Laptop HP Compaq 2510p problem

Odgovori
Darko012
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 26, 2019 9:00 am

Laptop HP Compaq 2510p problem

#1 Post od Darko012 » Sub Feb 02, 2019 4:04 pm

Da li moze pomoc.
HP Compaq 2510p problem ,kada se prikljuci na napajanje samo za trenutak zasvetle sve lampice i posle toga nepali ni jednu lampicu samo blinka lampica od napajanja. Ne reaguje na taster za paljenje.Kupio punjac original ali polovan,ima 18.5V 3.5A i ima onaj srednji pin smart ka ko vec zovu.Na prikljucnici od punjaca ima 19.8V i na srednji pin 19.2V.Kada sam rasturio laptop na ploci posle konektora dolazi napon19.8V a na srednjem pinu 6.5V da li je to uredu. Da li postoji mogucnost da na dzeku zenskom kod laptopa nesto nije uredu.

Korisnikov avatar
TubeMan
Početnik
Pridružio se: Pon Jan 09, 2017 10:34 am

Re: Laptop HP Compaq 2510p problem

#2 Post od TubeMan » Pon Feb 04, 2019 8:23 am

Nije normalno.Za pocetak mozes da prelemis konektor na ploci pa da vidis da li se menja situacija,ako se ne resi problem nesto vuce napon iz laptopa.
Moj ti je savet da u tom slucaju skidas jednu po jednu komponentu(mislim na HDD,RAM,itd) ako ni tad ne resis problem verovatno je maticna gotova.

EDIT: Uzgred,jel si probao prvo da skines bateriju pa da ukljucis laptop bez nje?

Darko012
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 26, 2019 9:00 am

Re: Laptop HP Compaq 2510p problem

#3 Post od Darko012 » Uto Feb 05, 2019 9:27 am

Hvala na odgovoru. Rasturio u delove ,na stolu samo maticna ploca.Naponi su dobri 19V ali na trecem pinu ima 6V a kad izvadim 19V dzek. Negde sam procito da taj treci pin sluzi cisto za proveru da li je original punjac,to hp radi. Zato pitam da li neko ima iskustva sa tim. Nasao sam jedan neispravan mosfet,pa videcu da nadjem isti da zamenim,posto nema oznaku ili nemogu da vidim. Probacu i javljam.U svakom slucaju hvala.

Odgovori