samsung CK-20H1T

Odgovori
Korisnikov avatar
BogdanCarr
Početnik
Pridružio se: Pon Jan 30, 2017 12:27 pm

samsung CK-20H1T

#1 Post od BogdanCarr » Čet Jul 26, 2018 6:14 pm

Imam problem sa tv-om to jest tv radi, ali kad stavim na automacko traženje kanala onih nalazi ali ih preskače i ne memoriše, isto se ponaša i kad idem na manualno traženje on počne da preskače kanale nijedan kanal nemože da uhvati, ali zato kad idem na fino štelovanje tad nađem kanal i tad memorišem kanal i ostane memoristan gde sam ga i memorisao. Ima još jedan problem u toku rada na bilo kom programu počne da krči nekoliko sekundi pa stane i tako u krug.
Mnogo volim ovaj režim kad svi rade, a ja ležim. :whistle:

Korisnikov avatar
BogdanCarr
Početnik

Re: samsung CK-20H1T

#2 Post od BogdanCarr » Sub Jul 28, 2018 1:06 pm

Na automackom traženju kanala kad traži pokaže kanal koji nađe ali ga ne memoriše i tako do kraja pretrage kanala. Pre je radio kad nađe kanal on ga odma i memoriše i onda sledeći kanal i tako do kraja pretrage kanala.
Zanima me zašto se javlja krčanje na svakih 10sekundi.

Korisnikov avatar
BogdanCarr
Početnik

#3 Post od BogdanCarr » Pon Jul 30, 2018 9:34 am

Krčanje se javlja iz zvučnika.
Imao je još i problem kad se ukljuci u gornjem delu se pojave 4 horizontalne linije koje cu bile u boji, a kasnije nestanu i problem sam taj resio zamenom kondezatora kod integralca za vertikalu C303 koji je bio 100uF/25v i kapacitet mu je pao na 50uF, a sad kad stavim na automacko traženje kanala on nalazi kanale i memoriše ih, a taj problem sam rešio zamenom kondezatora C404 koji je 1000uF/25v i kapacitet mu je pao oko 600uF. Sad je ostalo samo krčanje da rešim. Pozdrav svima.

Korisnikov avatar
BogdanCarr
Početnik

#4 Post od BogdanCarr » Čet Avg 02, 2018 12:14 pm

Kako resiti krcanjr?

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#5 Post od zokce » Čet Avg 02, 2018 1:31 pm

BogdanCarr napisao:
Čet Jul 26, 2018 6:14 pm
Imam problem sa tv-om to jest tv radi, ali kad stavim na automacko traženje kanala onih nalazi ali ih preskače i ne memoriše, isto se ponaša i kad idem na manualno traženje on počne da preskače kanale nijedan kanal nemože da uhvati, ali zato kad idem na fino štelovanje tad nađem kanal i tad memorišem kanal i ostane memoristan gde sam ga i memorisao. Ima još jedan problem u toku rada na bilo kom programu počne da krči nekoliko sekundi pa stane i tako u krug.
Pokusaj i ovde sa kondenzatorima. Nedovoljno je definisan taj pojam `krcanje`. Da li je brujanje, da li je pistanje, da li se cuje zvuk koji se emituje na tv kanalu a uz njega to `krcanje`, da li je periodicno ili nema pravila? Daj malo detalja, ovako mozemo da nagadjamo doveka, zato se niko i ne javlja.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
BogdanCarr
Početnik

#6 Post od BogdanCarr » Čet Avg 02, 2018 5:42 pm

Cuje se to sto se emituje na tv kanalu i uz to na kratko zakrci.

Korisnikov avatar
BogdanCarr
Početnik

#7 Post od BogdanCarr » Pon Avg 06, 2018 11:36 pm

Koji fajlovi mogu da se dodaju. Jedino ovako mogu da dodam. Tu je kako se čuje.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik

#8 Post od zokce » Uto Avg 07, 2018 2:10 pm

Moras da pronadjes mesto gde je popustio spoj sa zastitom od radio smetnji, ili na nekom oklopljenom kabu, ili na nekoj zastiti na plocici. Druga mogucnost je da je neispravan kondenzator koji VF smetnje sprovodi na masu.
Без старца нема ударца!

Korisnikov avatar
BogdanCarr
Početnik

#9 Post od BogdanCarr » Uto Avg 07, 2018 7:32 pm

zokce napisao:
Uto Avg 07, 2018 2:10 pm
Moras da pronadjes mesto gde je popustio spoj sa zastitom od radio smetnji, ili na nekom oklopljenom kabu, ili na nekoj zastiti na plocici. Druga mogucnost je da je neispravan kondenzator koji VF smetnje sprovodi na masu.
Gde tačno da gledam spoj.Koji je to kondezator?
Ja sam sve elektrolitske kondezatore koliko ih je na pločici ispitao i svi su ok samo sam našao oko 4 loša i njih sam zamenio. Jedan je bio kod integralca za vertikalu i on je od 22uF/160v i zbog njega su se javljale horizontalne linije na vrhu ekrana ,a drugi je bio blizu tafoa i taj kondezator je bio od 1000uF/25v i zbog njega nije memorisao stanice. Samo nisam ispitao mislim da su blok kondezatori oni crveni.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik

#10 Post od zokce » Sre Avg 08, 2018 7:23 pm

Ispitaj svaki, proveri kapacitet, pogledaj ima li neki hladan lem, ocito se cuje uticaj radio smetnji.
Без старца нема ударца!

Odgovori