Napajanje 1000w Corsair rm1000i

Odgovori
maldito
Početnik
Pridružio se: Sub Jun 16, 2018 5:25 pm

Napajanje 1000w Corsair rm1000i

#1 Post od maldito » Ned Jun 17, 2018 9:28 am

Pozdrav svima, novi sam na forumu, ali imam dosta znanja oko elektronike, i od skoro pratim elektricar024 na youtube.

Imam problem sa napajanjem CORSAIR RM 1000i 1000w.

Povezivajuci graficku na 8pin greskom su zamenjene zice 12v i mase, i kad je upaljeno sevnulo je iznutra i od tad ne radi. Proverio sam osigurac koji nije crko. U napajanje ulazi struja normalno, ali na izlazima nema ni 12v ni 5v ni 3.3v.
Na slikama koje sam poslao vidi se na kablu koji ima ZUTI buzir da je doslo do kratkog spoja.

Jedino na napajanju sto funkcionise je dugme za test fan, pokrece ventilator kad se pritisne dugme.

link za download slika
https://bigbangpizzeria.rs/corsairrm1000i.zip

dekibmw
Početnik
Pridružio se: Pet Jun 22, 2018 6:10 pm

Re: Napajanje 1000w Corsair rm1000i

#2 Post od dekibmw » Pet Jun 22, 2018 6:41 pm

ijuu sta elektronike u jednom napajanju!Nisam elektronicar ali volim pomalo da cackam oko struje.Pogledao sam slike i vidim na skiku broj:8 po redu da ti je otkacena jedna stopica tako da verujem da ti je samo to kvar jer sve izgleda kao novo.stopica je okrugla da sraf ide kroz nju.vidi gde ide ta stopica pa je stavi i probaj napajanje.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#3 Post od zokce » Pet Jun 22, 2018 9:16 pm

Pa, sad, po slikama je bas tesko uociti kvar. Ali, ako je zamenjen polaritet, ocito je neka zastita odradila to za sta je namenjena.
Krenes zato redom, od mesta gde dolazi napon, pa dalje, prati vodove i elemente, meri napon, eto radi fen, znaci da nije sve crklo. Verovatno neka zastita koju jos nisi pronasao, mozda dioda sa osiguracem, mozda nesto drugo, moras da se potrudis.
Dok radis sa ukljucenim mreznim naponom obrati paznju da ne dodirnes neki vod pod tim naponom, budi vrlo oprezan. Mogao bi nakon ispitivanja tog napona da iskljucis uredjaj i preko vodova zalepis neku samolepljivu siroku traku radi zastite dok radis.
Без старца нема ударца!

dekibmw
Početnik
Pridružio se: Pet Jun 22, 2018 6:10 pm

#4 Post od dekibmw » Sub Jun 23, 2018 8:13 pm

I dali si probao da vratis tu stopicu koja se otkacila?nista ne javljas.?

Odgovori