Gde kupiti

Odgovori
MilosDavidovic
Početnik
Pridružio se: Sub Okt 21, 2017 7:13 pm

Gde kupiti

#1 Post od MilosDavidovic » Sre Okt 25, 2017 7:24 am

gde kupiti programator arduino i ostale komponente za primere za youtuba posto bi narucio i ja da pocnem da ucim. Ja trazih po nekim sajtovima ali su cene dosta vislje od ovih koje se pominju u predavanjima na youtubu. hvala puno i svako dobro

branimir
Početnik
Pridružio se: Sub Mar 11, 2017 4:48 pm

Re: Gde kupiti

#2 Post od branimir » Sre Okt 25, 2017 8:08 am

https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... a5001d96d2

https://www.aliexpress.com/item/Arduino ... a5001d96d2

Imaš toga dosta na aliexpresu pa biraj.Sve nabavljam preko njega i do sada za ove 2 godine nije bilo problema.Naručio ovaj prvi kit za razvoj PLC-ova iliti industrijske automatike (sin se u firmi bavi tim).
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

MilosDavidovic
Početnik

#3 Post od MilosDavidovic » Sre Okt 25, 2017 8:18 am

ajel nema negde u srbiji da se poruci

branimir
Početnik
Pridružio se: Sub Mar 11, 2017 4:48 pm

#4 Post od branimir » Sre Okt 25, 2017 8:26 am

Pogledaj na kupujemprodajem, u pretragu stavi arduino i imaćeš sve koji nude širok asortiman iz te oblasti.Da bi se ozbiljnije bavio arduinom potrebno ti je i znanje engleskog jezika.Evo jednih od ponudjaca na sajtu
https://www.kupujemprodajem.com/ARDUINO ... =140531357
https://www.kupujemprodajem.com/Arduino ... =140531357
https://www.kupujemprodajem.com/212065- ... oglasi.htm
imaš i u Čačku ali mislim da ja Miloš u svemu skuplji od ostalih, ali proveri
https://www.kupujemprodajem.com/ARDUINO ... =140531357
proveri i kod DanilaR1 sa foruma šta ima od toga.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

MilosDavidovic
Početnik

#5 Post od MilosDavidovic » Sre Okt 25, 2017 6:26 pm

a koju verziju uzeti za pocetak ucenja

Slobo
Početnik
Pridružio se: Čet Okt 12, 2017 9:09 pm

#6 Post od Slobo » Sre Okt 25, 2017 7:04 pm

MilosDavidovic napisao:
Sre Okt 25, 2017 6:26 pm
Arduino UNO

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik
Pridružio se: Sre Jan 04, 2017 11:32 am

#7 Post od DenisHD » Pon Nov 13, 2017 11:33 pm

MilosDavidovic napisao:
Sre Okt 25, 2017 6:26 pm
Arduino UNO kao što je rekao Danilo R1, ali bolje uzmi arduino nano odmah, jer je duplo manji (možda i malo više) od UNO-a, a ima jedan više analogni ulaz, što ti može baš zafaliti pri nekim projektima kad već budeš usavršio osnove programiranja.. a i UNO košta oko 800din a Nano oko 300-350din, a još što ima prednosti koje sam naveo, tako da uzimaj odmah Arduino Nano. I isto bitna stavka je da Arduino Nano ima isti mikro-kontrolerski čip kao i UNO tj. Atmega 328P, dakle imaju čak i potpuno isti procesor.. :)

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#8 Post od DenisHD » Pon Nov 13, 2017 11:42 pm

