Uljani radijator

stefansajic
Početnik
Pridružio se: Čet Dec 15, 2016 2:26 pm

Re: Uljani radijator

#26 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 5:54 pm

I jel moguce uzeti monofazni kabl sa produznog kabla koji mi zuji i koji je pokvaren beli neki mislim da je kineski?

stefansajic
Početnik

#27 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 6:00 pm

Na produznom kablu pise 10-16 kroz 250 a na kablu originalnom od uljanog radijatora pise 16 kroz 250 treba da odgovara cim na kablu od produznog ima 3 zice iste kao na originalnom kablu od uljanog radijatora?

stefansajic
Početnik

#28 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 6:20 pm

Uspeo sam odsekao sam los deo kabla i sada radi pokazuje dobro, samo imam problem stopice one za uzemljenje ne znam kako da postavim a da spojim pa izolujem ne znam jel bi bilo dobro? posto nemam stopice i alat za njih nemam

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#29 Post od elektricar024 » Pon Dec 19, 2016 7:04 pm

Uzemljenje obavezno treba uvezati... Jer ako sluéajno grejaé probije na masu treskaáe vas po kući, ne daj bože ubije.... Treba da vežeš za grejač. Tamo si reko da ide neki žuti zeleni kabel...
Ako nije dovoljno debeo i kvalitetan kabel, grejaće se....
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

stefansajic
Početnik

#30 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 7:58 pm

Povezao sam sve onako na kleme ali bez hilzni posto ne znam ali sve su se izlomile i tesko ulaze u kleme pa sam bez hilzni stavio u kleme i povezao a sto se tice uzemljenja ja sam odsekao posto sam los deo kabla sekao i onda posto nemam stopice sam tu zicu sa stopicom koja je uzemljenje povezao opet i dobro izolovao nadam se da to ne smeta i onda sam ukljucio radijator i radi ali se oseti malo da smrdi neko paljenje i zujanje malo i iskljucio sam ga ne znam sta da radim mozda je to zato sto nema hilzni?

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#31 Post od elektricar024 » Pon Dec 19, 2016 8:01 pm

Daj nekoliko slike kako si sve to povezao :) Al smo na dobrom putu...

Korisnikov avatar
npelektronika
Moderator
Pridružio se: Čet Nov 24, 2016 10:41 pm

#32 Post od npelektronika » Pon Dec 19, 2016 8:10 pm

stefansajic napisao:Povezao sam sve onako na kleme ali bez hilzni posto ne znam ali sve su se izlomile i tesko ulaze u kleme pa sam bez hilzni stavio u kleme i povezao a sto se tice uzemljenja ja sam odsekao posto sam los deo kabla sekao i onda posto nemam stopice sam tu zicu sa stopicom koja je uzemljenje povezao opet i dobro izolovao nadam se da to ne smeta i onda sam ukljucio radijator i radi ali se oseti malo da smrdi neko paljenje i zujanje malo i iskljucio sam ga ne znam sta da radim mozda je to zato sto nema hilzni?
Zujanje se mozda cuje od motora ili od onog termostata sto se okrece, a vrlo verovatno da se i od toga oseca kao paljevina. U principu i netrebaju ti hilzne uzmes lepo vezes sve u cvor i dobro izolujes. Postavi nam koju sliku da vidimo kako si povezao sve ali 90% je jedno od onoga sto sam naveo.

stefansajic
Početnik

#33 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 8:16 pm

Vazi sada cu uslikati i poslati i hvala vam mnogo :)

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#34 Post od elektricar024 » Pon Dec 19, 2016 8:17 pm

Zujanje se mozda cuje od motora ili od onog termostata sto se okrece, a vrlo verovatno da se i od toga oseca kao paljevina. U principu i netrebaju ti hilzne uzmes lepo vezes sve u cvor i dobro izolujes. Postavi nam koju sliku da vidimo kako si povezao sve ali 90% je jedno od onoga sto sam naveo.
Malo ispravke. Ne sme da veže u čvor, pošto je unutrašnja instalacija radiatora je aluminiumskog izvoda, a napojni kabel je bakar. Ta dva elementa se nevole zajedno, pogotovo ako se umešaju i elektroni.... :)
Hilzne treba da bude veličina kabla. Ako je kabel preseka 2.5mm onda i hilzna treba da bude. Koristi luster klemnu 4mm tamo ti stane sve, i ako stegneš ko čovek neće da pukne :)

stefansajic
Početnik

#35 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 8:24 pm

Evo slika :)
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

stefansajic
Početnik

#36 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 8:25 pm

To sto je crno izolovano je uzemljenje samo sam spojio i izolovao

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#37 Post od elektricar024 » Pon Dec 19, 2016 8:27 pm

Sutra kupiš stopicu. 3/komad... Odma 10 da imaš i za sledeći put :D Vežeš redovno sastaviš i pod kontrolom koristiš da vidiš kako reaguje....

stefansajic
Početnik

#38 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 8:32 pm

stopice u kelme jel da i mozda malo manje da uzmem da bi usle u kleme prosle nisu htele, a jel sad smem da testiram radijator da se zagreje da vidim oce li i dalje da zuji posto nije dugo paljen ja mislim da ima cak i godinu dana :D

stefansajic
Početnik

#39 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 8:32 pm

aha stopice ja razumeo hilzne

stefansajic
Početnik

#40 Post od stefansajic » Pon Dec 19, 2016 8:33 pm

za uzemljenje jel da?

