LCD ACER 24 PROBLEM

Odgovori
kruslin93
Početnik
Pridružio se: Sub Apr 21, 2018 10:32 pm

LCD ACER 24 PROBLEM

#1 Post od kruslin93 » Čet Maj 17, 2018 7:03 pm

Acer 245HQ fullHD LCD monitor

Prvi put kada sam ga ukljucio dobio sam Acer logo pa onda ono klasicno NO SIGNAL. Pomislim da je sve ok stavim ga kod mene na racunar ukljucim prodje bios i kada pojavi desktop zamrljavi sliku i da neke grozne boje i plus monitor prekida to jest pali gasi. Iskljucim ga i kasnije probam opet i kada ga ukljucim pokaze onaj ACER logo i ugasi se monitor pa ponovo startuje, opet ACER logo i opet se ugasi i tako u krug. Majstor mi kaze da je 99% problem pozadinsko osvetljenje to jest lampe. Kaze kao da ce u nastavku rada sve krace i krace da radi posto sam prvi put uspeo da dodjem do desktopa. Skidao sam jednu po jednu lampu, cak sam i stavio lampe od drugog monitora koje su dobre ali ne vredi i dalje pali gasi. Sta moze drugo da bude problem. Monitor poseduje cetiri lampe dve gore, dve dole. Kondenzatori izgledaju potpuno ok ma da ne mora da znaci. Pored toga majstor mi je rekao da posto nisu lampe moze Inverterski trafo da probija negde. Otkud znam a iskreno voleo bih da mi neko kaze u cemu je problem. Ipak je to monitor 24 inca full hd, da je neka 17 ili 19 pa da batalim ali sigurno vredi da se pokusa popravka.

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

Re: LCD ACER 24 PROBLEM

#2 Post od zokce » Čet Maj 17, 2018 7:42 pm

Zasto da se batali u sustini ispravan monitor.
Imas ovde na forumu kako su neki clanovi zamenili CCFL sa LED, vrlo jednostavno i uspesno.
Pa srecno, i pisi sta si uradio.
Без старца нема ударца!

kruslin93
Početnik

#3 Post od kruslin93 » Čet Maj 17, 2018 7:45 pm

Ne razumem se bas ali kazem Lampe su ispravne. Problem je ocigledno nesto drugo i pitam sta to drugo moze biti?

Korisnikov avatar
zokce
Početnik

#4 Post od zokce » Čet Maj 17, 2018 7:56 pm

Trebalo bi da se ispita, ako si siguran da su lampe ispravne.
Evo korisnog alata za ispitivanje zavojnica, transformatora i onoga sto je na njih vezano: viewtopic.php?f=40&t=425
Moguce je da je transformator neispravan, neka dioda ili nesto drugo na njegovom izlazu.
Ima dosta toga i na YT, pa pogledaj. I javi sta si uradio.
Без старца нема ударца!

kruslin93
Početnik

#5 Post od kruslin93 » Čet Maj 17, 2018 8:02 pm

Zokce da li mozes da mi ostavis neki kontakt telefon imao bi jos neko pitanje da ti postavim ali ne bih da otvaram vise tema posto nisu toliko bitne ali trebala bi mi svakako neka informacija

Korisnikov avatar
zokce
Početnik

#6 Post od zokce » Čet Maj 17, 2018 8:05 pm

Sve sto te zanima pitaj na forumu, forum je za to, to gleda vise ljudi, i svi mogu naci nesto korisno.
Vidim da ti ovo nije prvi monitor koji pokusavas da popravis. U drugoj temi si dobio odgovor da treba malo da se edukujes, da procitas malo literaturu oko osnova elektronike, sto se vidi po pitanjima koja postavljas.
Без старца нема ударца!

kruslin93
Početnik

#7 Post od kruslin93 » Čet Maj 17, 2018 8:13 pm

Imam jednu HP 22 takodje fullhd sa polomljenim ekranom. Da li na taj HP mogu da testiram ekran od ovog Acera 24 posto isto idu 4 lampe. Ne verujem da je velika razlika. Inace oba su 16:9. Hocu da se uverim cisto da li mi je ekran od 24 skroz u redu. Ili da li mogu da uradim kontra da na 24 aceru stavim taj polomljen ekran od 22inca cisto da vidim da li ce da i dalje da pali i gasi?

PS - Proverio sam definitivno mi je ekran od Acera 24 ok kao i lampe posto kada sam stavio neki drugi ekran takodje sa njim pali i gasi monitor. Nesto je u naponskom delu.

Odgovori