Technics SL-PD867

Odgovori
Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Technics SL-PD867

#1 Post od elektricar024 » Ned Maj 13, 2018 2:28 pm

Pozdrav ljudi. Imam problem sa d čitačem. Naime, nakon uključenja ne želi da učita ni jedan cd narednih 10-15 min. Nakon toga kao da se zagrejalo, čita sve iz prve i pušta bez prekida. Nema veze da li je original u pitanju ili rezani CD. Na elektronici ništa pametno nisam našo, sem par kondenzatora kome ESR vrednost bio slabiji al još dalje unutar dozvoljene granice. Njih sam zamenio ali ništa nisam dobio. Isto se ponaša. Ako neko ima neku ideju ili iskustvo sa ovim. Pažljivo slušam.

P.S. Naravno, tehničke dokumentaciju nisam našo za njega.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Re: Technics SL-PD867

#2 Post od zokce » Ned Maj 13, 2018 4:53 pm

Kakvi su naponi napajanja, stabilni? Kad kazes da nece da ucita, sta se vidljivo desava, da li okrece CD, da li pomera nosac laserske diode i da li ukljucuje diodu?
Jesi li ocistio socivo, moguce da dioda ne emituje punom snagom u pocetku, pa kako nema prepoznatljiv odziv, procesor povecava snagu diode dok ne dobije stabilan signal i onda tera tako. Ako je od pusaca, onda je sigurno zamagljeno socivo, iako to nama mozda nije toliko ocigledno. Najbolje se ocisti suvim cepicem za usi.
Без старца нема ударца!

8bit
Početnik
Pridružio se: Pon Mar 26, 2018 7:35 am

Re: Technics SL-PD867

#3 Post od 8bit » Pon Maj 14, 2018 9:14 am

Nemam ni ideju, ni iskustvo sa tvojim slučajem, ali imam kompletnu optičku jedinicu od modela PG570A. Bar po slikama, dosta slično to izgleda (audio/naponska ploča, sa onim sexy trafoom, prednja maska...). Pa ako provališ da možeš nešto iskoristiti, poslaću ti.

edit: imam i service manual za 570a

Odgovori