LG G3 Matična

Odgovori
Sony
Početnik
Pridružio se: Pet Okt 13, 2017 11:48 am

LG G3 Matična

#1 Post od Sony » Čet Jun 28, 2018 7:22 pm

Pozdrav.
Zanima me da li tko ima kakva iskustva sa servisiranjem maticnih ploca od mobilnih uređaja.
Naime maticna ploca ne pokazuje nikakve znakove zivota, probao sam je upaliti i bez gumba, odn direktno na maticnoj posto sam citao na raznim forumima da zna puno puta biti cak i tipka za ukljucivanje problem no i dalje ne reagira. Mobitel se ne želi ni puniti, te ga računalo također ne prepoznaje. Probao sam napraviti i reflow čipa procesora i memorije pošto sam naišao na youtubeu da bi ova metoda mogla pomoci (barem privremeno) no maticna i dalje ne pokazuje znakove zivota. Ima tko kakvu ideju gdje traziti?
Pronasao sam service manual za doticni mobitel, no nije mi posve jasna sema odn izrazi u tome service manualu posto i nisam bas neki strucnjak za tu takozvanu mini elektroniku.
Evo service manual ako kome moze pomoci: https://www.manualslib.com/manual/11879 ... -D855.html
ili
https://ia802303.us.archive.org/19/item ... 140709.pdf
SVAKI SAVJET JE DOBRO DOSAO posto uređaj nema vise garancije, i posto hocu i zelim jednog dana popravljati tu vrstu elektronike.
LP

dekibmw
Početnik
Pridružio se: Pet Jun 22, 2018 6:10 pm

Re: LG G3 Matična

#2 Post od dekibmw » Sub Jun 30, 2018 2:04 am

Stavi je u rerni verovatno ce joj pomoci.

qwert01
Početnik
Pridružio se: Sub Jan 26, 2019 10:24 pm

Re: LG G3 Matična

#3 Post od qwert01 » Ned Jan 26, 2020 11:05 pm

Tema jeste stara, al' morao sam prokomentarisati, da neko nebi stavio ploču u rernu
Ploču od telefona ne stavljati u rernu, sigurno nece pomoći
LG G3, G4 ima problem sa procesorom (pregrijava se) tako da prvo ošteti čip od napajanja samog procesora koji se nalazi na samom procesoru. Kada se to desi, telefon se pali ali stoji samo logo LG (tri slučaja ponašanja telefona od čega zavisi dalji posao) . Kada se radi reflow gornjeg cipa na procesoru, uspješnost servisera je oko 70-80%.

Ako se telefon samo ugasio i nece da se pokrene....velika je tema.
Sve sto sam naučio o servisu telefona, naučio sam preko youtuba 70%, googla 30%. Treba znati koristiti youtube, dosta je tu površnog znanja, kao i ovaj primjer sa ovom pločom. Ko zeli da nauci vise o servisu telefona, prvo treba da nauči kako radi telefon (otprilike), zatim na youtubu počne gledati klipove popravke telefona i tableta + laptopova (100% strani kanali, domaćih "nema" od kojih se moze nesto naučiti). Pratim aktivno dva strana kanala.

Odgovori