Napajanje za backlight LG

Odgovori
5rovic
Početnik
Pridružio se: Ned Feb 04, 2018 1:56 pm

Napajanje za backlight LG

#1 Post od 5rovic » Sub Jun 29, 2019 8:38 pm

Pozdrav ljudi
Imam problem sa televizorom, ima ton - nema slike
Koliko vidim na forumu, nije rako redak kvar
Za pocetak, tv je marke LG, model 39LB5610-ZC
Za sad sam ustanovio da je problem u pizadinskom osvetljenju, kad sam uperio lampu, video sam sliku na tv-u
Sledece sto sam proverio je napon na konktoru koji vodi do led traka. E sad, koliko sam video na internetu, trebao bih dobiti jednosmeran napon od prilike izmedju 50-100v, ali meni je tu napon 0, tj 0.2 v, u sustini nula.
Nemam adekvatan napon da probam led trake, pokusao sam nesto al nije uspelo, al smatram da je problem u napajanju
Citao sam malo na ovom forumu, treba proveriti osnovne napone, e sad, sta sme da se proverava a sta ne, na VF trafou nisam siguran da li sme da se unimerom meri zbog visokih napona, ispravite me ako gresim
Da napomenem da vizuelno sve izgleda kako treba, dva osiguraca na ploci sam proverio i u redu su
Ako moze neka smernica odakle poceti ispitivati, sta moze da uzrokuje ovakav kvar
Sto se tice elektronike, pocetnik sam, interesujem se, imam neka osnovna znanja, pa reko da probam sam da sredim ako ikako moze
Kacim i slike u prilog, ako nadjem i neku semu na internetu okacicu
U napred hvala na odgovorima 😁

5rovic
Početnik

Re: Napajanje za backlight LG

#2 Post od 5rovic » Sub Jun 29, 2019 8:44 pm

Evo i slike
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

5rovic
Početnik

#3 Post od 5rovic » Sub Jun 29, 2019 8:45 pm

Prednja strana

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#4 Post od elektricar024 » Ned Jun 30, 2019 3:22 pm

Pozdrav.
Generalni kvar dalje je sa osvetljenjem. A napon ne vidiš jer elektronika ga blokira. U prevodu, čim upališ TV ona na trenutak daće napon na osvetljenje, i ako nema potrošnje, elektronika ga isključi. I to možeš testirati tako da unimr fiksiraš na naponski deo za osvetljenje, i u trenutku paljenja televizora primetićeš da na trenutak ti pojavi napon. Pogotovo ako imaš brz unimer :D
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

NecaElectric2005
Početnik
Pridružio se: Čet Jun 20, 2019 6:57 pm

#5 Post od NecaElectric2005 » Uto Jul 02, 2019 11:06 am

Nadji semu i pogledaj gdeje prikljuceno isvetljenje i tu ispitaj dolazni napon . Ako nema trazi u nazad .

5rovic
Početnik

#6 Post od 5rovic » Sre Jul 03, 2019 8:08 pm

Uz pomoc tablice koja je nacrtana na stampanoj ploci pored konetkora, na kontaktu Led+ sam izmerio 70ak volti a na Led- sam izmerio 2-3 volta.
Semu sam nasao i pratio napone, ustanovio sam da na konktoru koji vodi do druge stampane ploce nedostaju naponi od 12 i 24v, pratio sam dalje stampu i vidim da do smd mosfet tranzistora dolazi napon od 18ak volti al nakon njega nema nikakvog napona, kad sam proveravao ispravnost tranzistora, cini mi se da je otisao, pokusao sam ga naci kod nas al nisam uspeo
Jos mi ostaje da sklopim tv i da vidim da li ce se pojaviti naponi

Howard1
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 2:49 pm

#7 Post od Howard1 » Sre Jul 03, 2019 9:01 pm

Rasturi panel i proveri LED trake. Mislim da je tu problem a ne u napajanju. Nemas napone jer reaguje zastita ako su LED trake neispravne ili makar jedna dioda na nekoj LED traci.

5rovic
Početnik

#8 Post od 5rovic » Sub Jul 06, 2019 1:57 pm

Problem resen
Pocrkalo 13 led dioda od 32 ukupno
Uz malo truda, uspeo sam da ih skinem i montiram 32 nove diode, jeste bilo malo pipavo sto se tice lemljenja, al na kraju je ispalo super
Hvala Vam na savetima, evo i slika

Howard1
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 2:49 pm

#9 Post od Howard1 » Ned Jul 14, 2019 7:35 pm

Cesto se LG TV sa ovakvom vrstom popravke vraca na reklamaciju osim ako nije tvoj TV :D. Ne mora da znaci moze a moze da radi jos i godinu dana ali mi se ranije desavalo kad god sam menjao diode cesto se TV vracao posle nekoliko meseci. Najbolje je staviti nove trake kod LG televizora.

Odgovori