Laptop gejmerski Sager nece da upali pomoc..slike u prilogu

Milan90
Početnik
Pridružio se: Pon Sep 18, 2017 10:35 am

Laptop gejmerski Sager nece da upali pomoc..slike u prilogu

#1 Post od Milan90 » Ned Okt 08, 2017 8:17 am

Pozzz svima ako neko moze da pomogne bio bi mu zahvalan...ovako kada laptop ukljucim na punjac ne pali se nikakva lampica niti hoce da upali itd...u pitanju je Sager w370ss,ispitao sam kada ga upalim na punjac jel dobija napon na plocu i dobija,pa sam krenuo dalje,naisao sam na jedan e sad ne znam sta je to,postavicu sliku,ima 8 nozica 4 sa jedne strane 4 sa druge strane,na slici onaj desni vidi se kako su mu prva i druga nozica spojene lemom a to ne sme biti,moje pitanje je JEL TO STABILIZATOR NAPONA NA TOME LAPTOPU? ili sta li je vec? ja mislim da je to toga,hvala ljudi
dddddddd.jpg
aaaaaaaa.jpg
uuuuuu.jpg
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

branimir
Početnik
Pridružio se: Sub Mar 11, 2017 4:48 pm

Re: Laptop gejmerski Sager nece da upali pomoc..slike u prilogu

#2 Post od branimir » Ned Okt 08, 2017 11:09 am

Svaka komponenta ima svoju oznaku i po toj oznaci treba na internetu naći dejtašit da bi se tačno znalo o čemu se radi.Stabilizatori imaju tri nogice dok regulatori napona imaju i do osam nogica.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Milan90
Početnik

#3 Post od Milan90 » Ned Okt 08, 2017 11:37 am

To si u pravu prijatelju treba da pise oznaka ali nazalost se ne vidi stavicu sliku sada, kada je sagorelo nesto gore pa nista ne pise trazio sam plocu po netu ali nista nisam nasao vidis kako je dobio taj sa 8 nozica ubedjen sam da zbog njega nece da pali ne nista se ne dasava kada se stavi na punjac..jedino ako postoji neki drugi nacin da otkrijem sta je to...
22375499_10210888547032166_1592020702_o.jpg

Milan90
Početnik

#4 Post od Milan90 » Ned Okt 08, 2017 1:09 pm

Nasao sam koji je,hvala na pomoci druze,kada nadjem i zamenim javicu jel uspelo,nadam se da hoce :-)

Milan90
Početnik

#5 Post od Milan90 » Ned Okt 08, 2017 8:51 pm

Hvala :-),nasao sam taj fet je u pitanju,jedino on ne baca 19v kada se ispituje unimerom a treba da baca,kad ga zamenim nadam se da ce to biti to :-)

bancilov
Početnik
Pridružio se: Ned Okt 08, 2017 9:59 pm

#6 Post od bancilov » Ned Okt 08, 2017 10:50 pm

Zdravo,ja imamo isti problem stim sto su meni ti regulatori napona ispravni.Slikacu sutra cisto da se vidi.Ali laptop o dalje nece da se upali.Bukvalno mrtav?Sta moze drugo da bude.Prethodni put crkao je taster za paljenje tako da sam njega zamenio.I sada ponovo proverio nije do njega.U pitanju je Hp Compaq 6715a.

Pozdrav

Milan90
Početnik

#7 Post od Milan90 » Pon Okt 09, 2017 9:03 am

Baci sliku pa cemo videti,ako ima za taj model ploca da se kupi ne razmilsljaj uzmi je odma,problem je sto za ovaj moj laptop ploca nema da se kupi i kad je bilo kostala je 400eura,zato se trudim da je resim....

Grof
Početnik
Pridružio se: Sre Nov 15, 2017 11:04 am

#8 Post od Grof » Pon Nov 20, 2017 10:31 pm

jesi li uspio rijesiti ovo?

