Lenovo IdePad Y500 upali se i odma se ugasi POMOC

Odgovori
Milan90
Početnik
Pridružio se: Pon Sep 18, 2017 10:35 am

Lenovo IdePad Y500 upali se i odma se ugasi POMOC

#1 Post od Milan90 » Ned Mar 25, 2018 8:06 pm

Drugari treba da mi dodje lenovo prekosutra opis kvara mu je ovakav,kada stisnes taster za paljenje upali se i odma se ugasi,ne uspe prikazati nikakav logo sliku itd...jel ima neko ideju odakle krenuti i sta bi moglo da bude? to je gejmerski laptop i poprilicno je skup a ploca se ne moze lagano nabaviti pa vredi pokusati popraviti ovu...ako neko moze da pomogne

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

Re: Lenovo IdePad Y500 upali se i odma se ugasi POMOC

#2 Post od Joe Black » Ned Mar 25, 2018 10:12 pm

A sto odmah po ploci? Mozda nije ploca.

Prvo, prije rastavljanja, probaj ga upaliti BEZ baterije, i ako mozes sa drugim adapterom.
Pa reset CMOSa.
Pa zamjena RAMA (obavezno-prije rastavljanja) :D
Nakon toga rastavi, pregledaj sve lijepo vizuelno, posebno hladnjak procesora, da li vrti?
Ako je i tu sve u redu, dalje ga rastavljaj polako, i sve skidaj, do gole ploce. Znaci ploca, i u njoj RAM, procesor+kuler i taster za paljenje.
Tada pokusaj tako golu plocu sa RAM i proc upaliti. Ako tad nece, tek onda si dosao do toga da je ploca (mozda proc, ali prije ploca).
Pisi kad prodjes ove korake. Ja cu u iducih 15 dana vecinom biti afk, ali neko od kolega bi mogao uskociti.

Ako bude ploca, trazi shemu, ako bude sa necim sto se zove board view savrseno. E, da, ako je ploca, i ako je neko prije tebe nesto mijenjao, tesko da cemo uspjeti ovako nesto napraviti. Mozda ako si ti prvi unutra.
Takodje, ako je neko otvarao (ako je cist hladnjak 100 posto jeste), izvadi procesor i pregledaj. Iskrivljeni pinovi su cesti.

Btw, svaka cast za onaj post o TV. Drugar ti je, u stvari, umjesto CCFL lampi polijepio LED trake (kao na LED TV), te naravno zaobisao inverter jer on daje ogroman napon i spalio bi ih kao munja :mrgreen:
Kakav je rezultat u praksi? Da li je TV dobro osvijetljen? Pisi tamo da ovo ne ide u off topic.

Milan90
Početnik

#3 Post od Milan90 » Pon Mar 26, 2018 2:32 pm

Hvala druze na svemu sutra kada dodje laptop krecem korak po korak :-),ako mi niko ne pomogne doci ces ti za 15 dana pa cemo nastaviti gde smo stali :-),sada cu napisati za tv u onom postu sto se prakse tice...

Korisnikov avatar
Mata
Početnik
Pridružio se: Pet Nov 24, 2017 12:18 am

#4 Post od Mata » Pon Mar 26, 2018 2:56 pm

Joe je baš detaljno objasnio , medjutim ja bih pre svega toga probao da skinem hard i probao dići neki live OS.
( naravno na punjaču) ,

Milan90
Početnik

#5 Post od Milan90 » Pon Mar 26, 2018 7:50 pm

Pokusacu detaljno i sve cu probati pa cemo videti...javljam

Milan90
Početnik

#6 Post od Milan90 » Uto Mar 27, 2018 5:08 pm

Drugari situcija je sledeca,kada sam ga rastavio bila je odlemljena baterija od biosa sa ploce i prazna je bila kada sam merio sa unimerom,zamenio sam je i stavio drugu..uglavnom laptop nece da upali kada se stisne taster za paljenje deluje kao da nema snage kuler samo trzne ni ne krene kako treba i stane,sta predlazete dalje? sve sam ispitao ono sto ste rekli prethodno i nije do toga.....

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#7 Post od zokce » Sre Apr 18, 2018 12:05 pm

Baterija sluzi samo da drzi takt za podatak o vremenu kad nema napajanja, tako da zamenom baterije ne resavas problem.
Без старца нема ударца!

Milan90
Početnik

#8 Post od Milan90 » Sre Apr 18, 2018 3:27 pm

Ploca je isto ostecena kao na proslom sageru,pri stiskanju nekom dobija rad kulera cim popustis stisak prestane sa radom...

shommykg
Početnik
Pridružio se: Čet Mar 15, 2018 8:42 am

#9 Post od shommykg » Uto Maj 08, 2018 10:52 am

Na toj ploci bi pre svega trebalo proveriti grafiku a onda i chipset. Cim pritiskanjem ploce dobijes "struju" na kuleru i vrti se, sumnjam na neki hladan lem. Zatim start up chip. Pa da li bios cip dobija 3.3V. Da ne postoji neki short to ground sto bi najlakse proverio napajanjem...19V / 3A pa proveris da li se nesto greje...mada po opisu vrv nije do toga

Milan90
Početnik

#10 Post od Milan90 » Sub Maj 12, 2018 7:05 pm

Ploca je kriva na sredini kada se dobro zagledas i gubi kontakt,ne isplati se to popravljati,probali smo nije islo...

Odgovori