@Danilo R1 I ja sam kod njega naručivao u Januaru još, i naručio sam Nano i LCD displej (onaj standardni 16x2), jumper kablove, i pinove i sve je lepo poslao i kad sam prvi put uključio i isprogramirao radio je i displej normalno, sem što je ponekad bagovao u smislu da ima lag, znači neki text što je bio izbriše i posle pola sekunde ili sekunde izbriše drugi, i onda onaj prethodni malo zakasni sa brisanjem pa se "njegova senka" poklopi sa ovim novim textom na trenutak.. i dobro posle par dana ja opet ubacujem neki kod i sve normalno radi, osim tog malog baga, i slučajno sam zakačio prstom jednu od Data žica i ona se otkačila sa pina na kojem je bila (sa arduina) i nije se prespojila ni na + ni na - napajanja, znači visila je u vazduhu, a displej je odmah pobrljavio i nije hteo više ništa da prikazuje niti da reaguje.. e sad neznam da li je displej toliko osetljiv pa ako je detektovao neko naelektrisanje na tom pinu, pa je zbog toga pobrljavio, ili mi je lik takav već prodao, sa nestabilnim čipom... ko će to znati..

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#9 Post od DenisHD » Uto Nov 14, 2017 2:30 pm

Jbg.. nisam ni ja znao.. ali mi je bilo sumnljivo, pošto se u oglasu nahvalio, kao ako nešto zapnemo oko programiranja, da nam može pomoći, preko poruka na KP ili Vibera, a kad mi se to desilo sa displejem, pitao sam ga i na KP i na Viberu i nigde mi nije odgovorio do dan danas..
Inače to sam bio povezivao još u januaru, tako da je to odavno rasklopljeno.. ali kad mi dodje onaj NodeMCU isprogramiraću ga za LCD displej, pa ću povezati i uslikati.. D4 ili RW pin mislim da se bio otkačio, ali samo je viseo tj. nije se prespojio ni na + ni na - .... i odmah sam još dalje odmaknuo jumper kablić od tog pina i isključio celu situaciju.. da nije možda zato što sam uhvatio za pin kablića, pa ako mi je bila ruka naelektrisana, pa možda je i zato pobrljavio displej?

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#10 Post od DenisHD » Uto Nov 14, 2017 2:34 pm

Inače danas ujutru, kad sam išao na autobusku stanicu, prolazio sam pored pošte i video da je upravo kombi istovario pošiljke, i rekli su mi da dodjem da vidim kad se budem vraćao iz škole, i ja se ponadao da je stigla pošiljka, mada kad sam posle otišao da vidim, kažu da nema još pošiljke, a ni na telefon nisam dobio obaveštenje da je pristigla pošiljka.. verovatno će tek sutra-prekosutra stići, jer verovatno su prvo doneli pošiljke od početka prošle nedelje što su poslate.. čim je nema.. A i na postexpress sajtu piše da je još u BG pošiljka..

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#11 Post od DenisHD » Uto Nov 14, 2017 3:44 pm

DaniloR1 napisao:
Uto Nov 14, 2017 2:28 am
Koliko mi se samo njegovih bivsih musterija pozalilo kako ih je zajebao a boju se da mu lupe negativnu.Ja verujem da bi on imao pored te jedne negativne bar jos 20 da se ljudi neustrucavaju da mu lupe negativnu.
Meni je tako jedan lik sa KP (PC Komponente, iz subotice neki lik) pokušao da proda tj. prodao grafičku i kad je stigla grafička, vidim da nema garancije ni računa.. Inače bio sam naručio GTX1060 3GB, tako da to nije bila baš jeftina grafika a nije ni barem garanciju poslao, ako ima račun zajednički za sve što je naručivao.. Onda sam mu pisao u PP na KP i on me uveravao, kao sad po novom može da se preko QR koda proveri trajanje i validnost garancije, i nije hteo da pristane na povraćaj novca.. lupim ja njemu negativnu i u roku od 1-2 sata, piše on meni sam poruku da pristaje na povraćaj novca, i posle sam mu poslao grafičku nazad i on meni pare, i negativnu sam ostavio, jer je pokušao da me nasamari, ali je on to nekako uspeo da ukloni.. Tako da verovatno i ovaj iz BG-a tako radi, ljudi mu lupe negativnu, a on je ukloni..... A od sada, ako nešto iz Madjarske hoću, zbog niže cene samo Digital Trigger i nikome više ne verujem što se tiče PC komponenti.. jeste da ni on ne daje račun, ali daje pisanu garanciju, koja je overena pečatom u prodavnici iz koje on nabavlja.. a račun kaže ima zajednički za sve, pa nemože da daje.. I PCAXE i Gajbotron i Cile ST ga preporučuju, tako da je on ok što se toga tiče.. Malo sam razvukao ovo, ali dobro.. hteo sam da iznesem moj dogadjaj, i da kažem ovaj slučaj sa ocenama.. :D