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#41 Post od elektricar024 » Pon Dec 19, 2016 8:42 pm

da da....

Korisnikov avatar
npelektronika
Moderator

#42 Post od npelektronika » Uto Dec 20, 2016 6:48 am

elektricar024 napisao:
Malo ispravke. Ne sme da veže u čvor, pošto je unutrašnja instalacija radiatora je aluminiumskog izvoda, a napojni kabel je bakar. Ta dva elementa se nevole zajedno, pogotovo ako se umešaju i elektroni.... :)
Hilzne treba da bude veličina kabla. Ako je kabel preseka 2.5mm onda i hilzna treba da bude. Koristi luster klemnu 4mm tamo ti stane sve, i ako stegneš ko čovek neće da pukne :)
Ako su aluminijumski kablovi onda da. Mada meni na slikama to deluje kao silikonski kabal, nisam otvarao ni jedan do sad tako da moguce . Usput proveri i ta dva prekidaca onako vizuelno da nisu negde nagoreli kontakti.

stefansajic
Početnik

#43 Post od stefansajic » Uto Dec 20, 2016 2:04 pm

Sad mi se stvorio problem kada ukljucim prvi ili drugi prekidac radi bez zujanjs kad se dva ukljuce zuji malo to je ja mislim do termostata posto je blizu pa cujem od prilike da je do njega i jos jedan problem termostat se pali gasi na svakih 30-ak sekundi bilo da je kako ukljuceno ili prvi ili drugi prekidac ili oba

Korisnikov avatar
npelektronika
Moderator

#44 Post od npelektronika » Uto Dec 20, 2016 8:15 pm

stefansajic napisao:Sad mi se stvorio problem kada ukljucim prvi ili drugi prekidac radi bez zujanjs kad se dva ukljuce zuji malo to je ja mislim do termostata posto je blizu pa cujem od prilike da je do njega i jos jedan problem termostat se pali gasi na svakih 30-ak sekundi bilo da je kako ukljuceno ili prvi ili drugi prekidac ili oba
Probaj da otkacis sve kablove sa termostata i ismirglas ove kontakte sto sam ti obelezio. Inace drugi termostat kosta 400 din. E sad koliko se tebi isplati da ga popravljas vidi sam.

stefansajic
Početnik

#45 Post od stefansajic » Uto Dec 20, 2016 9:08 pm

Probacu da ismirglam a koju smirglu da koristim koja je najbolja za to? a i video sam kod elektricar024 u videu neki termostat je platio oko 150 dinara pa ako ovo ne pomogne smirglanje mozda ima taj jeftiniji da se kupi negde?

Korisnikov avatar
npelektronika
Moderator

#46 Post od npelektronika » Čet Dec 22, 2016 4:34 pm

stefansajic napisao:Probacu da ismirglam a koju smirglu da koristim koja je najbolja za to? a i video sam kod elektricar024 u videu neki termostat je platio oko 150 dinara pa ako ovo ne pomogne smirglanje mozda ima taj jeftiniji da se kupi negde?
Sto finiju smirglu. Ima da se kupi sigurno.

stefansajic
Početnik

#47 Post od stefansajic » Pon Dec 26, 2016 4:11 am

Imam i neki blender poslednji put je radi kupljen i jednom korisce i posle nije radio onaj prekidac sto ima vise brzina provodi i jos 1 koji isto pali pritiska kad se stsvi gornji deo ali ne radi ja sam ga ispitao rade prekidaci osim tog glvnog mislim i on radi nego ima metalni deo koji daje kontaktkad se menjaju brzine pa nekad dodiruje nekad ne ims i nrke osigurace ne provode a i mozda nije do njih mozda tako i treba, mogu ga uslikati iznutra rasklopljenog pa ako znate koji je kvar da ga popravim?

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Kontakt:

#48 Post od elektricar024 » Pon Dec 26, 2016 1:47 pm

Ehhh. Kvar može biti svašta... Ako nam pošelješ po koju slikicu, i nama je lakše :D

stefansajic
Početnik

#49 Post od stefansajic » Pon Dec 26, 2016 7:05 pm

Evo par slika ovde gde je ovo metalno sto sam oznacio gde se menjaju brzine i gde se dodiruje bakar tu nekad provodi nekad ne nekad malo povucem da jace dodiruje ali ne znam mozda ni nije do toga ili je mozda do ovih osiguraca na drugoj slici ovo zuto i osigurac ili je nesto drugo problem

stefansajic
Početnik

#50 Post od stefansajic » Pon Dec 26, 2016 7:06 pm

evo jos par slika

Zaključana tema