sony slv-d980p problem sa kazetom

Odgovori
tihomirmaksimovic
Početnik
Pridružio se: Uto Okt 16, 2018 8:16 am

sony slv-d980p problem sa kazetom

#1 Post od tihomirmaksimovic » Čet Jan 31, 2019 9:49 pm

pozdrav od tihomir iz hrvatske .imam jedan problem sa sony combo vhs plusdvd.radi se o modelu slv-d980p.dvd radi normalno, ali je problem sa kazetama.kazeta normalno uvlači i kad stisnem eject normalno izlazi van.problem je kada ju ubacim u otvor kazeta se ne pokreče tj oni kotači se ne okreču pa se samim time i vrpca ne kreče.otvorio sam ga i vidio da kad ubacim kazetu one vodilice izvuku traku na onaj bubanj i sad bi se traka trebala pokrenuti ali se to ne događa.kako to izgleda pogledajte u priloženom videu koji je postavljen na YouTube. u cemu je problem?da li mogu sam popraviti ili servis?da li se uopće može popraviti. hvala https://m.youtube.com/watch?v=UwkjFje2goM https://m.youtube.com/watch?v=UvYPo0rmdLM

bob rock
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 18, 2017 10:21 pm

Re: sony slv-d980p problem sa kazetom

#2 Post od bob rock » Pet Feb 01, 2019 7:11 pm

pozdrav tihomire,za pocetak proveri da nije pukla gumica ili je od starosti izgubila svoju zategnutost pa proklizava

tihomirmaksimovic
Početnik

#3 Post od tihomirmaksimovic » Pet Feb 01, 2019 9:17 pm

gumica je zadnji put mijenjana prije godinu dana kod servisera,e sad kako to provijeriti .radi se o uređaju starom 13 godina . nažalost puno puta je bio na servisu . čini mi se ovako vizualno da je u dobrom stanju i da nije napuka,a kako da to detaljnije preledam . kao što sam naveo mijenjano prije godinu dana. problem je naravno i u dijelovima koje je teško naći.

bob rock
Početnik

#4 Post od bob rock » Pet Feb 01, 2019 10:16 pm

da li si menjao sve gumice?ima ih tri

tihomirmaksimovic
Početnik

#5 Post od tihomirmaksimovic » Pet Feb 01, 2019 10:30 pm

sve su promijenjene

tihomirmaksimovic
Početnik

#6 Post od tihomirmaksimovic » Pet Feb 01, 2019 10:33 pm

nisam ih ja mijenjao nego serviser,a sad tko zna što je serviser stavio.orginal ili neku improvizaciju

Howard1
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 05, 2019 2:49 pm

#7 Post od Howard1 » Sub Feb 02, 2019 2:14 pm

Pozdrav Tihomire,

Moze li rucno da se ubaci kaseta bez gumica okretanjem zupcanika ili motora koji vrti tu gumicu? Prvo rucno proveri da li ti mehanika radi kako treba. Gumice ako nisu original jos kako znaju da prave problem i posle 6 meseci a kamoli posle godinu dana. Predlazem ti da kupis original gumice sa ebay-a ako nema kod vas u Hrvatskoj ali uzmi iste velicine i uzmi jos jedan komplet da budu za nijansu manje nego original pa testiraj posle koje ti najbolje odgovaraju. Rasturi mehaniku i sve lepo ocisti i vrati ponovo. Ako je sve radilo do skoro posle ovoga bi trebalo da radi bez problema (naravno ako je mehanika bez ostecenja i ako rucno moze sve da se odradi).

tihomirmaksimovic
Početnik

#8 Post od tihomirmaksimovic » Sub Feb 02, 2019 4:30 pm

svee radi normalno,dakle mogu bez problema ubaciti kazetu i isto tako kada stisnem eject ona normalno izlazi . međutim kada kazetu ubacim u unutra ona normalno uđe i one vodilice zahvate vrpcu i povuku je prema nekom bubnju.ne znam kako se zovu ti dijelovi.nakon toga bi se kazeta tj oni kotačiči trebali pokrenuti međutm to se ne događa več se one vodilice vrate nazad .mogu ponoviti postupak ali opet isto.problem je u tome što se kazeta ne okreče,a kako ga riješiti.