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#12 Post od DenisHD » Sre Nov 15, 2017 3:35 pm

To sam i ja primetio da od pocetka godine pise skoro u svakom opisu oglasa za delove za robotiku, a nema ništa od toga, a onda sam video da i kod vas to piše, pa sam skontao da se neko sprda ili on, ili vi, a sada je to potvrdjeno da je to on taj, obecava a nista od toga..
Inače jel će raditi ovi example sketchevi za displej, koji su za arduino i na NodeMCU, ili moram nešto izmeniti u kodu? Sutra kad preuzmem sa pošte paket, odmah se bacam na programiranje istog, pa me zanima, za kod?

Facom
Početnik
Pridružio se: Sre Avg 15, 2018 12:14 pm

#13 Post od Facom » Pon Avg 20, 2018 10:39 am

Pozdrav drugari.
Posto me je prijatelj navukao na arduino a žena me dokosurilasa sa knjigom ,,arduino uvod u programiranje''
Vas sam našao preko YT. I kanala električar 024 pa mi treba Vaš savet.
Mislio sam da uzmem arduino nano za eksperimente iz razloga za što sam u stalnom pokretu ( vozim autovoz u evropi pa ponekad vremena na pretek) pa me zanima sta bi ste mi preporucili od napajanja za arduino. U kamionu imam 12-24v standardno, klasicno usb napajanje i inverter 220v.
Hvala unapred.

Korisnikov avatar
DenisHD
Početnik

#14 Post od DenisHD » Ned Sep 30, 2018 10:59 am

Kao prvo, imaš super ženu! Još ako je lepa... Jer u ovo vreme naći lepu i da je interesuje elektronika ili bar programiranje je prava retkost! :D :dance:
A što se tiče arduina, dobar je taj nano! Nano samo zabodeš u protobord i dalje povezuješ šta hoćeš! Isto je i sa UNO -m, ali njega moraš povezati žicama prvo na protobord pa tek onda povezuješ dalje.. što je u slučaju kao kod tebe zeznuta situacija pošto malo ti se pomeri pločica, već može da se diskonektuje neki kablić itd.. a nano je na protobordu i nema mrdanja!
A što se napajanja tiče, ako imaš USB u kamionu, to je onda manje-više to za neke početne projekte! Ako budeš išao dalje.. tipa da priključuješ motore na njega itd, onda ti treba dodatno napajanje! Jer kad uzimaš napajanje sa pinova arduina, to je ovako za male diodice, ne neke jake! Za motore je to slabo! A dodatno napajanje, ako imaš onaj konektor kao za upaljač u autu, onda odatle možeš da uzimaš struju, i jedan standardni STEP UP / DOWN konverter bi trebao da bude dovoljan! I neki unimer da pratiš izlazni napon kad podešavaš. I obavezno moraš da odradiš zaštitu od kratkog spoja, ili bar osigurač da staviš npr. od max 2A jer akumulator na kamionu u mogućnosti je da da veoma velike struje, tako da nema igranja sa time!

Facom
Početnik
Pridružio se: Sre Avg 15, 2018 12:14 pm

#15 Post od Facom » Pet Jan 04, 2019 7:44 pm

Pribavio sam opremu.
Hvala na savetima

Odgovori