Pravljenje drona

Odgovori
Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

Pravljenje drona

#1 Post od DenisHD » Ned Jan 20, 2019 11:28 pm

Pozz svima! :D
Hteo bih da napravim dron od nule, znaci da stampam kuciste, za kontroler da koristim arduino koji cu da programiram, da mu isprogramiram back to home funkciju itd itd..
E sad gledam motore na ebay-u i ima ih raznih.. E sad da li ima neka oznaka na motoru, koja mi govori do koje tezine moze svaki motor da bude opterecen a da bi poleteo.. i posle jel ima neka formula ili nesto tako.. da se izracuna ukupno sa kolikim opterecenjem sva 4 motora zajedno kad se montiraju na dron, mogu da budu optereceni.. tj npr da mogu da dignu sopstvenu tezinu zajedno sa kucistem drona i jos npr ako bih hteo nesto da zakacim na dron..?
Hvala unapred na odgovorima! :D

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Re: Pravljenje drona

#2 Post od zokce » Pon Jan 21, 2019 9:43 am

Dobra ideja, kompleksan projekat. Moras ovome ozbiljno da pristupis, da podelis na segmente/blokove, vec kako bi ih nazvao i da razradis prvo tako, pa da krenes redom.
Obicno se to radi timski pa se objedinjava, ali nije lose ni ovako, ali ume da ponekad zaglupi. Pa srecno, zelim ti uspesnu realizaciju.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

#3 Post od DenisHD » Pet Jan 25, 2019 3:52 pm

Hvala, znam to.. Ali ne znam za ovo sto sam vec pitao.. ako neko zna odgovore na ta pitanja, samo napred.. nek pise.. Svi odgovori su dobro dosli! :)

zenon
Početnik
Pridružio se: Pet Apr 26, 2019 7:12 pm

#4 Post od zenon » Pon Apr 29, 2019 6:18 am

Jednostavniji dron je boza da napravis, kontrolori su obicno isti kao i kod 3d stampaca sa ulazom vise i ulazima za upravljacki deo... odstampas ostale delove konektujes.. .

Odgovori