Tokom rada računara monitor radi ali ekran je crn

Odgovori
Korisnikov avatar
AC/DC Man
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 25, 2017 6:51 pm

Tokom rada računara monitor radi ali ekran je crn

#1 Post od AC/DC Man » Sre Jan 25, 2017 7:18 pm

Pozdrav
Imam Hanns-g brend LCD monitora te je radio uredno do prije par dana kada se u toku rada samo pojavi crni ekran,kada ga ugasim na njegov prekidač na monitoru te ponovo upalim dođe slika i tako traje opet nekih 10 tak min., taj proces iz dana u dan sve češće je trajao te intervali rada su bili sve kraći tako da je na kraju radio nepunih 10sec i potamni ekran.Taj monitor je ranije popravljan. Odmah što sam pomislio je da su stari kondenzatori u njemu,te sam otvorio monitor i pogledao napajanje ništa čudno nisam pronašao ali sam ipak promijenio sve kondenzatore na napajanju misleći da ću time riješiti problem. Kada sam sve završio spojio sam monitor sa računarom te upalio.Kada se kompjuter upali ekran pobijeli te tako stoji. Da li se neko susretao sa sličnim problemom i zna li neko od kolega mogući kvar. Malo sam i guglao tražeći rješenje neki kažu da može biti problem i do flet kabla koji ide iz napajanje u monitor. Evo i slika zamjenjenih kondenzatora http://prntscr.com/e0aek5

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Tokom rada računara monitor radi ali ekran je crn

#2 Post od elektricar024 » Sre Jan 25, 2017 7:40 pm

Pozdrav.
Kada priključiš monitor u računar, računar prepoznaje da je tamo? Vidise u display settingsu? ( mislim znam da sad ne vidiš ništa al ne znam da li imaš BackUp monitor ) To je bitna informacija, dali Scaler ( kontrolni deo monitora ) ispravna?
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#3 Post od elektricar024 » Čet Jan 26, 2017 6:19 pm

Imaš pravo, više nego ja. Kada se strada Scaler isto može da se ponaša kao kad je COF u pitanju. Imao sam jednom takav slučaj. I to baš sličnih razloga što je i on radio.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
AC/DC Man
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 25, 2017 6:51 pm

#4 Post od AC/DC Man » Ned Jan 29, 2017 3:43 pm

Iskreno Hvala kolege na brzim odg. i vašem trudu da pomognete u raznim situacijama, što se tiče monitora :) nisam htio više da čačkam te sam odnio u servis kod elektroničara pa kad dobijem nazad javim vam u čemu je bio kvar.

branimir
Početnik
Pridružio se: Sub Mar 11, 2017 4:48 pm

#5 Post od branimir » Pon Mar 13, 2017 6:19 pm

DaniloR1 je vec rekao, najcesci problem moze da bude da je stradala barem jedna neonka kad se za trenutak pojavi slika i posle toga crn ekran.U invertoru je bez ESRmetra i bez merenja kapacitivnosti tesko utvrditi ispravnost elektrolita, a los ESR i te kako utice na rad invertora.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Odgovori