LCD TV Samsung

Odgovori
brodoelektricar
Početnik
Pridružio se: Čet Dec 21, 2017 5:38 pm

LCD TV Samsung

#1 Post od brodoelektricar » Pet Jan 12, 2018 10:24 am

Postovanje forumasi. Imam problem sa LCD-om, Naime kad se upali pokazuje bijel ekran. Inace sam elektronicar i volio bi otkupiti taj TV za male pare pa popravit i preprodat. Ne znam tocno model ali me zanima da li je netko imao slicnih iskustava, najcesca simptomatika, da li se isplati ici u taj rizik itd, itd... :roll:

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

Re: LCD TV Samsung

#2 Post od Joe Black » Pet Jan 12, 2018 2:34 pm

Generalno, isplati se samo ako te polovne stvari dobijes za bas male pare, pogotovo ako prodajna vrijednost ispravnog aparata nije velika. Naravno, i popravka nije sigurna.

Na tom TV problem je u inverteru, tj. backlight radi 100% snagom. Nesto od tranzistora ce biti otvoreno stalno, iz nekog razloga.

Mozda da prvo vidis koliko dodje cijela ploca za taj model?

brodoelektricar
Početnik
Pridružio se: Čet Dec 21, 2017 5:38 pm

#3 Post od brodoelektricar » Sub Jan 13, 2018 1:48 pm

Hvala na informaciji. Pogledat cu cijenu ploce u svakom slucaju. Znaci najvjerovatnije je problem u nekom tranzistoru?

Joe Black
Početnik
Pridružio se: Pet Mar 31, 2017 8:55 pm

#4 Post od Joe Black » Sub Jan 13, 2018 2:18 pm

Ne mora da znaci, tranzistori mogu biti 100% otvoreni i jer im nesto kaze da tako urade.

Popravka na nivou komponenti je vjerovatno moguca, ali nikada ne mozes biti 100% siguran.

Ako bi morao mijenjati plocu, tebi treba ploca sa inverterskim dijelom na sebi. Mozda je zasebna, mozda sa napajanjem, itd.

Odgovori