PHILIPS DVD PLAYER

Odgovori
Sony
Početnik
Pridružio se: Pet Okt 13, 2017 11:48 am

PHILIPS DVD PLAYER

#1 Post od Sony » Pet Okt 13, 2017 12:24 pm

MODEL : DVP720SA

Pozdrav,
Danas mi je najedamput prestao raditi dvd player,kada ga upalim na displayu pise samo disc (vidljivo na slici) kao uobicajeno kada ga upalim (ali sada treba puno duze da se uopce sto prikaze na displayu) ali dalje ne ide, cd niti ne pokusava da ucita a tv player uopce ne prepozna.
Posto sam zavrsio elektro smjer i imam neke osnove sam ga otvorio ali nema vidljivog kvara odnosno da bi se vidjelo da je nesto izgorilo ili da bi bio kakav kondenzator napuhnut. Tipke također ne reagiraju i cd ne da izvaditi kao ni ugasiti više kada ga upalim, tako da ga moram ištekati iz struje. Izmjerio sam izlazne napone po shemi (dolje na sliki) pa bih vas molio ako ima tko kakva iskustva sa time da mi kaze otprilike u cemu je stvar i gdje traziti. Unaprijed zahvaljujem.

SHEMA : https://www.manualslib.com/download/105 ... 720sa.html

IZMJERENI NAPONI: (KADA JE PLAYER BIO UPALJEN)
Slika

!!! NAPONI KAKVI BI TREBALI BITI SU NA 11. STRANICI OD SHEME !!!

Slika

Slika

branimir
Početnik
Pridružio se: Sub Mar 11, 2017 4:48 pm

Re: PHILIPS DVD PLAYER

#2 Post od branimir » Sub Okt 14, 2017 6:03 pm

Esr metar i kontrola kondenzatora, sva je sumnja na to.Kondenzatori malog kapaciteta se ne naduvavaju i oni najčešće prave problem.Invertorska napajanja su osetljiva na prevelik otpor elektrolita.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Sony
Početnik

#3 Post od Sony » Ned Okt 15, 2017 9:57 am

Provjerio sam instrument i ispostavilo se da je bila skoro prazna baterija i da su zbog nje bila tako velika odstupanja.
Nisam jos s ESR-om izmjerio posto moj esr metar ne moze izmjeriti elektrolite koji su na ploci tako da cu prvo objaviti rezultate mjerenja nakon zamjene baterije na instumentu i ako ni ta nisu dobra tek onda ici vaditi elektrolite dolje.

Nova mjerenja:

Slika
Poslednja izmena od Sony u Ned Okt 15, 2017 10:10 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#4 Post od elektricar024 » Ned Okt 15, 2017 10:03 am

Druže, tebi su ozbiljno pobegli naponi prema gore. Sliku koju si postavio CN202 tu već naponi treba da su pin 1 i 2 3.3V a tebi su 4.95...

To j veliki problem. Ja bih skinu osnovno napajanje sa player-a i izmerio bez ostale elektronike. Taj test ti potreban da vidiš šta ti izazove povišicu napona. Napajanje je loša ili na nekoj grani od glavne ploče vuče više struje pa zato tera i ostale napone pre gore. Kao što kod nekih PC napajanja. Ako preteraš sa 12V opterećenjem diže se napon 3,3 i 5V samo što je onda tamo zaštita ko isključi al ovde nemaš.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Sony
Početnik

#5 Post od Sony » Ned Okt 15, 2017 10:12 am

Objavio sam nova mjerenja nakon zamjene baterije na instrumentu sa samo PSU ploce, konektor CN202 je bio izstekan (kada je zastekan, prvi i drugi pin imaju 3.45V).

Odgovori