Milan90
Početnik

#9 Post od Milan90 » Sre Nov 29, 2017 4:02 pm

Nisam prijatelju stoji mi pokvaren i dalje.....Nije do toga feta sto sam mislio da jeste,nesto je drugo u pitanju,nisam pametan ne znam sta raditi dalje

Grof
Početnik
Pridružio se: Sre Nov 15, 2017 11:04 am

#10 Post od Grof » Sre Nov 29, 2017 8:26 pm

imas li ista napona na njemu?
ako imas laboratorisko napajanje spoji pa vidi da li i koliko ampera vuce jer samo napajanje od laptopa ima zastitu pa ako ti je nesto u kratkom spoju gasise napajanje automatski. dalje pogledaj imas li 3,3v i 5v pa javi :)

Milan90
Početnik

#11 Post od Milan90 » Pet Dec 01, 2017 6:37 pm

Zivce mi je moje pojeo prosledio sam ga dalje kod drugara da ga proba resiti,u svakom slucaju sta god bude i ako bude resen objavicu ovde na forumu do cega je bilo... :-)...imao je na fetovima napon 19v krenuvsi ga ispitivati od DC konektora pa nadalje na 4 feta je imao i na poslednjem petom fetu nije imao nikakav napon,uglavnom zamenuo sam taj peti sto nije davao napon i kada sam ga zamenuo ista stvar ni na tome novome nije bacao napon,i onda sam odustao :(,cudno mi da na ta 4 feta baca 19v a na tome petome nista nema znaka zivota.

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

#12 Post od Joe Black » Pet Dec 01, 2017 9:39 pm

Ja se ne razumijem u maticne, ali evo nesto da razmislis.
Ako na izlazu FETa nemas napon, ne znaci odmah da je neispravan. Mozda nemas dolazni napon do njega, a mozda nemas/imas napon na GATE (zavisno da li je P ili N tip, tj kad bi trebalo da "otvori")

Po slici sudeci, tvoj je izgorio. Bez seme je tesko ocijeniti sta je jos moglo otici sa njim, ali mozda neko ko je dosta iskusan u tome zna otprilike kako izgleda taj dio oko napajanja.
Ili mozda mozes instrumentom ustanoviti sta je prije i poslije tog FETa... Mozda :D

Milan90
Početnik

#13 Post od Milan90 » Pon Dec 04, 2017 4:07 pm

Naravno ako neko nesto moze da predpostavi i kaze svaka pomoc je dobrodosla tema je otvorena :-),ja vise nisam pametan posedecu ovakav zut kakav sam :D

bancilov
Početnik
Pridružio se: Ned Okt 08, 2017 9:59 pm

#14 Post od bancilov » Sre Dec 20, 2017 9:13 pm

Ima li sta od laptopa?ne javljas ......Pozdrav

Milan90
Početnik

#15 Post od Milan90 » Sub Dec 23, 2017 10:14 pm

Pozdrav prijatelju,Nema nista novo,da ima javio bi ja,nazalost stoji i kupi prasinu :( bez resenja sam nekog,ostavicu ga sa strane dok mi ne dodje neka volja da ponovo pocnem da ga radim,jer me je dosta izmucio i nemam trenutno volje....

Joe Black
Početnik

#16 Post od Joe Black » Ned Dec 24, 2017 7:57 am

Nisi odgovorio imas li lab.napajanje?
I da li mozes naci shemu, ali po broju ploce pokusaj, ne prema modelu laptopa. Koji je broj ploce?

Moguce je da imas negdje KS prema ground, i to ti salje max. struju u ground. Svako napajanje laptopa detektuje preveliku struju i automatski se gasi. Za to ti treba lab. napajanje.
To sto mjeris negdje 19V ne znaci nista, jer kako se gasi, napajanje se odmah i pali, te je u petlji.

A moguce je da je i nesto banalnije, npr. RAM ili BIOS baterija cak.

