi kabal kad malo pomerim gasi se i pali ali to pre

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#9 Post od elektricar024 » Pet Dec 16, 2016 6:06 pm

Pozdarv.
Prvo, trebalo bi da proveriš ovo
Slika
Ovo čudo se zove sigurnosni termostat. Trbalobi da izmeriš dva kraja dali provodi. Onda isto bi trebalo da izmeriš grejač. Koliko priključaka ima grejač? Dve, tri, četri? A još i sam termostat trebalo bi da proveriš da li prenosi kako treba.

stefansajic
Početnik

#10 Post od stefansajic » Pet Dec 16, 2016 6:10 pm

Gejac ima tri prikljucka , Pa mozda u kablu ima prekid mozda bi trebako da skrstim tu gde je savijen posto cim ne sija nista ne dolazi struja verovatno

stefansajic
Početnik

#11 Post od stefansajic » Pet Dec 16, 2016 6:11 pm

Mislim kabl crni 220 volti

Korisnikov avatar
npelektronika
Moderator
Pridružio se: Čet Nov 24, 2016 10:41 pm

#12 Post od npelektronika » Sub Dec 17, 2016 12:34 pm

npelektronika napisao:
stefansajic napisao:Gejac ima tri prikljucka , Pa mozda u kablu ima prekid mozda bi trebako da skrstim tu gde je savijen posto cim ne sija nista ne dolazi struja verovatno
Slabo se vidi na slici sta ti dolazi na grejac ali koliko sam mogao da primetim dolazi plava i crvena, zuta je uzemljenj. za bilo koju proveru potreban ti je unimer uzmi najobicniji kod kineza imas za 500 din. Proveris prvo Napojni kabal da nije slucajno u kratkom spoju ili prekidu zatim kao sto ti je rekao elektricar024 proveris Thermostat bimetalni da nije i on u prekidu, zatim ona dva prekidaca i termostat ispod njih i nakraju izmeri otpor izmedju grejaca, kako se proverava grejac mozes naci na youtubu. Ali kao sto sam rekao gore neophodno ti je da imas unimer.

stefansajic
Početnik

#13 Post od stefansajic » Sub Dec 17, 2016 5:46 pm

Da jeste plava crvena i zuta dolaze na grejac ima 3 zice, da nije mozda neka greska sto sam povezao pre nego sto kupim unimer da pokusam jos nesto ako imate neki predlog?

Korisnikov avatar
npelektronika
Moderator
Pridružio se: Čet Nov 24, 2016 10:41 pm

#14 Post od npelektronika » Sub Dec 17, 2016 7:12 pm

stefansajic napisao:Da jeste plava crvena i zuta dolaze na grejac ima 3 zice, da nije mozda neka greska sto sam povezao pre nego sto kupim unimer da pokusam jos nesto ako imate neki predlog?
mozes da pokusas da ove dve zice sto sam ti obelezio prespojis direktno i dobro izolujes pa probas dali ce da radi. Ako radi onda treba zameniti tu bimetalnu zastitu

stefansajic
Početnik

#15 Post od stefansajic » Ned Dec 18, 2016 3:57 am

Da tu ima ta dva prikljucka koja se ubadaju u sigurnosni termostat ali u taj jedan prikljucak ide 2 zice a u drugi jedn i ja da ne bi te prikljucke skidao sam spojio ta 2 prikljucka i omotaoizolir trakom jel moze tako i nije radilo

stefansajic
Početnik

#16 Post od stefansajic » Ned Dec 18, 2016 4:15 am

I ventilator za duvanje ne radi ja sam ta 2 dela spojio mislim da to dodje kao i da sam zice posto da taj deo ne odsecem za dzabe mislim na to sto si mi zaokruzio

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#17 Post od elektricar024 » Ned Dec 18, 2016 9:53 am

Pozdrav.
Pazi sad ovako. Sad već zaista bez instrumenta, ne možeš dalje da radiš ( nažalost više ne možemo na slepo ) . Imam video koji sam snimio, a ima i Vesić snimljen video. Možda ti bude od pomoći. Evo linkovi:
Elektro024: https://www.youtube.com/watch?v=gMqzbZonUCI
Vesić: https://www.youtube.com/watch?v=q-Xnhjwbf8k

stefansajic
Početnik

#18 Post od stefansajic » Ned Dec 18, 2016 2:59 pm

Da odgledao sam ta dva videa jos pre par dana, interesuje me jel kada proveravam grejace,sigurnosni termostat prekidace,kabl i sigurnosni termostat radijator mora biti iskljucen a unimer podesen na pistalicu da se vidi da li provodi?

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#19 Post od elektricar024 » Ned Dec 18, 2016 3:55 pm

Ako misliš isključen iz struje OBAVEZNO, NIKAKO NE RADITI POD NAPONOM :!: :!: :!: :!:

stefansajic
Početnik

#20 Post od stefansajic » Ned Dec 18, 2016 4:44 pm

Vazi ni ne bi smeo da ispitujem struju velikog napona nikad se ne zna, kupicu unimer u ponedeljak, pa cu javiti u cemu je problem :)

stefansajic
Početnik

#21 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 5:40 pm

Ovako kupio sam unimer digitalni kod kineza 450 dinara stavio na pistalicu proverio sigurnosni termostat radi proverio radni termostat radi proverio grejace rade, jedino je izgleda kabl problem stavim crnu pipalicu na vilu onu od kabla i na onaj plavi i radi stavim na braon i ne radi stavim na drugu vilu i braon ne radi kabl je problem nema sta drugo koliko znam sta sada da uradim?

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#22 Post od elektricar024 » Pon Dec 19, 2016 5:43 pm

Dobro došli u majstorski svet :greetings-cya: :happy-cheerleaderkid:
Ako braon kraj nema kontakt ni sa jednom od pipalice onda je problem do samog kabla. Kupi kabel i zameni :)
debljina kabla može da bude 3*1.5mm. A preporučuje se da se stavi 332.5mm....

stefansajic
Početnik

#23 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 5:46 pm

Gde mogu kupiti kabl? probao sam braon kabl ne radi ni na jednoj onoj vili kako vec sto ide u uticnicu

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#24 Post od elektricar024 » Pon Dec 19, 2016 5:48 pm

U elektro radnji. Tamo gde se kupiju kablovi, ili u prodavnicama bele tehnike. Oni isto znaju držati gotov monofazni kabel razne dužine :)

stefansajic
Početnik

#25 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 5:49 pm

Znaci crnu pipalicu stavim na vilu jednu i probam plavi radi probam braon ne radi stavim drugu vilu probam braon ne radi probam plavi ne radi :)

Zaključana tema