Kontroleri led traka

Odgovori
mladen87
Početnik
Pridružio se: Uto Feb 28, 2017 7:10 pm

Kontroleri led traka

#1 Post od mladen87 » Čet Mar 02, 2017 4:17 am

Poz kolege! Imam jedno pitanje mozda ce nekome biti smesno ali slabo sam se susreta sa tim problemom.E ovako posto radim sa jednim kolegom diskoteku (on je pogodio posao a svaki dinar dobro dodje) :dance:. Posto gazda hoce da mu stavimo led traku na plafonu (diskoteka je na sprat) pa hoce na ova nivoa led traku sto je i normalno. E sad da li je moguce da se kontroler podesi da posebno pali sprat po sprat, cak i oni kineski najeftiniji? Ili moram razlicite kontrolere da uzimam tj od razlicitog proizvodjaca?

Korisnikov avatar
npelektronika
Moderator
Pridružio se: Čet Nov 24, 2016 10:41 pm

Re: Kontroleri led traka

#2 Post od npelektronika » Pet Mar 03, 2017 1:39 am

mladen87 napisao:Poz kolege! Imam jedno pitanje mozda ce nekome biti smesno ali slabo sam se susreta sa tim problemom.E ovako posto radim sa jednim kolegom diskoteku (on je pogodio posao a svaki dinar dobro dodje) :dance:. Posto gazda hoce da mu stavimo led traku na plafonu (diskoteka je na sprat) pa hoce na ova nivoa led traku sto je i normalno. E sad da li je moguce da se kontroler podesi da posebno pali sprat po sprat, cak i oni kineski najeftiniji? Ili moram razlicite kontrolere da uzimam tj od razlicitog proizvodjaca?
Ako sam te dobro skapirao hoces da posebno se pali prizemlje posebno sprat to je onda izvodljivo sa obicnim kineskim kontrolorima na primer ovim http://www.kupujemprodajem.com/RGB-IR-k ... =111877860 ili cak onim drugim wifi kontrolerima e sad svi oni rade na istoj frekvenciji svi oni rade na istoj frekvenciji i u tome je najveci problem, ako su u pitanju rgb trake. ako su u pitanju jednobojne trake onda resenje postoji a to je ovo https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... aFRILLksUQ. Zavisi koliko je udaljen jedan kontroler od drugog ako su u pitanju rgb trake. Pozdrav

mladen87
Početnik
Pridružio se: Uto Feb 28, 2017 7:10 pm

#3 Post od mladen87 » Pet Mar 03, 2017 8:30 pm

da isti sprat ali dve razlicite prostorije ili dve razlicite grupe led traka u istoj prostoriji.I da u pitanju su rgb trake.Nekima se desavalo da sa jednim daljinskim upale dva kontrolera na razlicitim spratovima,a ne bih to voleo meni da se desi :roll:

Korisnikov avatar
npelektronika
Moderator
Pridružio se: Čet Nov 24, 2016 10:41 pm

#4 Post od npelektronika » Sub Mar 04, 2017 12:31 am

mladen87 napisao:da isti sprat ali dve razlicite prostorije ili dve razlicite grupe led traka u istoj prostoriji.I da u pitanju su rgb trake.Nekima se desavalo da sa jednim daljinskim upale dva kontrolera na razlicitim spratovima,a ne bih to voleo meni da se desi :roll:
Rekao sam ti u proslom postu zasto se to desava ( Rade na istoj frekvenciji ) zato moja preporuka u tom slucaju uzimaj rf RGB kontrolore jeste da mora da uperi daljinski ali nece da pali u isto vreme to su ti ovi kontroleri http://www.kupujemprodajem.com/RGB-IR-k ... =111749560 Pozdrav

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#5 Post od zokce » Sub Feb 24, 2018 10:46 am

Valjda IR, ne RF. Omaska. :mrgreen:
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
Duki9
Početnik
Pridružio se: Sre Mar 15, 2017 8:51 am

#6 Post od Duki9 » Sub Feb 24, 2018 5:11 pm

Gde nađe omašku od pre godinu dana :idea: .

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#7 Post od zokce » Sub Feb 24, 2018 6:09 pm

Sto, da nema rok trajanja?
Без старца нема ударца!

Odgovori