Prepravka LED Lampe

Odgovori
cooko
Početnik
Pridružio se: Sub Jun 23, 2018 5:37 pm

Prepravka LED Lampe

#1 Post od cooko » Ned Jul 01, 2018 3:56 pm

Pozdrav ekipa, ovo mi je prvi post na forumu. Hobista sam pa vas molim da budete nezni :D

Naime imam ovu kinesku led lampu (sl_1
sl1.JPG
) i odlicno mi sluzi za rad ALI (kao i uvek kod jeftinih kineza ima bar jedno ali) radi na svoju punjivu bateriju koja traje max 4h a puni se 15h!
Hteo bih da je prebudzim da radi na struju. Gledao sam po forumima varijante sa punjacima za telefon, ali su to uglavnom lampe koje rade na 2-3 AA baterije pa mi nije jasno da li bi to moglo i sa ovom mojom.
sl_2 - unutrasnjost kucista lampe
sl_2.JPG
sl_3 - specifikacija lampe (obratite paznju na "VOTAGE" :) )
sl_3.JPG

Sta predlazete?
Hvala
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.

Korisnikov avatar
elektricar024
Site Admin
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 1:27 pm
Kontakt:

Re: Prepravka LED Lampe

#2 Post od elektricar024 » Ned Jul 01, 2018 9:04 pm

Ne vidim koji akumlator u pitanju. Samo proveri radni napon od akumlatora i nabavi sličan pretvarač... Ili 12 ili 6V nešto tako. Ovo je inače standardn inesko jeftino ršenje...
Sa kondenzatorom koja se vidi onaj film/folija toliko malo struje propusti da budi sretan ako samo 15 sati moraš puniti :D
Ne postoji višak alat, samo retko korišten :confusion-confused:

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#3 Post od zokce » Pon Jul 02, 2018 8:35 am

Ako hoces da koristis na struju i izbacis punjenje, treba da izmeris napon koji dolazi na LED. Prema tome biras i ispravljac.
A zasto bi i to radio, kad mozes jednostavno da promenis bateriju. Koliko vidim to je NiCd baterija veceg kapaciteta, njihovo vreme punjenja je otprilike toliko (nominalno 14 sati, strujom 10% kapaciteta), a posto je izgubila kapacitet ne moze dugo da drzi.
Без старца нема ударца!

dekibmw
Početnik
Pridružio se: Pet Jun 22, 2018 6:10 pm

#4 Post od dekibmw » Pon Jul 02, 2018 12:08 pm

Zasto ja nemogu otvoriti slike?pise da nisam autoziciran il nesto tako slicno.

cooko
Početnik

#5 Post od cooko » Pon Jul 02, 2018 8:13 pm

Hvala svima na odgovorima!

Baterija je totalni no name. nema nista od oznaka osim +/- :)
kad izmerim na bateriji daje 4,3V. na odvodima ka ledovima (negativan na pcb-u, pozitivan na prekidacu) daje 3,2 V odnosno 2,8V kad je dimovano.
da li bi onda mogao na punjac od tel / usb punjac?

Korisnikov avatar
zokce
Početnik
Pridružio se: Sre Okt 18, 2017 7:57 pm

#6 Post od zokce » Uto Jul 03, 2018 9:51 am

Napon na USB je 5V, imas kod kineza jeftine pretvarace za punjenje litijumskih baterija, daju 3,3V, sto bi trebalo da bude dovoljno ako si izmerio 3,2V na LED. Naravno, dimovanje ne bi radilo ako prikljucis to direktno na led.
Evo na primer, za punjenje sa zastitom https://www.banggood.com/3Pcs-USB-Lithi ... rehouse=CN
Без старца нема ударца!

majcen
Početnik
Pridružio se: Ned Jul 01, 2018 8:21 am

#7 Post od majcen » Uto Jul 03, 2018 11:58 am

Ti bi trebalo već da imaš punjač koji ti služi da puniš tu bateriju. On bi trebalo i da podržava rad bez baterije, ili na kraju krajeva ne vadi ga iz struje nek puni non stop.

cooko
Početnik

#8 Post od cooko » Uto Jul 03, 2018 9:08 pm

Na kraju sam resio da odradim ovu varijantu s usb punjacem za tel, s obzirom da ih ima viska po kuci.
Samo sam odsekao jedan kraj usb kabla, ostranio shield i data i ostavio crnu/crvenu. na lampi sam odsekao bateriju i na to zalemio usb i vozi! :D radi ko doxa, jos i dimuje.

@zokce nisam imaop potrebu za tim zato sto lampa vec sama spusta sa 5V (4,4V baterija) na potrebne vrednosti.
@majcen nije mudro puniti i koristiti u isto vreme ovaj tip baterije zato sto joj ubijas radni vek na taj nacin.

Hvala svima na vremenu!
poz

Odgovori