Punjac za laptop

Odgovori
RayToral
Početnik
Pridružio se: Pet Feb 03, 2017 11:17 pm

Punjac za laptop

#1 Post od RayToral » Sub Mar 11, 2017 11:02 pm

Cao svima,imam punjac od Siemens laptopa ciji konektor izgleda ovako http://www.pc-upgrade.com/filerepository/pa-f10.jpg.
Kod mene je problem taj sto mi je konektor sav otisao,laptop je star preko 7-8 godina i sada na kraju imam samo 2 gole zice koje rade na naponu od 20V,4.5A.Sada mene zanima,da li je ikako moguce da ove dvije zice sto imam da spojim direktno na ove 4 rupice koje su na mom laptopu,ili nekako da napravim 4 pina pa da spojim na punjac,nije bitno,bitno je samo kako da saznam koji su mi utori na laptopu +,a koji - .Nadam se da nisam puno zakomplikovao i da cete moci skontati sta trazim.Hvala

Korisnikov avatar
npelektronika
Moderator
Pridružio se: Čet Nov 24, 2016 10:41 pm

Re: Punjac za laptop

#2 Post od npelektronika » Ned Mar 12, 2017 12:11 am

RayToral napisao:Cao svima,imam punjac od Siemens laptopa ciji konektor izgleda ovako http://www.pc-upgrade.com/filerepository/pa-f10.jpg.
Kod mene je problem taj sto mi je konektor sav otisao,laptop je star preko 7-8 godina i sada na kraju imam samo 2 gole zice koje rade na naponu od 20V,4.5A.Sada mene zanima,da li je ikako moguce da ove dvije zice sto imam da spojim direktno na ove 4 rupice koje su na mom laptopu,ili nekako da napravim 4 pina pa da spojim na punjac,nije bitno,bitno je samo kako da saznam koji su mi utori na laptopu +,a koji - .Nadam se da nisam puno zakomplikovao i da cete moci skontati sta trazim.Hvala
Koliko sam ja tebe skontao tebi treba koja je koja zica na punjacu, tacnije koji pin ako je to u pitanju i ako se radi o ovakvim pinovima
s-l1600 (1).jpg
onda je to ovo
s-l1600.jpg
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

RayToral
Početnik

#3 Post od RayToral » Ned Mar 12, 2017 12:22 am

npelektronika napisao:
RayToral napisao:Cao svima,imam punjac od Siemens laptopa ciji konektor izgleda ovako http://www.pc-upgrade.com/filerepository/pa-f10.jpg.
Koliko sam ja tebe skontao tebi treba koja je koja zica na punjacu, tacnije koji pin ako je to u pitanju i ako se radi o ovakvim pinovima s-l1600 (1).jpg onda je to ovo s-l1600.jpg
Tako je,to su ti pinovi i sada ja mogu od 4 komadica malo tvrdje zice napraviti 4 pina i povezati ih ovako kao na slici,2 plusa 2 minusa i spojiti?

RayToral
Početnik

#4 Post od RayToral » Ned Mar 12, 2017 1:54 pm

Sve sam napravio kao sto i ovde stoji,ali samo mi varnici kada smojim.A koliko mi se cini ni ovo gore na slici nije adapter kao sto je moj,jer ovaj radi na vecem naponu nego moj.

Korisnikov avatar
npelektronika
Moderator

#5 Post od npelektronika » Pon Mar 13, 2017 9:15 am

RayToral napisao:Sve sam napravio kao sto i ovde stoji,ali samo mi varnici kada smojim.A koliko mi se cini ni ovo gore na slici nije adapter kao sto je moj,jer ovaj radi na vecem naponu nego moj.
A da ti nama kazes tacnu oznaku tvog laptopa, kako bi znali o kom se napajanju radi, a usput zasto bi spajao tako kad sam konektor kosta ni 100 din.

RayToral
Početnik

#6 Post od RayToral » Pon Mar 13, 2017 11:20 am

npelektronika napisao:
RayToral napisao:Sve sam napravio kao sto i ovde stoji,ali samo mi varnici kada smojim.A koliko mi se cini ni ovo gore na slici nije adapter kao sto je moj,jer ovaj radi na vecem naponu nego moj.
A da ti nama kazes tacnu oznaku tvog laptopa, kako bi znali o kom se napajanju radi, a usput zasto bi spajao tako kad sam konektor kosta ni 100 din.
Nasao sam semu za ovaj laptop,na samom punjacu je bila slika koji su pinovi +,a koji - .
Medjutim sada i kada spojim kako treba samo se cuje tik tik tik tik tik tik,nece lampica da zasvijetli.
Ovakav konektor nema uzeti sve sam pregledao u gradu gdje zivim vec odavno.
Logicno da bih ga uzeo,ne bih se ovako patio ni sebe ne vas,a olx.ba sajt za kupo-prodaju koji inace koristim za sve sto mi treba nema ovakav punjac.

Korisnikov avatar
npelektronika
Moderator

#7 Post od npelektronika » Pon Mar 13, 2017 11:37 am

RayToral napisao:
npelektronika napisao:
Nasao sam semu za ovaj laptop,na samom punjacu je bila slika koji su pinovi +,a koji - .
Medjutim sada i kada spojim kako treba samo se cuje tik tik tik tik tik tik,nece lampica da zasvijetli.
Ovakav konektor nema uzeti sve sam pregledao u gradu gdje zivim vec odavno.
Logicno da bih ga uzeo,ne bih se ovako patio ni sebe ne vas,a olx.ba sajt za kupo-prodaju koji inace koristim za sve sto mi treba nema ovakav punjac.
Ovo je DIN 4 polni konektor i trebalo bi da ga ima u svakoj radnji elektronskih komponenti, naprimer kod nas u Bg ima ga u Kelcu i kosta 100 din. ili ti 1,80 KM http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=2775 A sto se tice samog laptopa proveri jos jednom dali si dobro ubo kablove i dali su lepo usli u sam konektor, drugo dali je taj punjac ispravan dali na samim izlazima daje dovoljno napona... i td.. Moras krenuti redom, Pozdrav

RayToral
Početnik

#8 Post od RayToral » Pon Mar 13, 2017 11:50 am

Sve sam pregledao,daje 20,5v,grijac od auta koji inace radi na 8 ampera ugrije veoma dobro,samo sto ga bas skroz ne uzari tako da je napon sasvim u redu.Kada ubodem sva 4 konektora napon prolazi kroz dzek i ide u laptop,ispitivao sam multimetrom sa unutrasnje strane laptopa.Sema koja je na punjacu mozes vidjeti na ovoj slici http://prnt.sc/ej4izb .Vjerovatno nakon onoga varnicenja je bio neki kursuz i sada nece ni da se upali.Nema veze,svakako je bio i dotrajao,star je oko 10 godina.Pokusat cu ako nista iskoristiti komponente od njega.

Odgovori