TV Philips nema slike

Odgovori
Korisnikov avatar
žežino
Početnik
Pridružio se: Pon Okt 09, 2017 8:25 pm

TV Philips nema slike

#1 Post od žežino » Ned Feb 23, 2020 10:41 am

Kad se upali tv primi signal od daljinca ali se slika ne pojavljuje , niti bilo sta drugo. Ako neko ima ideju o kvaru, nek je prosledi.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
KO ZNA TAJ I UME

hitech
Početnik
Pridružio se: Ned Jan 19, 2020 8:38 pm

Re: TV Philips nema slike

#2 Post od hitech » Ned Feb 23, 2020 1:14 pm

prvo i osnovno moras izmeriti napone dali su svi ok na philipsu bilo sta da nije u redu od invertorske ploce za napajanje neonki tona ticon modula tv nece raditi dali ti prijavljuje neku gresku dali led lampica blinka izmeri napone pa javi

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#3 Post od žežino » Ned Feb 23, 2020 1:48 pm

Ovu temu sam otvorio ali nisam majstor za tv.Posto vidim da znas, zamolio bih te da mi das upute na kojim tackama da merim napone a da nesto nezeznem.Lampica se upali zeleno kad daljincem upalis , a kad ugasis crveno i to je sve, nikakvih vidljivih tragova nema, naduvani kond ili slicno.Izgleda sve cisto.Moja neka predpostavka je da je problem ova inverterska ploca.Zato sam je i izvadio.
KO ZNA TAJ I UME

hitech
Početnik
Pridružio se: Ned Jan 19, 2020 8:38 pm

#4 Post od hitech » Ned Feb 23, 2020 3:59 pm

prvo ovo sto si izvadio nije invertorska ploca nego ploca za napajanje tv tu koliko mene sluzi pamcenje treba imati 12v 5v 3.3v 24v to ces izmeriti na sekundarnoj strani pinovi mislim da su obelezeni sa j02 j01 znaci prvo izmeriti napone u standby pa u trenutku ukljucenja tv zatim o0bavezno proveriti invertorski deo za napajanje lampi posto veliki deo kvarova nastaje bas tu dali je neki trafo u pitanju ili lampa izolacija na lampama posto se ipak radi otv sa malo vise godina mada kvalitetniju sliku daju nego bilo koji led tv neynam koliko si upucen mada i service manual mozes skinuti sa neta u svakom slucaju smo tu da ti pomognemo slobodno pitaj

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#5 Post od žežino » Ned Feb 23, 2020 7:59 pm

Hvala ti mnogo ja cu probati sta je u mojoj moci pa ako neide javim se opet.
KO ZNA TAJ I UME

Howard1
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 2:49 pm

#6 Post od Howard1 » Pon Feb 24, 2020 9:08 am

Ja nisam razumeo problem posto je lose objasnjen. Kazes TV nema sliku. Da li TV radi a nema sliku, odnosno TV pali pozadinsko osvetljenje, zvuk se cuje ali nema slike ili TV uopste nece da startuje? Koliko sam ja razumeo kod tebe TV uopste ne radi a tada treba da napises da TV nece uopste da startuje kako ne bi lutali sa problemom. Prvo proveris napajanje i to da li imas potrebne napone u sekundaru mreze kao sto je kolega predhodno napisao. Obrati paznju da neke napone napajanje dobija tek kada procesorska ploca proradi. Ovakvi kvarovi su veoma cesti zbog neispravne MB ploce nego zbog samog napajanja ali prvo i osnovno je da se prvo proveri napajanje. Kasnije se proverava inverter i lampe. Sto se tice lampi samo sam kod jednog Sharpa imao problem da TV nece uopste da startuje zbog losih lampi. Kod drugih televizora se obicno upali logo pa se odmah ugasi TV odnosno odreaguje zastita zbog losih lampi.
Poslednja izmena od Howard1 u Uto Feb 25, 2020 6:34 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#7 Post od zokce » Pon Feb 24, 2020 4:02 pm

Пријатељу, побеже ли од вируса?
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
žežino
Početnik

#8 Post od žežino » Čet Feb 27, 2020 2:41 pm

Da vratili nas do daljnjeg.Sto se tice tv-a zatvaram pricu jer se neisplati popravka .
KO ZNA TAJ I UME

Odgovori