Denon AVC-3000 preporuka za popravku

Odgovori
zender
Početnik
Pridružio se: Pon Jan 06, 2020 2:05 pm

Denon AVC-3000 preporuka za popravku

#1 Post od zender » Čet Jan 30, 2020 1:21 am

Imam Denon-ov AVC-3000 risiver a koristim ga iskljucivo kao pojacalo.
Radilo je uvek normalno sve sto je meni trebalo nego je dugme za ON/OFF bilo upalo i morao sam da cupam svaki put iz mreze kada gasim i da ubadam kada palim.. I to je bilo sigurno jedno 3-4 godine tako i odlucim da odnesem coveku da mi to napravi.. U sustini zadnji put kada sam probao risiver je radio sve kako treba posle toga jedno 20 setak dana ja sam mu odneo da mi to napravi, napravio je i rekao mi nesto kao ne radi ti procesor za surround, reko kako ne radi kada je radilo normalno pre oko 20 dana kada sam zadnji put probavao, kaze nemam pojma ne radi.. I eto ti ga sad da li je on nesto zaje**o ili se samo od sebe pokvarilo za tih 20 dana od kada nisam koristio nemam pojma.

Uglavnom, ovi dugmici mi ne reaguju uopste.

Slika

Ovo sve ostalo radi, tako da mi je sada risiver zakovao na B kanalu i sve sto mogu na njega jeste da povezem dva para zvucnika i to je to, niti mogu da odem na A kanal niti surround da povezem, jer jednostavno dugmici nerade..
Moje pitanje za Lasla posto sam video da je popravljao dosta pojacala i risivera, i za ostale naravno jeste da li je ovo resivo i mozete li na slepo da kazete iz nekog iskustva vaseg dosadasnjeg da li ovde ima popravke ili ne ?
Poslao bih svakako nekome od vas ili gde preporucite da mi ovo poprave ako moze za neku realnu cifru, ali me pre svega zanima da li znate iz iskustva sta i kako ovde, sta moze biti i da li je resivo, posto risiver je teskas ima 15KG ni postarina u oba pravca ne bi bila jeftina...

zender
Početnik
Pridružio se: Pon Jan 06, 2020 2:05 pm

Re: Denon AVC-3000 preporuka za popravku

#2 Post od zender » Sub Feb 08, 2020 9:19 pm

Sto kaze jedan moj stariji komsija, ne bidnem ti ja lijen :D , posumnjam da je tu nesto moglo da crkne samo tako lako ipak je ovo masinerija stara skola made in Japan a ne Kinac, pa mi bilo sumnjivo kako je odjedared crklo samo tako a ne u radu ili slicno. Otvorim lepo, kad imam i sta da vidim, ovaj zeleni konektor/dzek koji je povezivao plocicu sa dugmicima i ''mozak'' pojacala nije bio do kraja ugurnut dole.. Eto kaze covek ne radi ti procesor za surround, a ustvari kada je vracao nije lepo do kraja utako, tako da to je to sve radi normalno kao pre.

[imghttps://i.imgur.com/8iJ9Tle.jpg][/img]

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Re: Denon AVC-3000 preporuka za popravku

#3 Post od zokce » Ned Feb 09, 2020 1:59 pm

Ето, најбоље је тако решити.
Без старца нема ударца!

Odgovori