Solarno napajanje akumulatora

Odgovori
medo
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 08, 2019 6:44 pm

Solarno napajanje akumulatora

#1 Post od medo » Sub Nov 09, 2019 9:38 pm

Pozdrav, imam akumulator od auta 12V 55AH na njega mi je spojena ip nadzorna kamera, posto objekat na kojemu je kamera nema struju prisiljen sam da mi za napajanje sluzi akumulator, zanima me ako kupim solarni panel od 12V - 25W, hoce li to biti dovoljno da puni ovaj akumulator, da nemoram svako par dana mijenjati akumulator. Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.

Korisnikov avatar
Banellone
Početnik
Pridružio se: Sre Dec 05, 2018 11:27 pm
Kontakt:

Re: Solarno napajanje akumulatora

#2 Post od Banellone » Ned Nov 10, 2019 11:03 am

Ако пуни више него што камера троши биће добро. У пракси питање је колико заиста троши камера и колико заиста пуни панел при разним временским условима, стање акумулатора, исплативост итд.

Поздрав

medo
Početnik

#3 Post od medo » Ned Nov 10, 2019 2:59 pm

Pozdrav, ja neznam koliko kamera trosi, imam samo podatke sa adaptera od kamere "OUTPUT DC 12V 2A", sad neznam hoce li 25W solar biti dovoljan?

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#4 Post od elektricar024 » Ned Nov 10, 2019 3:26 pm

Pozdrav.

Hajde brzinski da izračunamo.
Ako Na adapteru piše 2Ampera max, onda znači da oko 1.5 amper troši. 25W je Taman nekih 2 Ampera ako ti je full sunce. Trebaš računati na autonomiju da ćeš imati kišne dane itd zato ti treba panel barem od 50W jer trebaš računati da puno moraš nazad vratiti u akumlator a i opet, kad je lepo sunce da onda koristi solarni panel i da puni i akumlator.
U prevodu, kada je sunce ti ne samo da trebaš vratiti nazad struju koja je kamera koristila u toku noći već i da napajaš kameru preko solara da bezbedno možeš puniti akumlator. Zato barem panel od 50W ali ja bi bez brige stavio 100W. Onda si sto posto miran.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

medo
Početnik

#5 Post od medo » Ned Nov 10, 2019 3:58 pm

Hvala puno na odgovoru, puno ste mi pomogli, napravit cu tocno tako kako ste rekli. Jos jednom veliko hvala. :)

Odgovori