Monitor ASUS VW222 ne daje odmah puno osvetljenje

Odgovori
Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

Monitor ASUS VW222 ne daje odmah puno osvetljenje

#1 Post od DenisHD » Pon Mar 26, 2018 11:03 pm

Kao što sam naslov kaže, monitor kad se upali, prvo je dosta slabo osvetljenje slike, i roku od par sekundi se "normalizuje", ali je slika i dalje nekako žućkasta.. Šta bi tu mogao da bude problem? Nešto u napajanju, tipa da su slabi kondenzatori ili? BTW monitor je star preko 10god. i ako bi me popravka izašla skupo nebih ni popravljao.. jer imam novi ASUS VG245H koji kida koliko je dobar naravno za taj cenovni rang koji košta.. i njega koristim kao primarni monitor, dok ovaj stari koristim čisto ono kad moram tipa na primarnom nešto radim i hoćem da mi je u full screenu a usput mi trebaju i folderi.. pa foldere stavim na drugi monitor... :D

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Monitor ASUS VW222 ne daje odmah puno osvetljenje

#2 Post od elektricar024 » Uto Mar 27, 2018 5:13 am

Ako ti je slika žućkasta, znači da ti monitoru crkavaju CCFL lampe. TU nema mnogo opravke, već treba zameniti samle lampe, koji nije lak posa.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Stamenkovic
Početnik
Pridružio se: Pon Mar 26, 2018 6:57 am

#3 Post od Stamenkovic » Uto Mar 27, 2018 8:50 am

U tvom slucaju je problem u malim neon lampama. Ja to resavam izbacivanjem lampi i zamenom sa led trakama. Znaci, rastavis lcd ekran u detalje, izbacis neon lampe, ugradis traku. Popravka ce kostati oko 2 eura, samo ima kvaka... Treba pronaci 12 v napajanje za led traku i napraviti on/off kolo u slucaju kada monitor ode u sleep mod. Moze i bez ovog kola, ali pri odlasku u sleep mod-racunar ugasen- pozadinsko svetlo ce raditi i imaces samo belu sliku na ekranu.
:scared-shocked: Isprazni taj elektrolit

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#4 Post od DenisHD » Uto Mar 27, 2018 8:32 pm

Hmm.. Pa nekako mi igleda jeftinije sa LED trakama.. samo koje onda da uzmem? Sa 30-60- ili više dioda po metru? Od koliko lumena? Za napajanje ću lako.. ako ne nadjem u monitoru, ubaciću mu neki ispravljač.. btw kućište ekrana ima gornju polovinu zadnje strane malo "debeliju", pa će se smestiti tamo neki adapter 230V-12V.. :D I za sleep mod ću istražiti, dal ne može negde diraktno da se uzme signal sa štampe i onda preko FETa da drajvuje LED traku.. ako ne ubaciću jedan mali prekidač.. i onda i jedan potenciometar za štelovanje jačine svetlosti.. :D

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#5 Post od DenisHD » Uto Mar 27, 2018 8:33 pm

Fora je što je to monitor star već preko 10 godina.. tako da ne bih sad da nešto puno ulažem u popravku istog.. :D

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

#6 Post od elektricar024 » Čet Mar 29, 2018 5:18 am

Što gušća traka to bolje. I ovako će videti diodice na beloj pozadini kako svetle, zato ne smeš d staviš retku. Što više Diodice to bolje.
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
Banellone
Početnik
Pridružio se: Sre Dec 05, 2018 11:27 pm
Kontakt:

#7 Post od Banellone » Uto Dec 11, 2018 12:41 am

Mislite li inače na 5050, 3528 ili neke manje smd ledice na traci?

Pozdrav

Odgovori