Milan90
Početnik

#17 Post od Milan90 » Ned Dec 24, 2017 11:18 am

Nemam labaratorisko napajanje nisam nabavio jos posto sam novi u ovome,i imam manji problem sa finansijama, u skorije vreme cu ga nabaviti,na poslu mi je taj laptop sutra cu ga rastaviti i uslikati plocu i napisati broj da vidite.On ne daje uopste znakove zivota,kada stisnem dugme za paljenje kao da nista nisam uradio.

Milan90
Početnik

#18 Post od Milan90 » Uto Dec 26, 2017 9:20 pm

new.jpg
new2.jpg

Joe Black
Početnik

#19 Post od Joe Black » Pon Jan 01, 2018 9:33 pm

Otidji ovdje
http://notebook1.ru/forma1/viewtopic.php?f=232&t=126398
i iz 3. posta skini shemu.

Nadji Power supply dio sa FETovima na koje sumnjas pa da pogledamo.

Ovo moze vrijediti samo ukoliko si utvrdio da je 100% ploca, a ne nesto drugo, i ukoliko ti ili neko drugi nije dodatno nesto pokvario na ploci prilikom pokusaja popravke.

Milan90
Početnik

#20 Post od Milan90 » Uto Jan 02, 2018 4:40 pm

Ok hvala ti pogledacu posle praznika kada uvatim lufta za to,valjda ce se nesto srediti. i sretna nova godina ljudi :-)

Milan90
Početnik

#21 Post od Milan90 » Čet Jan 11, 2018 9:13 pm

Gledao sam laptop i merio koliko znam i nista nisam pronasao,verovatno zato sto nisam dovoljno strucan da nadjem sta je kvar,trudio se jesam al sta da se radi,uglavnom jedan drugar koji se razume probace da ga resi,ako nesto uradimo ili bude neki pomak pisem ovde da budete obavesteni.

Milan90
Početnik

#22 Post od Milan90 » Pet Feb 02, 2018 5:30 pm

Ima pomaka,dobili smo napajanje na ploci svetle lampice,a nisu svetlile,ali ne moze da upali jos uvek,ako bude jos neki novosti javljamo,drugar kaze da je u pitanju bio stabilizator napona,ja nisam mogao naci taj problem on je izgleda nesto napiptao....

SkyMaster
Početnik
Pridružio se: Čet Feb 08, 2018 2:06 pm

#23 Post od SkyMaster » Ned Feb 18, 2018 6:58 pm

Pozdrav, drugari... Evo, da probam i ja da pomognem...
Fet-ovi koji su na slici su prvi posle ulaza sa napajanja. Oni samo propustaju 19v dalje u sistem, i imaju ulogu cistog prekidaca. Ali fet-ovi ne mogu da rade sami od sebe. Za svaki je potreban driver, tj ic koji salje signal fetovima da propuste 19v u sistem... Nogice koje su pomenute trebaju da budu spojene... Sa jedne strane fet-a su sve 4 spojene, a sa druge strane tri spojene i jedna za sebe. Ova zasebna je gejt, i kada ona dobije signal, fet bi trebalo da otvori. A ulaz i izlaz tj drain i source imaju po vise spojenih nogica zbog jake struje koju propustaju... Kad laptop treba da zapne, zna da posrce i po 3,4 ampera na 19v, pa izracunajte... Morate prvo izmeriti stand by voltaze, bateriju i bios cip. Bios i startup cip vrse proveru komponenti na ploci, pa tek onda otvaraju pomenute fet-ove na ulazu... Ako ploca nema stand by voltaze, nema ko ni da pokrene plocu...

Milan90
Početnik

#24 Post od Milan90 » Sre Feb 21, 2018 2:33 pm

Hvala ti prijatelju na ovome,odradicemo ja i drugar po tome tvome probacemo sve,jako je dobar laptop steta da se ne popravi ....bas mi je dosta vremena oduzeo.....

Milan90
Početnik

#25 Post od Milan90 » Čet Mar 29, 2018 2:25 pm

Ovako dosli smo do sledeceg kad god ukljucimo ovaj laptop izgori ovaj jedan fet sto stoje 2 jedan do drugoga vidi se na slici pored ovoga veliko R56 sto pise....

Odgovori