bob rock
Početnik

#9 Post od bob rock » Sub Feb 02, 2019 9:08 pm

gumice tu stvaraju problem,mehanizam kao sto su zupcanici skoro nikad ne odlaze,bar ja to nikad nisam video,znaci 99,9% problem su gumice,mozda serviser nije imao orginalne i stavio je neke priblizne ako nisi vican bolje odnesi u servis i vidi sa majstorom da nabavis orginalne gumice jer cim ima malo odstupanja dolazi do proklizavanja ili do kocenja mehanizma ako su gumice manje

tihomirmaksimovic
Početnik

#10 Post od tihomirmaksimovic » Uto Feb 05, 2019 3:34 pm

ne mogu se nabaviti orginalni dijelovi jer su serviseri pokušavali doči do dijelova ali ne može se nabaviti.staro je to i dijelova nema.ukupno je pet puta bio na servisu i potrošeno je više od 50 eura.svih 5 puta nikada nije stavljan orginalni dio več se krpalo nekim zamijenskim i šta ti ja znam . sjećam se da se koristilo i lijepilo da se jedan dio osposobi koji je pukao i nije izdržao niti 3 mijeseca i opet je pukao.dakle svašta se radilo na njemu.orginal se ne može nabaviti jedino ebay ali i tu sumnjam.dakle što mogu napraviti opet ga dati na popravak i trošiti novac ili probat sam uz nečiju pomoč.

bob rock
Početnik

#11 Post od bob rock » Uto Feb 05, 2019 7:41 pm

pa ostaju ti tri opcije:odnesti ga u servis,probati sam ili mozda najbolja da nadjes na oglasima video rekorder,delova zaista nema jer su izbaceni iz upotrebe i retko ko jos uvek gleda filmove preko kaseta

tihomirmaksimovic
Početnik

#12 Post od tihomirmaksimovic » Uto Feb 05, 2019 9:52 pm

volio bi čuti mišljenje od elektricar 024

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#13 Post od elektricar024 » Sre Feb 06, 2019 6:17 am

Pozdrav.

Od mene teško mišljenje, jer ja sam jest odrasto u vreme dok je kaseta bio hit, al dok sam narasto i postao to što jesam :D za to vreme kaseta uveliko izašo iz mode pa bukvalno dodira nisam imao sa tim mehanizmom. Zato nažalost ne bih mogo da Vam kažem šta i gde da gledate.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Bojanm81
Početnik
Pridružio se: Ned Jul 08, 2018 4:04 pm

#14 Post od Bojanm81 » Sre Feb 06, 2019 8:50 am

Tihomire ne znam koliko mogu pomoći sa ovim linkom, ali eto možda moze nesto i da se pronadje. Radi se o tome kao neki uvod u popravku... https://www.scribd.com/document/1102722 ... rdera-ESCO link je dodat sa mobilnog telefona
Poslednja izmena od Bojanm81 u Sre Feb 06, 2019 10:43 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Bojanm81
Početnik
Pridružio se: Ned Jul 08, 2018 4:04 pm

#15 Post od Bojanm81 » Sre Feb 06, 2019 9:04 am

Verovatno da je tu neki senzor za aktivaciju mehanizma otisao. E sad da li mehanički ili koji već ne znam ili je nešto oko elektronike koja je ispod mehanizma za pokretanje zupčanika trake, ima tu svega. Probaj ove flet kablove da malo uvuces u ležišta tamo gde ulaze ili da otvoris donju stranu i da ispratiš ceo proces i da vidiš gde je tačka za dalju aktivaciju celog mehanizma. Vidim da servo motor radi (promeni kasetu može cak i zbog toga da se desava da neće)

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#16 Post od zokce » Sre Feb 06, 2019 10:02 am

Tihomire, ne ulazimo u razlog zasto je neophodna popravka videorekordera, ali ako nije neke sentimentalne prirode, obzirom da popravka verovatno nece biti moguca, mozda vredi razmisliti o kupovini nekog drugog preko oglasa.
Без старца нема ударца!

tihomirmaksimovic
Početnik

#17 Post od tihomirmaksimovic » Sre Feb 13, 2019 7:23 pm

odnio sam uređaj na servis,pa ču ovdije objaviti kad mi jave u čemu j problem

benzoli
Početnik
Pridružio se: Pet Feb 08, 2019 2:53 pm

#18 Post od benzoli » Sre Feb 13, 2019 8:31 pm

Moze biti mehanicki programator - rastaviti, ocistiti, podmazati. Obicno je okrugli profil sa produzenom "rukom" povezan sa plasticnim zupcanicima. Iznutra izgleda kao 'JOG" - beskrajni preklopnik. Obicno je ispod donjeg poklopca.

Odgovori